• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Geen recht op NOW voor dochter directeur – geen werknemer

Geen recht op NOW voor dochter directeur – geen werknemer

Nieuws

Er is geen recht op een tegemoetkoming op grond van de NOW nu de dochter van de directeur niet aan te merken is als werknemer.

28 januari 2022 door Salaris Vanmorgen

De NOW is uitsluitend bedoeld om werkgevers tegemoet te komen in de betaling van de loonkosten van werknemers. Uit de polisadministratie volgt dat de dochter van de directeur niet verzekerd is voor de sociale verzekeringen, het door de directeur opgegeven SV-loon op € 0,00 staat en in de loonaangiften van de directeur geen premies zijn afgedragen. Terecht is vastgesteld dat dit betekent dat de dochter van de directeur geen werknemer is in de zin van de socialezekerheidswetten en er geen sprake is van gemaakte loonkosten in de zin van de NOW.

Wat is de situatie?

Een directeur van een advocatenkantoor heeft op 20 april 2020 een aanvraag ingediend voor een tegemoetkoming in de loonkosten op grond van de NOW-1 voor de periode van april tot en met mei 2020 voor zijn dochter die sinds 2008 bij hem in dienst is. Bij besluit van 24 april 2020 heeft de minister deze aanvraag afgewezen, omdat de directeur geen loonkosten heeft gehad in de maanden januari 2020 of november 2019. De directeur heeft bezwaar gemaakt tegen dit besluit. Bij beslissing op bezwaar van 29 mei 2020 heeft de minister het bezwaar ongegrond verklaard. De directeur heeft tegen dat besluit beroep ingesteld.

De directeur heeft op 26 augustus 2020 een aanvraag ingediend voor een tegemoetkoming in de loonkosten op grond van NOW-2 voor de periode van juni tot en met september 2020 voor zijn dochter. Bij besluit van 2 september 2020 heeft de minister ook deze aanvraag afgewezen, omdat de directeur geen loonkosten heeft gehad in de maand maart 2020. De directeur heeft ook tegen dit besluit bezwaar gemaakt. Bij beslissing op bezwaar van 20 oktober 2020 heeft de minister dit bezwaar ongegrond verklaard. De directeur heeft ook tegen dit besluit beroep ingesteld.

Wat oordeelt de rechtbank?

Bij de aangevallen uitspraak heeft de rechtbank het beroep van de directeur tegen de bestreden besluiten ongegrond verklaard. De rechtbank heeft geoordeeld dat de dochter van de directeur in haar hoedanigheid van familie van de dga niet aan te merken is als werknemer als bedoeld in artikel 1, eerste lid, van de NOW.

Niet verzekerd voor werknemersverzekeringen

Uit de door de directeur overgelegde loonaangifte over januari 2020 blijkt dat over haar loon geen premies worden afgedragen voor werknemersverzekeringen. Op het loonaangifteformulier is ingevuld dat zij niet verzekerd is voor een of meer werknemersverzekeringen. Het loon voor de werknemersverzekeringen bedraagt volgens de loonaangifte ook € 0. Dat de dochter niet is aan te merken als werknemer als bedoeld in artikel 1, eerste lid, van de NOW heeft tot gevolg dat de directeur geen recht heeft op een tegemoetkoming op grond van de NOW.

Het feit dat sprake zou zijn van een fictieve dienstbetrekking doet hieraan niet af, nu daarmee niet gegeven is dat sprake is van verzekeringsplicht voor de werknemersverzekeringen. Dat de directeur loonbelasting betaalt over de loonkosten van de dochter is voor de definitie van werknemer in de NOW niet van belang. UWV heeft dan ook terecht geweigerd de directeur een tegemoetkoming te verstrekken, nu geen sprake is van een werknemer als bedoeld in de NOW.

Fictieve dienstbetrekking

De directeur heeft in hoger beroep aangevoerd dat de NOW het loonbegrip ingevolge de Wet op de Loonbelasting 1964 volgt. Dat de NOW alleen betrekking zou hebben op werknemersverzekeringen en geen uitzonderingen toelaatbaar zijn is volgens de directeur niet juist aangezien de wetgever niet heeft bedoeld om een categorie werknemers uit te sluiten. Volgens de directeur is in dit geval sprake van een fictieve dienstbetrekking, zoals vermeld in de toelichting van de NOW-regeling. Ter zitting heeft de directeur benadrukt dat zijn loonadministratie voldoet aan de NOW-regeling. De directeur verzoekt daarom de aangevallen uitspraak te vernietigen en hem een tegemoetkoming ingevolge de NOW toe te kennen.

Wat oordeelt de Centrale Raad?

De NOW is uitsluitend bedoeld om werkgevers tegemoet te komen in de betaling van de loonkosten van werknemers. De minister heeft in de bestreden besluiten 1 en 2 terecht vastgesteld dat voor het begrip werknemer wordt aangesloten bij het begrip werknemer in artikel 1, onderdeel o en p, van de Wet financiering sociale verzekeringen. Het gaat om werknemers in de zin van de Werkloosheidswet, de Ziektewet, de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen of de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering.

Uit de polisadministratie volgt dat de dochter van de directeur niet verzekerd is voor de sociale verzekeringen, het door de directeur opgegeven SV-loon op € 0,00 staat en in de loonaangiften van de directeur geen premies zijn afgedragen. Terecht is vastgesteld dat dit betekent dat de dochter van de directeur geen werknemer is in de zin van de socialezekerheidswetten en er geen sprake is van gemaakte loonkosten in de zin van de NOW.

Loonsom werknemers met SV-loon

De directeur wordt niet gevolgd in zijn standpunt dat aldus een te beperkte uitleg aan de NOW-regeling wordt gegeven. Ook uit de toelichting bij de NOW volgt dat uitdrukkelijk is bedoeld om alleen de loonsom van werknemers met sociaalverzekeringsloon in aanmerking te laten komen voor de subsidie.

Nulaangiften

Anders dan de directeur heeft betoogd is de vraag of sprake is van een fictieve dienstbetrekking in dit geval niet relevant. Gelet op artikel 10, vijfde lid, van de NOW-1 en artikel 8, zevende lid, van de NOW-2 wordt uitgegaan van de loonaangiften zoals die op 28 februari 2020, respectievelijk 29 april 2020 zijn ingediend. Aangezien sprake was van nulaangiften over januari 2020 en maart 2020 zijn de aanvragen voor een tegemoetkoming in de loonkosten op grond van de NOW-1 en NOW-2 daarom al terecht afgewezen.

NOW terecht geweigerd

De gronden die de directeur van een advocatenkantoor in hoger beroep heeft aangevoerd zijn in essentie een herhaling van wat hij in beroep heeft aangevoerd. Het oordeel van de rechtbank dat de minister terecht heeft geweigerd de directeur een tegemoetkoming op grond van de NOW-1 en NOW-2 (NOW) te verstrekken, omdat geen sprake is van een werknemer in de zin van de NOW wordt volledig onderschreven.

De overwegingen die aan het oordeel van de rechtbank ten grondslag liggen worden geheel onderschreven. De NOW is uitsluitend bedoeld om werkgevers tegemoet te komen in de betaling van de loonkosten van werknemers.

Het hoger beroep slaagt niet. De aangevallen uitspraak wordt bevestigd.

Uitspraak Centrale Raad van Beroep, 13 januari 2022, ECLI:NL:CRVB:2022:131

Categorie: Nieuws Tags: aangifte loonheffingen, directeur-grootaandeelhouder (dga), NOW-regeling, sociale zekerheid

Tags: aangifte loonheffingen, directeur-grootaandeelhouder (dga), NOW-regeling, sociale zekerheid

Gerelateerde artikelen

2 februari 2023

Bezwaar en beroep instellen tegen NOW kan lonen

24 januari 2023

Deadline definitieve berekening vier periodes NOW in zicht: 22 februari

24 januari 2023

Zo laag mogelijk gebruikelijk loon voor dga toepassen

19 januari 2023

Toelichting foutmeldingen werknemersgegevens aangifte LH 1e halfjaar 2023

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Ben jij een junior of senior salarisadministrateur?
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Bezwaar en beroep instellen tegen NOW kan lonen
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Ben jij een junior of senior salarisadministrateur?
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Bezwaar en beroep instellen tegen NOW kan lonen
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Wat verandert er op jouw loonstrook in 2023?
  • Maximale beslagvrije voet per 1 januari 2023 en loonbeslag

NIRPA

Opleidingen

06
feb
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
06
feb
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
08
feb
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Ontslag van A tot Z
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
jun
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
MOCuitgevers

Vacatures

(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
(senior) Loonadviseur
Scab
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Payroll Professional
CROP
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
HR adviseur (extern)
Scab
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Salarisadministrateur
Ruigrok
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Medior Salarisspecialist
Infacto
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadministrateur
Flynth
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
(senior) Loonadministrateur
Scab
Senior Salarisspecialist
Infacto
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Salarisadministrateur
Flynth
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
(Sr.) Loonadministrateur
Scab

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV