• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Advies Raad van State over Voorjaarsnota 2026: let op evenwichtige verdeling lasten

Advies Raad van State over Voorjaarsnota 2026: let op evenwichtige verdeling lasten

Nieuws

De Raad van State heeft advies gegeven over de Voorjaarsnota 2026. De hogere Aof-premies kunnen leiden tot hogere lasten op arbeid en daarmee tot lagere nettolonen.

15 april 2026 door Salaris Vanmorgen

Minister Heinen van Financiën stuurt de Voorjaarsrapportage van de Raad van State. De rapportage bevat ook de reactie van het kabinet.

De Voorjaarsnota vormt sinds een aantal jaar het belangrijkste besluitvormingsmoment over de meerjarenbegroting, in opmaat naar de Miljoenennota. Deze Voorjaarsnota is de eerste van het kabinet-Jetten en bevat primair de vertaling van het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA “Aan de slag”.

Voorjaarsnota 2026 – financiële afspraken uit coalitieakkoord

De Raad van State constateert dat het kabinet-Jetten in de Voorjaarsnota de al langer bestaande uitdagingen en de (actuele) geopolitieke onzekerheden onderkent. Het kabinet beoogt met soms scherpe beleidskeuzes de uitdagingen te beantwoorden, meer te investeren en vergrijzingskosten te beheersen, en tegelijkertijd een houdbaar begrotingsbeleid te continueren.

Adviezen Raad van State

De Raad van State geeft de volgende adviezen:

  • Handhaaf een trendmatig begrotingsbeleid gebaseerd op beheersing van uitgaven en lasten, neem de vernieuwde Europese begrotingsregels als uitgangspunt van de begrotingsbesluitvorming.
    Houd voldoende budgettaire ruimte voor als de komende jaren de economie tegenvalt zodat niet gelijk tussentijds hoeft te worden bezuinigd; voorkom ongewilde belastingverhoging in de toekomst of doorschuiven van de rekening naar toekomstige generaties.
  • Houd scherp oog voor uitvoering en uitvoerbaarheid.
  • Wees bij het uitgavenkader preciezer met efficiencykortingen en voorkom besteding van onderuitputting aan andere beleidsdoelen.
  • Let op een evenwichtige verdeling van de lasten en blijf alert op ondoelmatige fiscale regelingen.

Oorlog Midden-Oosten en inflatie

De oorlog in het Midden-Oosten heeft naar verwachting aanzienlijke gevolgen voor de wereldwijde en Nederlandse economie, al is het verloop van de oorlog, en daarmee het effect op de economie lastig te voorspellen.

Deze hogere inflatie leidt in eerste instantie tot een lagere koopkracht van huishoudens – een effect dat, zolang de olie- en gasprijzen hoog blijven, breed voelbaar is en maar deels direct automatisch wordt gecompenseerd door meestijgende lonen.

Bedrijven worden ook geconfronteerd met hogere energieprijzen en dus productiekosten. Dit leidt deels tot hogere prijzen van andere goederen en diensten – en kan leiden tot extra inflatie – en deels tot lagere bedrijfswinsten.

De lagere koopkracht en hogere kosten kunnen een drukkend effect op de economische groei hebben. Naast deze directe effecten kan de hogere inflatie leiden tot reacties van centrale banken, beleidsmakers en looneisen van werknemers.

Lasten op (vroegere) arbeid

De plannen van de coalitie leiden tot een cumulatieve lastenverzwaring van € 5,8 mld. in 2030, waarvan het merendeel neerslaat bij de lasten op (vroegere) arbeid. Dit komt vooral doordat de hogere defensie-uitgaven grotendeels worden gefinancierd door het niet volledig toepassen van de inflatiecorrectie (de tabelcorrectiefactor) in de inkomstenbelasting. Hierdoor stijgen onder meer de grenzen van de belastingschijven niet volledig mee met de inflatie.

Daarnaast worden ter compensatie van de lagere zorgpremies door het hogere eigen risico alleen inkomstenbelastingtarieven in de eerste en tweede schijven van box 1 verhoogd, de box die vooral uit werknemers, gepensioneerden en zelfstandigen bestaat.

Hogere lasten op arbeid

De Voorjaarsnota 2026 leidt dus tot een verzwaring van de lasten met € 5,8 mld. in 2030, waarbij het grootste deel voor rekening komt van de lasten op (vroegere) arbeid.

De gedeeltelijke financiering van defensie-uitgaven via werkgevers (overheid en bedrijfsleven) geheven hogere Aof-premies kan ook leiden tot hogere lasten op arbeid, aldus de Raad.

Arbeidsongeschiktheidsfonds zit vol, maar Aof-premie blijft stijgen

Lagere nettolonen

Afhankelijk van de onderhandelingsverhoudingen tussen werkgever en werknemers kunnen de hogere arbeidskosten uiteindelijk deels neerslaan in lagere nettolonen voor werknemers. De Raad wijst erop dat deze maatregelen het verschil tussen de lastendruk op de factor arbeid (loon) ten opzichte van die op de factor kapitaal (vermogen) vergroten.

Relatieve verzwaring van de lastendruk op arbeid kan zorgen voor verstoringen van het economisch systeem en het maatschappelijke draagvlak voor belastingen verminderen.

Negatieve effecten

Het Bouwstenenrapport noemt de steeds hogere belastingdruk op arbeid ten opzichte van de lagere belasting op vermogen één van de uitdagingen voor de verbetering van het belastingsysteem en wijst op de negatieve effecten van hoge lasten op arbeid.

Hervormingsagenda inkomstenbelasting

Het kabinet kiest voor een stapsgewijze verandering van het stelsel van toeslagen en inkomstenbelasting, waarbij de focus vooral ligt op vereenvoudiging. Voor het najaar van 2026 is een hervormingsagenda van het stelsel van de Inkomstenbelasting afgekondigd.

Het is niet duidelijk of deze hervormingsagenda ook betrekking heeft op de samenhang tussen de belastingheffing op de factor arbeid en kapitaal en daarmee ook op aanverwante belastingwetten, zoals de verhouding met en tussen box 2 en box 3, het lage tarief in de vennootschapsbelasting, de eigen woning en de bedrijfsopvolgingsregelingen.

De Raad adviseert bij de aangekondigde hervormingsagenda inkomstenbelasting expliciet te maken of, en zo ja hoe, de samenhang met de belastingheffing op vermogen en vennootschapsbelasting wordt gestuurd. De huidige formulering van het coalitieakkoord laat dit open.

Reactie kabinet

Het kabinet komt vóór het einde van 2026 met een hervormingsagenda met concrete mijlpalen in de tijd op verschillende onderdelen, beginnende met de herziening van het stelsel van de inkomstenbelasting en stappen in het stelsel van toeslagen, overige inkomensregelingen en sociale zekerheid.

Bij de verschillende boxen van de inkomstenbelasting, geldt dat sprake is van samenhang tussen de belasting op arbeid en de belasting op vermogen en winst. Op dit moment wordt de hervormingsagenda nog uitgewerkt. Daar waar van toepassing, wordt de samenhang van belastingheffing tussen de verschillende boxen in deze agenda bekeken.

De Raad adviseert om te blijven streven naar het uitfaseren van ondoelmatige fiscale regelingen en hiervoor een concreet plan van aanpak te ontwikkelen. Het kabinet onderschrijft dit streven, en heeft daarom gezorgd voor goede verankering van de omgang met ondoelmatig fiscale regelingen in de begrotingsregels.

Als een fiscale regeling negatief wordt geëvalueerd, is het uitgangspunt om deze regeling te af te schaffen of aan te passen. Hierbij weegt het kabinet altijd het effect op de bedrijven of inkomensgroepen die gebruik maken van de regeling mee, en de economische context.

Advies_W06 26 00062 Voorjaarsrapportage 2026

Categorie: Nieuws Tags: Aof-premie, inkomstenbelasting, Voorjaarsnota

Tags: Aof-premie, inkomstenbelasting, Voorjaarsnota

Volg een van onze opleidingen

Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht

  • 30 juni 2026
  • BCN Rotterdam
  • Monique van de Graaf
  • v.a. 6 PE-punten

Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht

  • 24 augustus 2026
  • Postillion Amersfoort Veluwemeer
  • Casper Mons
  • v.a. 4 PE-punten

Gerelateerde artikelen

20 april 2026

Aof-premie – antwoorden op vragen over Voorjaarsnota 2026

20 april 2026

Verlaging maximumdagloon – antwoord op vragen Voorjaarsnota 2026

20 april 2026

Verhoging Aof-premie en verlaging maximumdagloon – antwoord op vragen

13 april 2026

Negatief loon en aanmerkelijk belang – aandelen terugleveren aan werkgever

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Zo implementeer je HR- en salarissoftware zonder risico voor de loonrun

Partners

Checklist: zo richt je verzuim- en verlofregistratie in
De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Van stage in fictieve naar echte dienstbetrekking
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Zzp’er of werknemer? Ondernemerschap of arbeidsovereenkomst?
Pensioencommunicatie anno 2026 mag burgerlijk ongehoorzaam
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Zwangerschapsverlof: zo adviseer je de werkgever over rechten en plichten

Meest gelezen berichten

  • Geen recht op compensatie transitievergoeding voor overleden werknemer of toch? 2.1k weergaven
  • Onbelaste reiskostenvergoeding in 2026: 0,25 euro per km 1.7k weergaven
  • Minimumloon stijgt sneller dan cao-lonen en inflatie 1.4k weergaven
  • Welke cao moet de werkgever toepassen: hoe zit het precies? 1.3k weergaven
  • Meer netto vakantiebijslag voor parttimers en werknemers met minimumloon 700 weergaven

NIRPA

Opleidingen

12
mei
Basiscursus loonheffingen en fiscaliteit
SD Worx
12
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
13
mei
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
15
mei
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
19
mei
SD Worx: arbeidsrechtelijke updates
SD Worx
19
mei
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
mei
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
22
mei
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
mei
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
mei
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
28
mei
Zieke werknemer: rechten en plichten
SD Worx
28
mei
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
28
mei
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
02
jun
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
03
jun
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
03
jun
Prinsjesdagupdate Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
04
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
08
jun
Online cursus Verplichtstelling pensioenfondsen: risico’s en regie
MOCuitgevers
09
jun
Training: Durven zichtbaar te zijn & energie richten op wat jou motiveert en laat groeien
MOCuitgevers
09
jun
Training: Durven zichtbaar te zijn en je stem te laten horen
MOCuitgevers
09
jun
Training: Energie richten op wat jou motiveert en laat groeien
MOCuitgevers
09
jun
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
09
jun
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
09
jun
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
16
jun
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
16
jun
De werkkostenregeling
SD Worx
16
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
17
jun
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
23
jun
Het Nederlands ontslagrecht
SD Worx
23
jun
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
23
jun
Geldzorgen bij werknemers: van signaleren naar gesprek en oplossing
MOCuitgevers
25
jun
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
30
jun
Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht
MOCuitgevers
28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers

Vacatures

HR Officer
PIA Group
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV