• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Wat moet er op de eindafrekening van een medewerker staan?

Wat moet er op de eindafrekening van een medewerker staan?

Blogs

In de eindafrekening zorg je ervoor dat je alle kostenposten behandelt, zodat jij en de werknemer geen rechten meer op elkaar kunnen doen gelden.

16 augustus 2022 door Loket.nl

Als werkgever dien je er voor te zorgen dat het vertrek van een medewerker goed wordt afgerond. Daarbij hoort een eindafrekening, waarbij het achterstallige loon, toeslagen en eventuele schulden van de werknemer verrekend worden.

Een eindafrekening is in principe het laatste stukje salarisverwerking dat voor een individuele werknemer wordt opgesteld.

In de afrekening zorg je ervoor dat je alle kostenposten behandelt, zodat jij en de werknemer geen rechten meer op elkaar kunnen doen gelden. Zo kan je een vrijwillig vertrekkende werknemer met tevredenheid zijn dienstperiode laten afsluiten. En bij een gedwongen ontslag voorkomt een sluitende eindafrekening eventuele claims van een boze ex-werknemer, die meent dat hij nog recht heeft op loon of toeslagen. Lees hier welke posten er in de eindafrekening moeten worden behandeld.

Achterstallig loon

De belangrijkste post op de eindafrekening is het loon dat je werknemer nog van jouw bedrijf tegoed heeft. Het is hierbij van belang dat je dit laatste loon op hetzelfde moment uitbetaalt als de voorgaande maanden. Als jij je werknemer telkens op de 12e dag van elke maand hebt uitbetaald, dan dient dat ook te gelden voor het laatste, achterstallige loon, hoe klein of groot het ook is.

Om deze reden kiezen veel werkgevers of administratiekantoren ervoor om de eindafrekening op te stellen tijdens de verwerking van het laatste maandloon – dan heb je alles in één klap geregeld. Maar het is ook prima als je de uiteindelijke afrekening pas later presenteert – dit moet uiterlijk een maand na het einde van het dienstverband gebeurd zijn.

Overgebleven vakantiedagen

In de meeste gevallen zal een vertrekkende werknemer ook nog recht hebben op vakantiedagen. Je moet dus in je administratie kijken hoeveel vakantiedagen (zowel wettelijke als bovenwettelijke vakantiedagen) die persoon nog open heeft staan. Omdat personeel vaak in de loop van het jaar vertrekt in plaats van aan het begin van het jaar, moet je berekenen op hoeveel vakantiedagen iemand op het moment van vertrek recht heeft. Als iemand te veel vakantiedagen heeft opgenomen in het eerste deel van het jaar kan je het bedrag daarvan inhouden op zijn eindtegoed.

De vakantiedagen waar de persoon nog recht op heeft, keer je in de vorm van een financiële vergoeding uit. Hoeveel geld een vakantiedag waard is, hangt onder andere af van de persoonlijke toeslagen van je werknemer en van diens bonussen, winstdeling, provisies en andere tegoeden.

Eventuele vakantietoeslag

Elke werknemer in loondienst in Nederland heeft het recht op een vakantietoeslag, die minstens 8 procent van het loon moet bedragen. De meeste werkgevers betalen de vakantietoeslag om voor de hand liggende redenen in de maand mei of juni uit, maar de hoogte daarvan is gebaseerd op een dienstbetrekking over dat hele jaar.

Vertrekt de werknemer in de herfst of winter? Dan heb je de vakantietoeslag waarschijnlijk al aan hem uitgekeerd, terwijl hij de rest van het jaar niet meer zal werken. Je kan dan naar rato geld inhouden op het totaalbedrag van de eindafrekening. Als iemand in het voorjaar vertrekt zonder de vakantietoeslag te hebben ontvangen, geldt de omgekeerde situatie. Je deelt de totale vakantietoeslag voor het hele jaar dan door het aantal gewerkte dagen, en kent dat bedrag alsnog toe op de afrekening.

Kleinere posten voor op de eindafrekening

Het loon, de vakantiedagen en de vakantietoeslag zijn de drie belangrijkste posten op een eindafrekening. Er kunnen nog vijf kleinere posten zijn die het totaaltegoed op de laatste afrekening naar boven of beneden kunnen bijstellen.

Openstaande declaraties

Heeft je medewerker nog recht op vergoeding voor gemaakte bedrijfskosten, zoals reiskosten, overnachtingen en parkeergeld? Dan dien je zijn of haar openstaande declaraties op de eindafrekening te behandelen en het tegoed alsnog over te maken.

Schulden

Natuurlijk kan jouw bedrijf ook nog geld tegoed hebben van een vertrekkend personeelslid. Denk aan opleidingskosten, uitbetaalde voorschotten of boetes. Ook deze schulden zet je uiteen op de eindafrekening en breng je in mindering op het totaalbedrag dat de werknemer van je ontvangt.

Bonussen

Werkt jouw bedrijf met bonussen, provisies of andere financiële stimulansen? Dan heeft de vertrekkende werknemer hier waarschijnlijk ook nog recht op. Ga na op welke voordelen hij of zij aanspraak kan maken, en reken uit welke bedragen je daarvoor op de afrekening toe moet voegen.

Dertiende maand

Een speciaal type financieel voordeel voor werknemers is de dertiende maand. Voor de uitbetaling hiervan kunnen verschillende procedures in het arbeidscontract zijn vastgelegd. Sommige werkgevers betalen een dertiende maand uit waarvan het bedrag afhangt van het aantal gewerkte dagen of uren. In andere situaties kan een werknemer alleen aanspraak maken op deze bonus als hij het volledige jaar in jouw dienst is geweest. Lees het arbeidscontract dus na en bepaal op welk deel van de dertiende maand de werknemer eventueel recht heeft, en voeg dat bedrag toe.

Transitievergoeding

De allerlaatste post die mee moet nemen op een eindafrekening is de transitievergoeding, die van kracht kan zijn bij bepaalde soorten ontslag of bij het niet verlengen van het arbeidscontract. Een werknemer heeft recht op zo’n vergoeding als de werkgever het initiatief heeft genomen om het dienstverband te beëindigen. De hoogte van een transitievergoeding is wettelijk geregeld en bedraagt één derde maandsalaris voor elk gewerkt jaar. De maximumhoogte van de transitievergoeding is €83.000, behalve wanneer de vertrekkende persoon meer dan €83.000 per jaar verdiende.

Categorie: Blogs Tags: einde dienstverband, loon, transitievergoeding

Tags: einde dienstverband, loon, transitievergoeding

Gerelateerde artikelen

9 februari 2023

Onbereikbaar en onvindbaar: contract ontbonden, geen transitievergoeding

6 februari 2023

Parkeergelegenheid voor (lease)auto werknemer: nihilwaardering of loon?

2 februari 2023

Schriftelijk akkoord vaststellingsovereenkomst mag per mail of whatsapp

2 februari 2023

Geen recht op aanvullende bonus – niet voldaan aan voorwaarden

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Ben jij een junior of senior salarisadministrateur?
Regres: wettelijke basis informatie geven tussen (ex-)werkgevers en UWV
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Bezwaar en beroep instellen tegen NOW kan lonen
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Ben jij een junior of senior salarisadministrateur?
Regres: wettelijke basis informatie geven tussen (ex-)werkgevers en UWV
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Bezwaar en beroep instellen tegen NOW kan lonen
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Vereenvoudiging bewijslast bij fiets van de zaak en reiskostenvergoeding
  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Loonbelastingtabellen 2022 – witte en groene tabellen

NIRPA

Opleidingen

09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Ontslag van A tot Z
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
jun
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
MOCuitgevers
26
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Payroll Professional
CROP
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Salarisadministrateur
Ruigrok
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
HR adviseur (extern)
Scab
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Senior Salarisspecialist
Infacto
Salarisadministrateur
Flynth
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Medior Salarisspecialist
Infacto
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
(senior) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
(senior) Loonadviseur
Scab
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV