• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Einddatum vaststellingsovereenkomst is leidend – beroep op dwaling slaagt niet

Einddatum vaststellingsovereenkomst is leidend – beroep op dwaling slaagt niet

Nieuws

Heeft de werkgever een mededelingsplicht om de werknemer te informeren dat het recht op WW-uitkering een maand later ingaat als hij de vaststellingovereenkomst later tekent?

5 maart 2025 door Salaris Vanmorgen

De werkgever heeft volgens de kantonrechter geen verplichting om de werknemer bij de onderhandelingen over het einde van de arbeidsovereenkomst te wijzen op de mogelijke gevolgen voor de ingangsdatum van de WW-uitkering van de werknemer als hij de beëindigingsovereenkomst ná een bepaalde datum tekent.

Waar gaat deze zaak over?

De werkgever en de werknemer hebben een vaststellingsovereenkomst gesloten, maar zijn het niet eens over de einddatum van de arbeidsovereenkomst. De kantonrechter gaat uit van de einddatum zoals deze in de tekst van de beëindigingsovereenkomst is bepaald. Ook oordeelt de kantonrechter dat niet is gebleken dat de vaststellingsovereenkomst onder invloed van dwaling tot stand is gekomen.

De kern van dit geschil is of de werkgever alsnog het salaris van de werknemer over mei 2024 moet uitbetalen. Eerst moet worden vastgesteld wat de werkgever en de werknemer over de einddatum van de arbeidsovereenkomst hebben afgesproken.

Welke einddatum is afgesproken?

In artikel 4.1 van de beëindigingsovereenkomst is bepaald de arbeidsovereenkomst per 30 april 2024 met wederzijds goedvinden eindigt.

De werknemer heeft de overeenkomst op 15 april 2024 ondertekend, zonder daarbij schriftelijke wijzigingen of aantekeningen op dit stuk aan te brengen. Hiermee is overeenstemming bereikt over de inhoud van de overeenkomst zoals deze op papier staat en is voldaan aan het schriftelijkheidsvereiste. De beëindigingsovereenkomst is hiermee op 15 april 2024 tot stand gekomen.

‘Einde contract per 31 mei 2024: aangepaste versie volgt’

De werknemer stelt dat partijen daarbij mondeling zijn overeengekomen dat de arbeidsovereenkomst (in afwijking van de tekst van de overeenkomst) niet per 30 april 2024, maar per 31 mei 2024 zou eindigen. Hij heeft ter zitting toegelicht dat hij de laatste pagina van de beëindigingsovereenkomst gemakshalve op 15 april 2024 alvast heeft ondertekend, maar dat hij ervan uitging dat hij binnen een paar dagen daarna een aangepaste versie van de eerste twee bladzijdes zou ontvangen.

Op de vraag van de kantonrechter of hij die verwachting expliciet tegen de werkgever heeft uitgesproken heeft de werknemer geantwoord dat hij ‘denkt van wel’. Volgens de werknemer heeft de werkgever daar vervolgens op geantwoord dat ‘het wel goed zou komen’.

De kantonrechter vindt de stellingen van de werknemer onvoldoende concreet om het bestaan van een afwijkende afspraak te onderbouwen.

Daarnaast is niet gesteld of gebleken dat de werknemer in de dagen/weken na het ondertekenen van de beëindigingsovereenkomst bij de werkgever heeft nagevraagd waar de aangepaste bladzijdes bleven. Dit had wel voor de hand gelegen.

Einde contract per 30 april 2024

De conclusie is dan ook dat de werknemer zijn stelling dat mondeling een afwijkende einddatum is afgesproken onvoldoende heeft onderbouwd. Op basis van de beëindigingsovereenkomst is de arbeidsovereenkomst dan ook geëindigd per 30 april 2024.

Mededelingsplicht werkgever?

De kantonrechter gaat vervolgens in op het beroep van de werknemer op dwaling. Daarbij gaat het met name op de vraag of er op de werkgever een mededelingsplicht rustte om de werknemer te wijzen op het feit dat zijn recht op WW-uitkering mogelijk een maand later in zou gaan als hij de beëindigingsovereenkomst ná 1 april 2024 zou tekenen.

De kantonrechter vindt van niet. De werkgever was niet verplicht om de werknemer bij de onderhandelingen over het einde van de arbeidsovereenkomst te wijzen op de mogelijke gevolgen voor de ingangsdatum van de WW-uitkering van de werknemer bij het ondertekenen van de beëindigingsovereenkomst ná een bepaalde datum.

Vaststaat dat de werknemer de vaststellingsovereenkomst op 30 maart 2024 mee naar huis heeft genomen om erover na te denken, waarbij hij ook de gelegenheid heeft gehad om (juridisch) advies in te winnen.

Akkoord met vaststellingsovereenkomst

De werknemer heeft vervolgens op 15 april 2024 zelf besloten akkoord te gaan met de vaststellingsovereenkomst. Daar komt bij dat de werknemer ná ondertekening van de vaststellingsovereenkomst nog veertien dagen bedenktijd had, waarin hij de overeenkomst nog had kunnen ontbinden.

Voldoende gelegenheid om zich te laten informeren

De kantonrechter oordeelt daarom dat de werknemer voldoende gelegenheid heeft gehad om zich (tijdig) naar eigen inzicht te laten informeren over alle aspecten van de overeenkomst en zijn recht op een WW-uitkering. Dat hij hiervan geen gebruik heeft gemaakt, ligt niet aan de werkgever.

De conclusie is dat de arbeidsovereenkomst tussen partijen op 30 april 2024 is geëindigd en de werknemer geen aanspraak kan maken op nabetaling van loon. De vorderingen van de werknemer wijst de kantonrechter af.

Uitspraak Rechtbank Noord-Holland, 12 februari 2025, ECLI:NL:RBNHO:2025:1822

Categorie: Nieuws Tags: arbeidsovereenkomst, einde dienstverband

Tags: arbeidsovereenkomst, einde dienstverband

Gerelateerde artikelen

8 juli 2025

Dienstwoning blijkt varkensstal – niet gedwaald bij sluiten vaststellingsovereenkomst

8 juli 2025

Salaris onterecht verrekend bij eindafrekening – niet bewezen dat te veel is betaald

8 juli 2025

Werknemer zegt arbeidscontract op, geen recht op transitievergoeding

1 juli 2025

Overeenstemming over essentialia arbeidscontract: recht op schadevergoeding

Hoofdsponsor

7 pijlers voor een toekomstbestendig beloningsbeleid 

Kennispartner

Geen werkgeluk zonder zekerheid: dit is de rol van salarisadministratie

Partners

Digitalisering en AI: kansen en knelpunten, samenwerking HR en payroll cruciaal
‘Salarisadministratie is geen standaardroutine, het is topsport!’
Meer tijd voor medewerkers door digitalisering dankzij HR workflows
‘Goede salarisprofessionals zijn gewild – binnen 24 uur 5 cv’s op mijn bureau’
Wat is de impact van AI op HR en toekomst van werk?
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Aanpak fiscale regelingen – gevolgen afschaffen jubileumuitkering 3.2k weergaven

  • Wetsvoorstel Verduidelijking beoordeling arbeidsrelaties en rechtsvermoeden is er 1.1k weergaven

  • Salarisprofessionals: werk is inhoudelijk zwaarder geworden 800 weergaven

  • Doorwerken na AOW-leeftijd: wat wijzigt er in aangifte loonheffingen? 700 weergaven

  • Auto van de zaak tijdens vakantie en bijtelling: hoe zit het precies? 700 weergaven

NIRPA

Opleidingen

14
jul
HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
17
jul
Training Salarisadministratie
Markus Verbeek Praehep
21
jul
Updatesessie Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
23
jul
Updatesessie Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
29
jul
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
02
sep
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
05
sep
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
09
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
09
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
11
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
18
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
23
sep
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
23
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
24
sep
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
25
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Hoe voorkom je loonbeslag bij je werknemer?
MOCuitgevers
30
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
02
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
02
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
03
okt
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
06
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
07
okt
Samen Sterk: Efficiënte Samenwerking tussen HR en Salarisadministratie
MOCuitgevers
08
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
09
okt
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
09
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
27
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
28
okt
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
30
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
04
nov
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
04
nov
Online cursus Wet bedrag ineens en de Regeling vervroegde uittreding
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Werknemers duurzaam binden vanuit juridisch en fiscaal perspectief
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
25
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
27
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
02
dec
Cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst, incl. proeftijd, concurrentie- en relatiebeding
MOCuitgevers
03
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur
Practical accounting
(Senior) Salarisprofessional met expertise van AFAS
Scab
Salarisadviseur
PIA Group
Salarisadministrateur – 28 uur per week – Deventer
JP van den Bent
Zelfstandig Salarisadministrateur
Baat accountants & adviseurs
Salarisadministrateur
Visser & Visser
Salarisprofessional consultant – Aalsmeer
Aaff
Salarisadviseur
PIA Group
Manager International Payroll
Forvis Mazars
Salarisadministrateur – Humens Bussum
Strictly People
Salarisadviseur – Naaldwijk
Transport People
Teamleider Salaris- en Personeelsadvies Heerhogowaard
aaff
Salarisadministrateur bij a·s WORKS
a•s WORKS
Manager Loonadministratie en Personeelsadvies
Scab
Compensation & Benefits Officer
Vencomatic Group
Traineeship loonadministratie en advies  
Scab
Salarisadministrateur
DAS
Traineeship Salarisadministratie – Utrecht
VvAA
Consultant HR & Payroll – FITZ
Strictly People
Salarisadministrateur – Utrecht
VvAA
Manager Payroll Accounting
Forvis Mazars

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV