• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Code reden einde arbeidsovereenkomst – welke code gebruik je voor welke situatie?

Code reden einde arbeidsovereenkomst – welke code gebruik je voor welke situatie?

Nieuws

De Code reden einde arbeidsovereenkomst vul je in als sprake is van een arbeidsovereenkomst waarvan de inkomstenverhouding (IKV) eindigt.

5 oktober 2021 door Salaris Vanmorgen

Je geeft de code reden einde arbeidsovereenkomst alleen op als sprake is van beëindiging van een dienstverband op grond van een arbeidsovereenkomst. Dus niet bij het beëindigen van een fictieve dienstbetrekking.

Welke Code reden einde arbeidsovereenkomst je moet gebruiken als een werknemer uit dienst gaat, lees je hierna.

De Code reden einde arbeidsovereenkomst geeft UWV inzicht in de reden van beëindiging van de arbeidsovereenkomst. Deze codes zijn onder meer nodig, zodat UWV op een juiste wijze het recht op uitkering van de werknemersverzekeringen kan vaststellen.

Arbeidsovereenkomst

Als je Code soort inkomstenverhouding / inkomenscode 11, 13 en 15 gebruikt, in combinatie met Code aard arbeidsverhouding 1, 10, 11, 82 of 83, is sprake van een arbeidsovereenkomst.

Codes soort inkomstenverhouding

11 Loon of salaris ambtenaren in de zin van de Ambtenarenwet
13 Loon of salaris directeuren van een nv of bv, wel verzekerd voor de werknemersverzekeringen
15 Loon of salaris niet onder te brengen onder 11, 13 of 17

Codes aard arbeidsverhouding

1 Arbeidsovereenkomst (exclusief BBL)
10 Wet sociale werkvoorziening (Wsw)
11 Uitzendkracht
82 Payrolling
83 Beroepspraktijkopleiding van de beroepsbegeleidende leerweg (BBL)

Codes reden einde arbeidsovereenkomst

De volgende codes zijn mogelijk:

  • 01 Opzegging door de werkgever binnen de proeftijd
  • 02 Opzegging door de werkgever met toestemming van UWV
  • 03 Ontbinding door rechter op verzoek van de werkgever
  • 04 Beëindiging arbeidsovereenkomst met wederzijds goedvinden op initiatief van de werkgever
  • 20 Einde arbeidsovereenkomst door opzegging werknemer, door toedoen werknemer of op initiatief van de werknemer
  • 21 Opzegging door werkgever om dringende reden (ontslag op staande voet)
  • 30 Einde van rechtswege vanwege verstrijken duur arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd
  • 31 Einde van rechtswege, om een andere reden (intreden ontbindende voorwaarde, pensionering, overlijden, e.d.)
  • 40 Einde uitzendovereenkomst, inroepen uitzendbeding door inlener vanwege ziekte uitzendkracht
  • 41 Einde uitzendovereenkomst, inroepen uitzendbeding door inlener om een andere reden
  • 90 De arbeidsovereenkomst loopt door, maar de inkomstenverhouding is administratief beëindigd
  • 99 Een andere, hiervoor niet genoemde reden

Initiatief werkgever

De codes 01, 02, 03 en 04 zien op situaties waarin de werkgever de arbeidsovereenkomst heeft opgezegd, of deze op zijn verzoek is ontbonden of op initiatief van de werkgever de overeenkomst met wederzijds goedvinden is beëindigd.

Let op: als het initiatief tot beëindiging van de arbeidsovereenkomst van de werknemer komt (vanwege een handeling of een gedraging van hem), gebruik je code 20 en niet een van de codes 01 tot en met 04.

Code 01. De werkgever heeft de arbeidsovereenkomst opgezegd binnen de proeftijd.

Code 02. De werkgever heeft de arbeidsovereenkomst opgezegd na toestemming van UWV. Mogelijk is in jouw salarissoftware deze reden opgesplitst in twee situaties:

  1. vanwege langdurige arbeidsongeschiktheid; of
  2. om bedrijfseconomische reden

Het kan zijn dat jouw software voor beide situaties andere codes gebruikt. De reden hiervoor is dat onderscheid nodig is voor de eventuele pensioenaangifte (UPA). De software geeft voor 2021 in beide gevallen wel code 02 door.

Vanaf 2022

Met ingang van 2022 vervalt in de aangifte loonheffingen code 02 en dan krijgen de twee situaties (opzegging vanwege langdurige arbeidsongeschiktheid en bedrijfseconomische reden) afzonderlijke codes, namelijk code 05 en 06.

Code 03. De arbeidsovereenkomst is door de rechter ontbonden op verzoek van de werkgever.

Code 04. De arbeidsovereenkomst is op initiatief van de werkgever beëindigd met wederzijds goedvinden. In deze situatie zal over het algemeen een beëindigingsovereenkomst of vaststellingsovereenkomst worden afgesloten.

Code 20 en 21. Deze codes gebruik je in situaties waarbij de werkgever de arbeidsovereenkomst eindigt als gevolg van een handeling of gedraging van de werknemer. Dan geldt niet een van de codes 01 tot en met 04.

Initiatief werknemer

Code 20. In overige situaties is code 20 van toepassing. Hieronder valt de situatie waarin de werknemer zelf ontslag heeft genomen of hij het initiatief tot ontslag heeft genomen. Dit kan bijvoorbeeld een beëindiging zijn met wederzijds goedvinden op initiatief van de werknemer, of een ontbindingsverzoek van de werknemer bij de rechter.

Je gebruikt deze code ook als andere gedragingen en nalaten van de werknemer hebben geleid tot beëindiging van de arbeidsovereenkomst of het niet verlengen van een tijdelijke arbeidsovereenkomst. Deze code geldt niet bij ontslag op staande voet, daarvoor gebruik je code 21.

Code 21. Deze code ziet specifiek op ontslag op staande voet.

Einde van rechtswege

Code 30 en 31. Deze codes zien op situaties waarbij de arbeidsovereenkomst van rechtswege eindigt.

Code 30 gebruik je in de situatie waarin een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd eindigt door het verstrijken van de duur waarvoor de overeenkomst is aangegaan. Als echter door gedragingen of nalaten van de werknemer de werkgever een tijdelijke arbeidsovereenkomst verlengt, gebruik je code 20.

Code 31 geldt in overige situaties waarin de arbeidsovereenkomst zonder opzegging eindigt. Hiervan is bijvoorbeeld sprake:

  • bij het intreden van een ontbindende voorwaarde;
  • als in de cao is geregeld dat de arbeidsovereenkomst eindigt bij het bereiken van de AOW-gerechtigde of andere pensioengerechtigde leeftijd;
  • bij overlijden van de werknemer.

Uitzendovereenkomsten

Code 40 en 41. Deze codes zijn specifiek voor uitzendovereenkomsten:

  • 40 Einde uitzendovereenkomst, inroepen uitzendbeding door inlener vanwege ziekte uitzendkracht
  • 41 Einde uitzendovereenkomst, inroepen uitzendbeding door inlener om een andere reden

Deze codes zijn specifiek voor uitzendovereenkomsten met uitzendbeding. Hierbij geldt dat de overeenkomst kan eindigen door het inroepen van het uitzendbeding door de uitzendkracht, door de uitlener maar ook op verzoek van de inlener. Voor het overige gelden voor uitzendovereenkomsten dezelfde beëindigingsgronden als voor andere arbeidsovereenkomsten.

Gelijklopende of elkaar opvolgende IKV’s

Code 90 en 99. Deze codes zijn nodig voor de polisadministratie zodat UWV een sluitende controle kan doen, als bij één arbeidsovereenkomst sprake is van gelijklopende of elkaar opvolgende inkomstenverhoudingen.

Code 90 ziet op situaties waarin de arbeidsovereenkomst doorloopt, maar waar je de ‘Datum einde inkomstenverhouding om administratieve redenen’ moet invullen met een einddatum. Bijvoorbeeld als de werknemer overgaat naar een andere administratieve eenheid binnen dezelfde inhoudingsplichtige.

Ander loonheffingennummer

Dus als je de werknemer gaat verlonen onder een ander loonheffingen(sub)nummer. Dit geldt ook als sprake is van een overgang van onderneming, waarbij de werknemer overgaat naar een andere werkgever. Ook dan wordt de werknemer verloond onder een ander loonheffingennummer.

In beide gevallen is dus sprake van een ander loonheffingen(sub)nummer waaronder je de werknemer gaat verlonen. De arbeidsovereenkomst loopt door. De oude inkomstenverhouding moet je beëindigen met vermelding van code 90. Voor het nieuwe loonheffingen(sub)nummer gebruik je een nieuwe inkomstenverhouding.

Code 99. Deze code mag je alleen gebruiken voor situaties waarin geen van de andere codes van toepassing zijn.

Bij einde arbeidsovereenkomst kunt u in vrijwel alle situaties één van de codes 01 tot en met 90 gebruiken. Slechts bij uitzondering is code 99 van toepassing.

Let op: als meer dan één code gelijktijdig van toepassing is, vul je de code in die het meest aansluit bij de reden waarom de arbeidsovereenkomst is geëindigd.

Nabetaling bij eerder beëindigde IKV

Als je een nabetaling doet voor een eerder beëindigde inkomstenverhouding, moet je ook een Code reden einde arbeidsovereenkomst opgeven. Als de beëindigingsreden bekend is, vermeld je de toepasselijke code. Als die reden niet bekend is, gebruik dan code 99.

Bron: Forum Salaris

Zie ook:

Gegevensspecificaties aangifte loonheffingen

Codes aangifte loonheffingen

 

Categorie: Nieuws Tags: aangifte loonheffingen, arbeidsovereenkomst, einde dienstverband, inkomstenverhouding (IKV)

Tags: aangifte loonheffingen, arbeidsovereenkomst, einde dienstverband, inkomstenverhouding (IKV)

Gerelateerde artikelen

27 januari 2023

Arbeidsovereenkomst ontbonden-werkgever moet achterstallig loon betalen

26 januari 2023

Onjuiste opzegtermijn door werknemer, geen schadevergoeding werkgever

20 januari 2023

Niet tussentijds opzegbaar arbeidscontract ontbonden – billijke vergoeding

19 januari 2023

Toelichting foutmeldingen werknemersgegevens aangifte LH 1e halfjaar 2023

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Wat verandert er op jouw loonstrook in 2023?
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Werknemer met modaal inkomen krijgt in 2023 netto 91 euro meer

NIRPA

Opleidingen

02
feb
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
06
feb
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
06
feb
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
08
feb
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers

Vacatures

(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Senior Salarisspecialist
Infacto
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadministrateur
Flynth
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Salarisadministrateur
Ruigrok
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Medior Salarisspecialist
Infacto
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
(senior) Loonadviseur
Scab
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Salarisadministrateur
Flynth
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Payroll Professional
CROP
HR adviseur (extern)
Scab
(senior) Loonadministrateur
Scab

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV