• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Mag je met de werknemer een all-in uurloon overeenkomen?

Mag je met de werknemer een all-in uurloon overeenkomen?

Branded content

Mag je met de werknemer een een all-in uurloon overeenkomen? En zo ja, onder welke voorwaarden is een all-in uurloon toegestaan?

24 november 2025 door Grant Thornton

Geregeld wordt de volgende vraag gesteld: mag bij het sluiten van een oproepovereenkomst (nulurencontract) het vakantiegeld (minimaal 8 procent) en de loonwaarde van de op te bouwen vakantiedagen, maandelijks in het brutoloon worden opgenomen en worden uitbetaald? Oftewel in het kort de vraag: mag je met de werknemer een all-in uurloon overeenkomen? Het scheelt namelijk een hoop rekenen en administratie. Hieronder geven we het antwoord.

Vakantiebijslag in uurloon

Mag de vakantiebijslag maandelijks worden uitbetaald? De Wet Minimumloon en Minimumvakantiebijslag verplicht werkgevers om vakantiegeld minimaal één keer per jaar uit te betalen, maar geeft ruimte voor maandelijkse uitbetaling. Dit moet dan wel schriftelijk zijn vastgelegd in de arbeidsovereenkomst of cao. De vakantiebijslag moet wel gespecificeerd zijn op de salarisstrook. Als er geen afspraken over zijn gemaakt, ontvangt de werknemer de vakantiebijslag als jaarlijkse uitkering uiterlijk in juni.

Let daarbij op dat het met de werknemer overeengekomen salaris, exclusief de vakantiebijslag, minimaal zo hoog is als het wettelijk minimumloon of cao-loon.

Geldelijke waarde vakantiedagen in uurloon 

Ten aanzien van de loonwaarde van de vakantiedagen ligt dit anders. Werknemers moeten hun vakantiedagen op kunnen nemen en mogen daarin niet belemmerd worden. Het uitgangspunt van de wet is dat de werknemer gedurende zijn vakantie het recht op loon behoudt.

Als de werkgever de waarde van de op te bouwen vakantiedagen maandelijks betaalt, ontvangt de werknemer geen loon over de periode dat hij met vakantie gaat. Die dagen zijn immers al aan de werknemer uitbetaald. Het niet hebben van inkomsten kan een belemmering vormen om op vakantie te gaan. De vraag of een werkgever maandelijks de loonwaarde van de vakantiedagen mag betalen, moet in dit licht bezien met ‘nee’ beantwoord worden. 

Uitspraak HvJ

Het Europees Hof van Justitie (HvJ) heeft met betrekking tot de vraag of de loonwaarde van de vakantiedagen maandelijks mag worden uitbetaald een aantal jaren geleden (16 maart 2006) een uitspraak gedaan.

Volgens het HvJ heeft een werknemer tijdens zijn vakantie recht op doorbetaling van het loon. Als de werknemer op vakantie gaat, moet het salaris vergelijkbaar zijn met het salaris dat de werknemer krijgt als hij werkt. Deze overweging lijkt te wijzen op een verbod om de waarde van opgebouwde vakantiedagen maandelijks uit te betalen.

Transparant en duidelijk

Tegelijkertijd oordeelde het HvJ volgende: het is een werkgever toegestaan om het vakantieloon te verrekenen met het loon waar een werknemer tijdens vakantie recht op heeft. Een voorwaarde is dat dit maandelijks uitbetaalde bedrag aan vakantieloon op een transparante en begrijpelijke wijze aan de werknemer wordt uitbetaald.

Het moet dus voor de werknemer duidelijk te zijn dat het vakantieloon in feite een voorschot is op het loon dat tijdens vakantie zou worden doorbetaald. De gedachte is dat de werknemer dat deel van zijn salaris opzij kan zetten voor de tijd dat hij met vakantie gaat, zodat hij dan daarmee in zijn vaste lasten kan betalen.

De werkgever moet kunnen bewijzen dat dit voldoende duidelijk aan de werknemer is gecommuniceerd. Kan een werkgever dit niet aantonen, dan is de afspraak ongeldig en zal de werkgever dus loon moeten doorbetalen tijdens vakantie. Ongeacht het feit dat in het vaste loon al een component ´vakantieloon´ was inbegrepen. 

All-in uurloon voorwaarden 

Uit uitspraken van Nederlandse rechters over de toelaatbaarheid van een all-in loon, maken wij op dat zij in beginsel de tweede overweging van het HvJ volgen. Een all-in uurloon (met inbegrip van vakantiebijslag en de geldelijke waarde van de opgebouwde vakantiedagen) wordt toegestaan onder de voorwaarden dat:

  • er door de werknemer onregelmatig en weinig wordt gewerkt, tot circa 10 tot 15 uur in de maand, en daarmee de loonwaarde van de vakantiedagen dus laag is;
  • op de loonstroken van werknemer duidelijk zichtbaar is welk deel van de loonbetaling het reguliere loon betreft, welk deel vakantietoeslag en welk deel betaling voor de loonwaarde van de vakantiedagen;
  • het inzichtelijk is dat de werknemer daadwerkelijk vrije dagen opneemt, alsof het vakantiedagen zijn. De opgenomen vakantiedagen moet de werkgever als vakantiedagen registreren. De werkgever moet dus zorgen voor een duidelijke vakantieadministratie en een controle daarop;
  • het uitbetalen van de vakantiedagen er niet voor mag zorgen dat de werknemer niet meer op vakantie gaat. De werkgever dient het vrij nemen van de werknemer te stimuleren. De werkgever mag de vakantieopname niet belemmeren;
  • de werknemer van het systeem van het all-in uurloon geen financieel nadeel mag ondervinden.

Let op: over de loonwaarde van een vakantiedag heeft de werknemer recht op vakantietoeslag. Die loon waarde zal daarom met 8% verhoogd dienen te worden.

Wat moet je doen?

Wil je een all-in loon met jouw werknemer overeenkomen en ook de eventueel van toepassing zijnde cao dat het mogelijk maakt? Dan dien je daartoe een bepaling op te nemen in de te sluiten arbeidsovereenkomst. Ook is het raadzaam op de loonstrook kenbaar te maken welk deel van de maandelijkse betaling het reguliere loon is, welk deel het vakantiegeld is en welk deel de vakantiedagen zijn.

Wil je meer weten over het betalen van all-in uurloon of heb je hulp nodig bij het opstellen van de arbeidsovereenkomst waarin dit wordt overeengekomen? Neem contact op

Download pdf Belangrijke aandachtspunten voor oproepcontracten

Door Anne Hofman, senior consultant legal bij Grant Thornton en Melissa Overbeek, legal consultant bij Grant Thornton

Categorie: Branded content Tags: all-inloon, oproepovereenkomst

Tags: all-inloon, oproepovereenkomst

Gerelateerde artikelen

5 juni 2026

Wel of geen oproepovereenkomst na wijziging uren: 19 praktijkvoorbeelden

13 mei 2026

Alles over flexibele arbeidsrelaties in eerste e-learning van Salaris Vanmorgen 

4 mei 2026

Werknemer zegt arbeidsovereenkomst op: vier dagen of twee maanden opzegtermijn?

22 april 2026

Wet meer zekerheid flexwerkers – aangenomen amendementen en moties

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Geen advieskansen meer missen rond HR-automatisering en subsidies

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Loon of geen loon, dat is de vraag
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Vier op tien werkgevers heeft ethisch AI-beleid voor HR
Pensioen bij bedrijfsopvolging en -overname: waar moet je op letten?
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
RI&E en preventiemedewerker: zo begeleid je de werkgever door de arbo-verplichtingen

Meest gelezen berichten

  • Geen compensatie transitievergoeding meer voor werkgevers vanaf 1 januari 2027 2.9k weergaven
  • WAZO-uitkering via werkgeversbetaling UWV aan werknemer: hoe verwerk je dat in loonaangifte? 1.4k weergaven
  • Tijdelijk geen bestuurlijke dwangsommen voor UWV bij WIA-aanvragen 1.2k weergaven
  • Besluit met goedkeuring verhoging onbelaste reiskostenvergoeding in 2026 gepubliceerd 800 weergaven
  • Onbelaste reiskostenvergoeding naar 0,25 euro per km: hoe verwerk je dat in de loonaangifte? 800 weergaven

NIRPA

Opleidingen

09
jun
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
09
jun
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
09
jun
HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
09
jun
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Training Salarisadministratie
Markus Verbeek Praehep
15
jun
Updatesessie Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
jun
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
16
jun
De werkkostenregeling
SD Worx
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
17
jun
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
18
jun
Updatesessie Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
22
jun
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
23
jun
Het Nederlands ontslagrecht
SD Worx
23
jun
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
23
jun
Geldzorgen bij werknemers: van signaleren naar gesprek en oplossing
MOCuitgevers
24
jun
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
jun
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
26
jun
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
jun
Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht
MOCuitgevers
30
jun
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
31
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers

Vacatures

Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
HR Officer
PIA Group
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV