• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Werken op locatie en thuis: nu en na corona

Werken op locatie en thuis: nu en na corona

Nieuws

Staatssecretaris Wiersma informeert over de versoepeling van het thuiswerkadvies per 25 september 2021 en het hybride werken in de toekomst.

27 september 2021 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

Het advies om thuis te werken is vanaf 25 september 2021 versoepeld in “werk thuis als het kan en op kantoor als het nodig is.”

Werkgevers en werknemers nemen hierbij de verantwoordelijkheid om afspraken te maken over een passende verdeling tussen werk op locatie en thuis. De overheid gaat er hierbij vanuit dat werkgevers en werknemers bij het maken van deze afspraken oog hebben voor het algemeen belang, zoals het voorkomen van piekbelasting in het OV en overvolle werkvloeren, en het welzijn van werkenden.

Dit heeft het kabinet aangekondigd op 14 september. Op 1 november 2021 is een nieuw moment om te wegen of de genomen maatregelen, waaronder het versoepelen van het thuiswerkadvies, nog passend zijn.

Afspraken werkgevers en werknemers

Met de versoepeling van het thuiswerkadvies hebben veel werkgevers en werknemers weer meer keuze om (deels) op kantoor, thuis of elders te werken. In de huidige fase van de coronapandemie is het van belang dat deze versoepeling stapsgewijs plaatsvindt. “Het virus staat ons nog niet toe dat we zo veel naar kantoor gaan als we wellicht zouden willen”, aldus Wiersma.

Werkgevers en werknemers nemen hierbij de verantwoordelijkheid om afspraken te maken over een passende verdeling tussen werk op locatie en thuis. Dit kan per werkomgeving verschillen. Het is daarbij van belang oog te hebben voor goed werkgeverschap, gezonde en veilige arbeidsomstandigheden en mentale vitaliteit van werkenden.

Daarnaast is het belangrijk dat werkgevers en werknemers bij het maken van deze afspraken aandacht besteden aan verspreidingsrisico’s van het coronavirus, zoals het voorkomen van piekbelasting in het OV en het voorkomen van overvolle werkvloeren. En als een werknemer klachten heeft, dan laat hij of zij zich testen en werkt tot die tijd thuis.

Het kabinet vraagt aan werkgevers en werknemers met elkaar te overleggen over het vinden van een nieuwe balans en daarmee te voorkomen dat iedereen meteen weer tegelijk naar kantoor gaat.

Gerichte vrijstelling thuiswerkkosten

Het ministerie van Financiën heeft op 21 september 2021 geïnformeerd over het wetsvoorstel (Belastingplan 2022) waarin een gerichte vrijstelling in de werkkostenregeling voor de vergoeding van bepaalde thuiswerkkosten wordt geïntroduceerd. Hiermee maakt het kabinet het mogelijk dat de werkgever deze vergoeding vrij van loonheffingen kan toekennen.

Veel werkgevers hebben aangegeven een vergoeding aan de werknemer te willen geven voor de extra kosten verbonden aan het thuiswerken. Op basis van de berekening van het Nibud is het kabinetsvoorstel uit te gaan van een vrijstelling voor een forfaitair bedrag van maximaal € 2 per thuisgewerkte dag of deel daarvan. Als het wetsvoorstel wordt aangenomen kunnen werkgevers per 1 januari 2022 gebruik maken van deze gerichte vrijstelling voor thuiswerkkosten.

Voor de kosten verbonden aan het inrichten van een werkplek thuis, met inbegrip van bureaustoel en bijvoorbeeld een computer en mobiele telefoon, bestaan al andere gerichte vrijstellingen. Deze bieden de werkgever nu al de mogelijkheid deze categorie kosten vrij van loonheffingen te vergoeden.

Gerichte vrijstelling voor thuiswerkkostenvergoeding vanaf 2022

Grenswerkers

Met betrekking tot grenswerkers geldt op dit moment nog de afspraak in Europees verband dat thuiswerken niet leidt tot een wijziging van de lidstaat waar premies betaald moeten worden. Deze maatregel blijft gelden tot 31 december 2021.

Samen met de staatssecretaris van Financiën brengt de minister van SZW in kaart welke mogelijkheden er zijn voor het aanpassen van de internationale sociale zekerheid en fiscaliteit in verband met het thuiswerken. De minister van SZW hoopt de Tweede Kamer daarover voor het einde van het jaar te informeren.

Diverse acties

Komende periode komen er verschillende acties om werkgevers en werknemers te ondersteunen bij het verkennen en vormgeven van de combinatie tussen thuiswerken en werken op locatie.

Deze acties worden langs drie lijnen in gang gezet:

  1. Informatie blijven verspreiden over de combinatie van vitaal thuiswerken en op locatie werken.
  2. Podium geven aan ervaringen met combinatie van thuiswerken en op locatie werken.
  3. Ruimte geven voor collectief leren en pilots.

Hybride werken

Zodra het mogelijk is worden alle coronamaatregelen opgeheven. Als dat zover is, start een nieuwe fase, waarbij er ongetwijfeld in enige vorm, afhankelijk van werkgevers en werknemers willen, sprake is van hybride werken: een mengvorm van thuiswerken en werken op locatie, zonder dat we met de beperkingen van coronamaatregelen te maken hebben. Dit blijft maatwerk per organisatie.

Thuiswerken kent zowel voordelen als nadelen. Uit diverse onderzoeken blijkt dat werkgevers en werknemers, met het oog op de toekomst na corona, de voorkeur geven aan een mengvorm van thuiswerken en werken op kantoor of een locatie elders.

Advies SER

Het demissionaire kabinet heeft in maart 2021 de SER om advies gevraagd over welke concrete opgaven de SER ziet voor het kabinet en andere partijen met betrekking tot hybride werken in de periode na de coronacrisis.

Met het advies van de SER wil het kabinet zicht krijgen op de ontwikkelingen, gevolgen en de te verwachten balans van hybride werken in de toekomst.

De SER heeft aangegeven haar advies naar verwachting eind 2021/begin 2022 te kunnen afronden. Op basis van dit advies kan het kabinet een Beleidsagenda voor de toekomst van hybride werken opstellen, waarmee de samenleving, maar ook de overheid, werkgevers en werkenden de lessen van het thuiswerken kunnen benutten en kunnen anticiperen op de periode na corona.

Kamerbrief ‘Naar een combinatie van werken op locatie en thuis’

Lees ook Thuiswerken in coronatijd op Rijksoverheid.nl

Hybride werken en cao – stand van zaken

Categorie: Nieuws Tags: hybride werken, thuiswerk

Tags: hybride werken, thuiswerk

Gerelateerde artikelen

24 juni 2026

Zomerproof thuiswerken: voorkom gedoe en misverstanden

17 maart 2026

Grensoverschrijdend telewerk – afspraken met België en Duitsland

6 januari 2026

Belastingverdrag met Duitsland per 1 januari 2026 gewijzigd – thuiswerkdrempel

22 december 2025

Werken vanuit Ecuador is arbeidsvoorwaarde, werkregeling niet zomaar te wijzigen

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

De cijfers kloppen, maar klopt de cultuur ook?

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Je helpt klanten met hun administratie — maar hoe zit het met die van jouzelf?
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Onterechte transitievergoeding terugbetaald krijgen
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Werkdruk drempel voor verlofopname, duurzame inzetbaarheid meer dan aantal vakantiedagen
Aanpassingen Wet toekomst pensioenen, de tijd dringt! 
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Non-actiefstelling en schorsing: de regels, de risico’s en de loondoorbetaling

Meest gelezen berichten

  • Cao’s 2026 en afspraken over arbeidsduur, vakantiedagen, feestdagen en 5 mei 6.5k weergaven
  • Loondoorbetaling bij ziekte: wat zijn de afspraken in cao’s? 1.1k weergaven
  • Aandachtspunten bij de transitie in verband met de Wet toekomst pensioenen voor de werkgever 1.1k weergaven
  • Eindresultaat Cao Gemeenten en SGO 2025-2027: lonen in 5 stappen omhoog 600 weergaven
  • Werknemer werkte 40 uur per week, dan ook recht op uitbetaling 40 uur 600 weergaven

NIRPA

Opleidingen

28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
30
jul
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
05
aug
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
07
aug
Lonen in de Jaarrekening (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
11
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
17
aug
Module Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid VPS
Markus Verbeek Praehep
20
aug
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
28
aug
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
31
aug
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Training Grenzen aangeven met zelfvertrouwen en respect
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
21
sep
Pensioen voor de salarisprofessional: ontdek welke verdieping bij jou past
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
okt
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
05
okt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
06
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
okt
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers

Vacatures

Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
HR Officer
PIA Group
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV