• Nieuws
  • Corona
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Salaris Vanmorgen

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
Aanmelden nieuwsbrief
  • Nieuws
  • Corona
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
Home » Geen uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd – ketenregeling geldt niet

Geen uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd – ketenregeling geldt niet

Nieuws

Er is geen uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd ontstaan. De laatste overeenkomst geldt voor drie maanden. Dat de uitzendovereenkomst eerder eindigde, was onduidelijk.

11 juli 2022 door Salaris Vanmorgen

De uitzendkracht en Randstad hebben vanaf begin 2021 een aantal elkaar opvolgende uitzendovereenkomsten met elkaar gesloten. Partijen verschillen van mening over de vraag

  • of partijen een uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd hebben gesloten, al dan niet door werking van de ketenregeling, en
  • of de laatste uitzendovereenkomst rechtsgeldig op 23 januari 2022 is geëindigd, of op een latere datum en zo ja welke datum.

De kantonrechter doet uitspraak.

Geen uitzendovereenkomst voor onbepaalde tijd

De uitzendkracht stelt zich op het standpunt dat de eerste twee overeenkomsten die zij met Randstad had (van de periode 1 februari 2021 totdat fase A is voltooid en van de periode 18 juli 2021 tot en met 18 januari 2022) overeenkomsten voor onbepaalde tijd zijn.

Voltooiing fase A vast te stellen

Met betrekking tot de eerste overeenkomst heeft de uitzendkracht het standpunt ingenomen dat de omschrijving ‘totdat fase A is voltooid’ te onbepaald zou zijn. Dit is niet het geval.

Verbintenissen zijn bepaalbaar als de vaststelling ervan naar van te voren vaststaande criteria kan plaatsvinden. Dat is het geval omdat in artikel 4.2 lid 1 van de ‘Voorwaarden van uitzenden en detachering, versie januari 2018’, die onderdeel uitmaken van de arbeidsovereenkomst van de uitzendkracht, staat wanneer fase A eindigt. Om die reden kan de voltooiing van fase A worden vastgesteld.

De tweede overeenkomst met Randstad is ook niet voor onbepaalde tijd aangegaan, maar tot 18 januari 2022.

Ketenregeling niet van toepassing

Randstad voert tegenover de stelling van de uitzendkracht dat de ketenregeling (artikel 7:668a lid 1 BW) van toepassing is terecht aan dat die regeling niet geldt tussen partijen. Dit omdat daarvan door partijen op grond van artikel 7:691 lid 8 BW en artikel 10 ABU is afgeweken.

Het onder 1 primair gevorderde wordt dus afgewezen.

Einde laatste uitzendovereenkomst:17 april 2022

Dat de werkzaamheden die de uitzendkracht verrichtte op 19 en 20 januari 2022 plaatsvonden op basis van een uitzendovereenkomst staat op zich vast. Partijen verschillen van mening over de duur van die laatste uitzendovereenkomst.

In de ‘Voorwaarden van uitzenden en detachering, versie januari 2018’ staat dat een overeenkomst wordt aangegaan voor drie maanden, tenzij anders is overeengekomen:

De detacheringsovereenkomst voor bepaalde tijd (fase A of B)

(…)

1. Elke detacheringsovereenkomst in fase B of A wordt aangegaan voor de bepaalde tijd van 3 maanden, tenzij anders is overeengekomen en uitdrukkelijk door Randstad is bevestigd.

Het uitgangspunt is daarom dat de laatste uitzendovereenkomst voor drie maanden is aangegaan.

Einde op 23 januari 2022?

Randstad voert echter als bevrijdend verweer aan dat de uitzendovereenkomst eindigde op 23 januari 2022, omdat in haar ogen ‘anders is overeengekomen’.

Heeft de uitzendkracht, gezien de omstandigheden van het geval, moeten en kunnen begrijpen dat de uitzendovereenkomst zou eindigen op 23 januari 2022?

De volgende omstandigheden zijn daarbij van belang:

  • de uitzendkracht en Randstad gingen er beiden tot 18 januari 2022 vanuit dat de uitzendkracht haar werk bij het bedrijf (feitelijk) zou kunnen voortzetten;
  • in het telefoongesprek dat de uitzendkracht met een medewerker van Randstad voerde op 18 januari 2022 is besproken dat de opdracht met de uitzendkracht niet werd verlengd, maar dat zij nog wel – in ieder geval de dagen die volgden – zou blijven doorwerken bij het bedrijf;
  • de e-mail van Randstad waarin staat dat de laatste uitzendovereenkomst duurde van 18 tot en met 23 januari 2022 is pas na die periode van doorwerken aan de uitzendkracht verzonden, namelijk op 24 januari 2022.

Einddatum uitzendovereenkomst niet duidelijk

De uitzendkracht heeft ter zitting uitgelegd dat het voor haar niet duidelijk was dat zij een overeenkomst slechts voor vijf dagen zou zijn aangegaan. Dit is niet vreemd. Partijen gingen er voordien namelijk steeds vanuit dat de uitzendkracht in de stomerij zou kunnen blijven werken. Dat bepaalde dus de mindset van de uitzendkracht over haar werk in de stomerij. Partijen verschillen deels van mening over wat er in het telefoongesprek precies is besproken.

De gemene deler is echter dat de boodschap was dat het werk in de stomerij zou gaan eindigen, maar dat de uitzendkracht toch nog, de komende dagen, bleef doorwerken. Dat door blijven werken in combinatie met die beschreven mindset en het gegeven dat pas na die werkdagen zwart op wit op papier stond dat de uitzendovereenkomst was geëindigd op 23 januari 2022, heeft tot gevolg dat de uitzendkracht tijdens het telefoongesprek op 18 januari 2022 redelijkerwijs niet heeft moeten en kunnen begrijpen dat de uitzendovereenkomst eindigde op 23 januari 2022. Het verweer van Randstad slaagt dus niet.

De uitzendkracht heeft op haar beurt de stelling, dat zij er op mocht rekenen dat die periode zes maanden zou zijn, tegen de achtergrond van de tussen partijen geldende bepaling 4.4.1. van de voorwaarden, onvoldoende onderbouwd.

Drie maanden

Dit heeft tot gevolg dat teruggevallen moet worden op die voorwaarden, waarin is bepaald dat de overeenkomst geldt voor drie maanden; in dit geval dus van 18 januari 2022 tot en met 17 april 2022. Op die duur van de laatste uitzendovereenkomst tussen partijen mocht de uitzendkracht, alle omstandigheden in acht genomen, wel rekenen.

Doorbetaling loon

De uitzendkracht heeft dus nog recht op doorbetaling van loon. Niet langer is in geschil dat de uitzendkracht tot en met 23 januari 2022 is doorbetaald. Randstad wordt daarom veroordeeld tot betaling van het salaris aan de uitzendkracht van € 1.199,75 bruto per maand over de periode 24 januari 2022 tot en met 17 april 2022.

De wettelijke verhoging hierover wordt in die zin toegewezen dat deze wordt beperkt tot 25 procent omdat dat gezien de hiervoor geschetste omstandigheden billijk voorkomt. De wettelijke rente wijst de kantonrechter ook toe. Overigens heeft de uitzendkracht ook recht op de transitievergoeding over die periode.

Uitspraak Rechtbank Gelderland, 29 juni 2022, ECLI:NL:RBGEL:2022:3315

Categorie: Nieuws Tags: ketenregeling, uitzendbedrijven, uitzendkrachten

Tags: ketenregeling, uitzendbedrijven, uitzendkrachten

Gerelateerde artikelen

9 augustus 2022

Ketenregeling: nu nog met tussenpoos

21 juli 2022

Onenigheid werkgevers en vakbonden over deeltijd-WW, loondoorbetaling en uitzendkrachten

19 juli 2022

Kamerbrief over bestrijding recidive bij malafide uitleners

5 juli 2022

Verplichte certificering bij terbeschikkingstelling arbeidskrachten

Hoofdsponsor

Overwerk: oplossing of probleem?
Strictly People hielp Garby aan fantastisch nieuwe baan bij Radboudumc
Verzuim door menstruatiepijn: hoe kan de werkgever dit beperken?
Help! Hoe omgaan met een stuwmeer aan verlofuren?
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Komkommertijd in pensioenland, of toch niet?
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?
Hoe kun je verzuim binnen jouw organisatie terugdringen?

Partners

Overwerk: oplossing of probleem?
Strictly People hielp Garby aan fantastisch nieuwe baan bij Radboudumc
Verzuim door menstruatiepijn: hoe kan de werkgever dit beperken?
Help! Hoe omgaan met een stuwmeer aan verlofuren?
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Komkommertijd in pensioenland, of toch niet?
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?
Hoe kun je verzuim binnen jouw organisatie terugdringen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2022 – witte en groene tabellen
  • Verbod op nevenwerkzaamheden mag vanaf 1 augustus 2022 niet meer
  • Jubileumuitkering onbelast: hoe zit het precies?
  • Ketenregeling: nu nog met tussenpoos
  • IVA en aanvullende uitkering – witte of groene tabel?

NIRPA

Opleidingen

01
sep
HR voor Salarisadministrateurs
Markus Verbeek Praehep
12
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
Salaris Vanmorgen
15
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
Salaris Vanmorgen
19
sep
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
19
sep
Werkkostenregeling PE
Markus Verbeek Praehep
19
sep
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
19
sep
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
22
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
Salaris Vanmorgen
22
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
Salaris Vanmorgen
28
sep
Online cursus Werkkostenregeling
Salaris Vanmorgen
04
okt
Cursus Impact nieuwe Wet Toekomst Pensioenen per 1 januari 2023
Salaris Vanmorgen
04
okt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
Salaris Vanmorgen
06
okt
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
Salaris Vanmorgen
11
okt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
Salaris Vanmorgen
13
okt
Online cursus loonheffingen en hybride werken
Salaris Vanmorgen
01
nov
Cursus Werkkostenregeling
Salaris Vanmorgen
07
nov
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
Salaris Vanmorgen
08
nov
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
Salaris Vanmorgen
10
nov
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
Salaris Vanmorgen
10
nov
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
Salaris Vanmorgen
06
dec
Online cursus Update Werkkostenregeling bij gemeenten (verdieping)
Salaris Vanmorgen
07
dec
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep

Vacatures

Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Senior Salarisadministrateur – SBB Zoetermeer
Strictly People
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Payroll Professional
CROP
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Salarisadministrateur – Limagrain Ingredients in Weert
Strictly People | Limagrain Ingredients
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Payroll Specialist – Q8 Den Haag
Strictly People - Q8
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Payroll Specialist – Philips Domestic Appliances Amsterdam
Strictly People | Philips Domestic Appliances Amsterdam
HR administrateur bij Caesar Groep
Caesar Groep
Loonadviseur
Scab
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Specialist arbeidsrecht
Fiscount

Vriend van Salaris Vanmorgen

Moore mth
abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Corona
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV