• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Nieuwe ziekteperiode na herstelmelding: recht op 100 procent loon

Nieuwe ziekteperiode na herstelmelding: recht op 100 procent loon

Nieuws

Het opzegverbod tijdens ziekte gold nog bij de ontbinding van de arbeidsovereenkomst. Een nieuwe ziekteperiode is gaan lopen. De werkneemster heeft recht op 100% loon.

27 januari 2023 door Salaris Vanmorgen

De kantonrechter heeft de arbeidsovereenkomst tijdens arbeidsongeschiktheid ontbonden wegens ernstig verstoorde verhoudingen. Die g-grond is niet betwist, maar de werkneemster wil een billijke vergoeding.

Het hof oordeelt, anders dan kantonrechter, dat het opzegverbod tijdens ziekte nog gold omdat er na onderbreking een nieuwe ziekteperiode is gaan lopen. Daarom heeft de werkneemster recht op 100% loon. Maar het ontbindingsverzoek hield geen verband met omstandigheid waarop het opzegverbod betrekking heeft. De werkgever heeft ook niet ernstig verwijtbaar gehandeld. De op die grond verzochte billijke vergoeding is dus terecht door de kantonrechter afgewezen.

Oordeel kantonrechter

De kantonrechter heeft de arbeidsovereenkomst tussen de werkgever en de werkneemster op verzoek van de werkgever ontbonden tijdens ziekte van de werkneemster en de werkgever veroordeeld tot betaling van de transitievergoeding. De werkneemster legt zich daarbij neer, maar zij maakt wel aanspraak op een billijke vergoeding en achterstallig loon.

De werkneemster heeft, voor zover nog van belang, bij de kantonrechter verzocht om de werkgever te veroordelen tot betaling van 100% van haar salaris vanaf haar ziekmelding per 29 juli 2021, met onder meer de wettelijke verhoging. Daarnaast verzocht zij voor recht te verklaren dat de werkgever ernstig verwijtbaar heeft gehandeld en de werkgever daarom te veroordelen tot betaling van een billijke vergoeding van € 301.200.

De kantonrechter heeft die verzoeken afgewezen. De kantonrechter heeft geoordeeld dat per 1 april 2022 sprake was van twee jaar onafgebroken ziekte, zodat het opzegverbod niet meer geldt. En van ernstige verwijtbaarheid bij de werkgever is volgens hem geen sprake.

In hoger beroep

De bedoeling van het hoger beroep is dat de afgewezen loonaanspraak van de werkneemster alsnog wordt toegewezen, dat de werkgever een billijke vergoeding moet betalen van € 300.000 en wordt veroordeeld in de proceskosten in de procedure bij de kantonrechter en het hof.

De werkneemster heeft haar verzoek in hoger beroep aangepast door de verzochte billijke vergoeding ook te baseren op de stelling dat het opzegverbod tijdens ziekte nog wel gold en dat haar arbeidsovereenkomst daarom ten onrechte is ontbonden. Zij wenst die billijke vergoeding in plaats van herstel van de arbeidsovereenkomst.

Oordeel hof

De beslissing van het hof is dat op 29 juli 2021 een nieuwe ziekteperiode is gestart. Dit betekent dat de werkneemster vanaf die datum recht heeft op 100% van het loon tot het einde van haar dienstverband per 1 juni 2022. De wettelijke verhoging wordt beperkt tot 10%. De dwangsom op het verstrekken van specificaties wordt afgewezen.

Geen billijke vergoeding

Weliswaar gold het opzegverbod tijdens ziekte, maar de werkgever beroept zich er terecht op dat het ontbindingsverzoek geen verband hield met omstandigheden waarop het opzegverbod betrekking heeft. En ook het hof vindt dat de werkgever niet ernstig verwijtbaar heeft gehandeld. Daarom wordt de verzochte billijke vergoeding afgewezen. de werkgever wordt wel veroordeeld in de kosten van de procedure bij het hof.

Start nieuwe ziekteperiode

De werkneemster komt terecht op tegen het oordeel van de kantonrechter dat op 29 juli 2021 geen nieuwe ziekteperiode is ingegaan na de melding van herstel zo’n vijf weken eerder, op 24 juni 2022.

Ter zitting heeft de werkgever desgevraagd geantwoord dat hij wel met de werkneemster heeft gesproken over hoe hij dacht over de herstelmelding, maar hij heeft niet aantoonbaar (schriftelijk) meegedeeld de herstelmelding niet te accepteren en hij heeft zelf geen deskundigenoordeel aangevraagd over de vraag of de werkneemster nog arbeidsongeschikt is of niet. Anders dan hij stelt, lag het aanvragen van zo’n oordeel niet op de weg van de werkneemster, die het immers eens was met het advies van de bedrijfsarts.

Voor de vraag of de werkneemster op 24 juni 2021 ten onrechte hersteld is verklaard, heeft de werkgever dus niet voldaan aan de stelplicht en bewijslast.

Vier weken bedongen arbeid verricht

Als de werknemer na hersteld te zijn verklaard ten minste vier weken de bedongen arbeid heeft verricht voordat hij opnieuw wegens ziekte arbeidsongeschikt raakt, begint bij hernieuwde uitval een nieuwe termijn van twee jaar te lopen voor het opzegverbod tijdens ziekte. Anders worden de ziekteperiodes bij elkaar samengeteld. Dat volgt uit artikel 7:629 lid 10 BW.

Werkgever voldoet niet aan stelplicht

Volgens de werkgever heeft de werkneemster niet gedurende vier weken haar werkzaamheden ten volle verricht. Zij heeft namelijk pas op 5 juli 2021 voor het eerst een avonddienst gedaan, en dat was minder dan vier weken voor de nieuwe uitval op 29 juli 2021. Voor het overige, zo heeft de werkgever ter zitting bevestigd, heeft de werkneemster wel haar werkzaamheden volledig verricht.

Daarmee heeft de werkgever niet voldaan aan de stelplicht. Want daarbij hoort ook dat hij stelt, en zo nodig bewijst, dat het niet eerder verrichten van een avonddienst het gevolg was van ziekte van de werkneemster en niet van het al bestaande rooster. Dat rooster moet op grond van de cao 28 dagen tevoren worden vastgesteld, zoals de werkgever ter zitting bij het hof heeft bevestigd.

Daarom is er geen plaats voor samentelling van beide ziekteperiodes.

Recht op 100% loon in eerste ziektejaar

Uit het voorgaande volgt dat de werkneemster vanaf 29 juli 2021 tot het einde van het dienstverband per 1 juni 2022 recht heeft op 100% van haar loon met bestanddelen zoals de eindejaarsuitkering.

De kantonrechter veroordeelt de werkgever aan de werkneemster te betalen het achterstallige loon, berekend tegen 100%, vanaf 29 juli 2021 tot 1 juni 2022 met inbegrip van de eindejaarsuitkering, vermeerderd met wettelijke rente en met 10% wettelijke verhoging.

Uitspraak Hof Arnhem-Leeuwarden, 23 januari 2023, ECLI:NL:GHARL:2023:568


Kom ook naar de Cursus Dossieropbouw bij disfunctioneren en alles over de zieke werknemer met docent Stephanie Profijt op 1 juni 2023 (middag) in BCN Utrecht

Categorie: Nieuws Tags: loondoorbetaling, ontslag, zieke werknemers

Tags: loondoorbetaling, ontslag, zieke werknemers

Gerelateerde artikelen

30 maart 2023

Uitvoeringsregels ontslag om bedrijfseconomische redenen – update

30 maart 2023

Medewerkers helpen bij stoppen met roken: wat kan de werkgever doen?

29 maart 2023

Welke stappen moet werkgever zetten bij disfunctionerende werknemer?

28 maart 2023

Loonstop vanwege niet voldoen aan re-integratieverplichtingen onterecht

Hoofdsponsor

Optimaal gebruikmaken van de vrije ruimte doe je zo

Partners

Ontwikkelingen binnen de salarisadministratie: een uitdaging van alle tijden
Medewerkers helpen bij stoppen met roken: wat kan de werkgever doen?
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Werkgever moet flink betalen voor ernstige privacyschending werknemer
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Aanvullend geboorteverlof en werknemer uit dienst of ziek: hoe zit dat?
  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Persoonsgegevens werknemers, personeelsdossier en regels AVG
  • Jubileumuitkering onbelast: hoe zit het precies?
  • Ook recht op arbeidskorting bij WGA-uitkering ontvangen via UWV

NIRPA

Opleidingen

30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
31
mrt
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
03
apr
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
03
apr
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
03
apr
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
06
apr
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
10
apr
Basistraining Boekhouden voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
12
apr
Casemanagement (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
apr
Optimalisatietraining gebruikers GearSoft (rapportage en data-analyse)
MOCuitgevers
14
apr
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
18
apr
Excel-training voor Financiële Professionals
Markus Verbeek Praehep
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
21
apr
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
24
apr
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
26
apr
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
01
mei
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
08
mei
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
15
mei
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Ontslag van A tot Z
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
23
mei
Introductie in Power BI voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
01
jun
Cursus Dossieropbouw bij disfunctioneren en alles over de zieke werknemer
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
08
jun
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
jun
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
jun
Cursus Wijzigingen arbeidsvoorwaarden en bijzondere bedingen
MOCuitgevers
29
jun
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
29
jun
Online cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (verdieping)
MOCuitgevers
14
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
27
sep
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
03
okt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
okt
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
11
okt
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers

Vacatures

Payroll Professional
CROP
Senior Salarisspecialist
Infacto
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadviseur met HR vaardigheden of junior salarisadviseur
Financeplus
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur – DNHK Den Haag
Strictly People
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Salarisadministrateur
Ruigrok
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisspecialist
Gemeente Coevorden
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Senior Payroll Officer
Mazars
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Salarisadministrateur – Wortell Lijnden (Amsterdam)
Strictly People
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
(senior) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
(senior) Loonadviseur
Scab
HR adviseur (extern)
Scab
Medior Salarisspecialist
Infacto
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur – Koskamp Den Ham
Strictly People
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV