• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Einde tijdelijk contract: aanzegvergoeding, transitievergoeding, loon en vakantiegeld

Einde tijdelijk contract: aanzegvergoeding, transitievergoeding, loon en vakantiegeld

Nieuws

De werkgever heeft een aantal steken laten vallen bij de werknemer met een tijdelijk contract en moet onder meer een aanzegvergoeding en transitievergoeding betalen.

26 maart 2025 door Salaris Vanmorgen

De werkgever moet een aanzegvergoeding betalen omdat hij wel mondeling heeft opgezegd maar niet schriftelijk. De transitievergoeding is ook verschuldigd, omdat niet is gebleken dat werknemer zelf wilde stoppen. De werkgever moet het loon tot de einddatum betalen en vakantiegeld en het saldo openstaande vakantiedagen. De administratie van de vakantie-uren staat niet in dossier. De werkgever heeft daarnaast onterecht verrekend met werkgeverspremies voor de zorgverzekering. Wettelijke verhoging betalen, geen matiging.

Waar gaat deze zaak over?

De werknemer is van 6 november 2023 tot en met 5 november 2024 bij de werkgever in dienst geweest op basis van twee keer een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. De werknemer eist dat de werkgever een aanzegvergoeding aan haar betaalt, omdat zij de arbeidsovereenkomst niet schriftelijk heeft opgezegd. Ook wil de werknemer dat de werkgever een transitievergoeding en haar loon tot de einddatum betaalt met wettelijke verhoging en rente en een eindafrekening opmaakt. De werkgever stelt zich op het standpunt dat hij niets meer hoeft te betalen. Dat klopt niet. De kantonrechter wijst de verzoeken van de werknemer toe.

Aanzegvergoeding

De werkgever moet aan de werknemer het loon van één maand extra betalen, omdat zij de werknemer nooit schriftelijk heeft geïnformeerd dat de arbeidsovereenkomst niet werd voortgezet (artikel 7:668 lid 1 en 3 BW).

Volgens de werkgever heeft hij tegen de jobcoach van de werknemer gezegd dat het contract niet zou worden verlengd, waarna de werkgever ervan uit ging dat de jobcoach dit schriftelijk aan de werknemer zou bevestigen. De werknemer betwist dit en er zit ook geen schriftelijke bevestiging in het dossier. Daarom kan niet worden vastgesteld dat de werkgever heeft voldaan aan de aanzegverplichting. Dat blijft de verantwoordelijkheid van de werkgever, ook als de communicatie met de werknemer via een jobcoach loopt. Weliswaar hebben de werkgever of de jobcoach mondeling aan de werknemer laten weten dat de arbeidsovereenkomst zou stoppen, maar dat is niet genoeg.

Een bedrag van € 1.433,69 wordt toegewezen en de rente vanaf 6 november 2024, omdat de werknemer de aanzegvergoeding vanaf die datum verschuldigd is (artikel 7:668 lid 3 en lid 1 BW).

Transitievergoeding

De werkgever moet aan de werknemer een transitievergoeding betalen, omdat aan alle wettelijke voorwaarden daarvoor is voldaan en geen sprake is van ernstig verwijtbaar handelen of nalaten van de werknemer (artikel 7:673 lid 1 en lid 7 BW).

Volgens de werkgever was het juist de werknemer die niet meer bij de werkgever wilde werken, maar dat blijkt nergens uit. Daarom gaat de kantonrechter ervan uit dat de werkgever de arbeidsovereenkomst niet wilde voortzetten. De werknemer heeft recht op een transitievergoeding van € 516,12 en de rente daarover vanaf 6 december 2024, omdat dit een maand is na de dag waarop de arbeidsovereenkomst is geëindigd (artikel 7:686a lid 1 BW).

Loon betalen tot einddatum dienstverband

De werkgever moet het loon van de werknemer betalen tot de einddatum van het dienstverband (artikel 7:616 BW). Dat de werknemer mogelijk in de laatste periode beperkt aanwezig was omdat zij ziek was, wil niet zeggen dat de werkgever geen salaris hoeft te betalen. De werknemer heeft tijdens ziekte namelijk gewoon recht op doorbetaling van haar loon (artikel 7:629 BW). Ook heeft de werkgever niet aangetoond dat en hoeveel dagen de werknemer in de maanden oktober en november ziek is geweest, zodat het volledige loon is verschuldigd over deze maanden.

Werkgeverspremie CAK

De werkgever mocht het loon niet verrekenen met de premie die hij voor de werknemer aan het CAK heeft betaald. Deze premie is namelijk de bijdrage die de werkgever voor de zorgverzekering van de werknemer moet betalen (artikel 18f lid 2 Zorgverzekeringswet). Dat is een andere premie dan die de werknemer zelf voor de zorgverzekering betaalt en waarvoor zij kennelijk een regeling met haar zorgverzekeraar had afgesproken.

Gelet op de dwangbevelen van het CAK van 29 juli en 28 augustus 2024 heeft de werkgever de werkgeverspremie van de werknemer niet op tijd betaald. Dat komt niet voor rekening en risico van de werknemer.

De werkgever had als werkgever zelf het verschil moeten weten tussen het werknemers en werkgeversdeel van de premie voor de zorgverzekering. De werkgever moest alle werkgeverspremies alsnog betalen en heeft dat (waarschijnlijk) ook gedaan, maar dit kan hij niet op de werknemer verhalen (artikel 18f lid 4 Zorgverzekeringswet). Dit staat ook uitgelegd in het dwangbevel. Hetzelfde geldt voor alle kosten door het niet op tijd betalen van de werkgeverspremie.

In oktober 2024 heeft de werknemer helemaal niets betaald gekregen. Het geëiste bedrag van € 1.433,67 bruto is niet betwist en wordt dan ook toegewezen. De rente wordt toegewezen vanaf 1 november 2024 (artikel 7:623 lid 1 BW).

Loon november 2024

Omdat een deugdelijke loonstrook ontbreekt, heeft de werknemer zelf berekend wat haar loon voor november berekend tot en met 5 november 2024 had moeten zijn, namelijk € 238,95. Er is weliswaar een eindafrekening opgemaakt door de werkgever, maar gelet op wat hiervoor is geoordeeld kan die niet kloppen. Van de juistheid van de bedragen die daarin staan kan dus niet worden uitgegaan. Ook dit bedrag wijst de kantonrechter toe, met de rente vanaf 1 december 2025.

Vakantiegeld

De werknemer eist een bedrag van € 589,14 aan vakantiegeld. Dit bedrag wordt toegewezen. De rente over het vakantiegeld wordt toegewezen vanaf 6 december 2024, omdat het redelijk is dat het vakantiegeld uiterlijk een maand na het einde van het dienstverband moet zijn betaald (artikel 6:119 BW).

Vakantiedagen

De werknemer heeft recht op uitbetaling van de vakantiedagen waarop zij nog aanspraak had bij het einde van de arbeidsovereenkomst. Zij stelt aanvankelijk dat zij nog 115,2 uur aan vakantie open had staan, maar tijdens de zitting heeft zij verklaard dat zij wel een week (24 uur) vakantie heeft gehad.

Volgens de werkgever heeft de werknemer veel meer vakantie-uren opgenomen, maar dat verweer houdt niet stand. Het uitgangspunt is namelijk dat de werkgever een vakantiedagenadministratie bijhoudt, terwijl de werkgever geen enkel document heeft ingebracht waaruit informatie over het aantal opgenomen vakantiedagen blijkt.

Volgens de werkgever bestaat er wel een urenregistratie die door iemand anders wordt bijgehouden waarin staat wanneer de werknemer vakantie heeft gehad, maar dat is in deze fase onvoldoende. Gebaseerd op 91,2 uur is een bedrag van € 1.247,62 toewijsbaar.

In november 2024 heeft de werkgever een eindafrekening opgemaakt en € 347,99 netto aan de werknemer betaald. Dit bedrag komt in mindering op het door de werkgever te betalen bedrag aan openstaande vakantiedagen. Dat betekent dat toewijsbaar is het resultaat van € 1.247,62 bruto – € 347,99 netto. Dat resultaat moet de werkgever aan de werknemer betalen aan openstaande vakantiedagen. De rente over dit resultaat wordt toegewezen vanaf 6 december 2024.

Wettelijke verhoging

De werkgever heeft de hiervoor genoemde posten helemaal niet aan de werknemer betaald, terwijl zij daar wel recht op had. Dat betekent dat de werknemer aanspraak heeft op een verhoging wegens deze vertraging (artikel 7:625 lid 1 BW) en de rente over de verhoging.

Eindafrekening

De werkgever moet een deugdelijke eindafrekening opmaken (artikel 7:626 BW). Daarin moeten ook alle vergoedingen worden opgenomen die in deze uitspraak zijn toegewezen. De werkgever krijgt daar van de kantonrechter een maand na deze uitspraak de tijd voor.

Uitspraak Rechtbank Rotterdam, 21 maart 2025, ECLI:NL:RBROT:2025:3672

Categorie: Nieuws Tags: aanzegvergoeding, einde dienstverband, transitievergoeding

Tags: aanzegvergoeding, einde dienstverband, transitievergoeding

Gerelateerde artikelen

22 mei 2025

Arbeidsovereenkomst niet eerder geëindigd – werkgever moet achterstallig loon betalen

21 mei 2025

Vaststellingsovereenkomst met tien keer transitievergoeding niet rechtsgeldig

19 mei 2025

Geen zzp-relatie maar arbeidscontract, gevolgen voor opzegtermijn en transitievergoeding

16 mei 2025

Afwikkeling slapend dienstverband – Xella-vergoeding, studiekosten, vakantiedagen

Hoofdsponsor

Loket.nl en Personio werken samen aan geïntegreerde HR- en payrolloplossing

Kennispartner

Slim automatiseren zonder zorgen: wat blijft de rol van de salarisprofessional?

Partners

5 meest gemaakte fouten in salarisadministratie: hoe voorkom je ze?
Waarom ‘kloppend’ niet hetzelfde is als ‘goed geregeld’
Meer tijd voor medewerkers door digitalisering dankzij HR workflows
Starten in salarisadministratie: welke werkomgeving past bij jou?
Flexibele arbeidsvoorwaarden: wat zijn ze en waarom zijn ze belangrijk?
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Vaststellingsovereenkomst met tien keer transitievergoeding niet rechtsgeldig 17.7k weergaven

  • Werknemers met minimumloon ontvangen in 2025 netto meer vakantiegeld 3.3k weergaven

  • Zzp – ja of nee – voorbeelden per sector en twee uitgebreide praktijkvoorbeelden 1.1k weergaven

  • Eindresultaat Cao Gemeenten en SGO 2025-2027: lonen in 5 stappen omhoog 1.1k weergaven

  • Geen oproepovereenkomst meer maar bandbreedtecontract: hoe zit het precies? 0.9k weergaven

NIRPA

Opleidingen

23
mei
HBO Programma Arbeidsrecht
Markus Verbeek Praehep
27
mei
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
27
mei
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
30
mei
HBO Programma Medewerker Salarisadministratie en HR
Markus Verbeek Praehep
02
jun
HBO Programma Senior Salarisadministrateur en -adviseur
Markus Verbeek Praehep
05
jun
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
05
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
09
jun
Lonen in de Jaarrekening (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
11
jun
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
12
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
17
jun
Module Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid VPS
Markus Verbeek Praehep
17
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
18
jun
Online cursus De positie van de zieke werknemer
MOCuitgevers
19
jun
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
20
jun
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
23
jun
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
24
jun
Cursus Subsidies: behaal optimaal financieel en fiscaal voordeel voor je klanten
MOCuitgevers
26
jun
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
jun
Cursus Hoe voorkom je loonbeslag bij je werknemer?
MOCuitgevers
26
jun
Online cursus Wet bedrag ineens en de Regeling vervroegde uittreding
MOCuitgevers
30
jun
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
jun
Online cursus Werknemers duurzaam binden vanuit juridisch en fiscaal perspectief
MOCuitgevers
01
jul
Cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst, incl. proeftijd, concurrentie- en relatiebeding
MOCuitgevers
03
jul
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
09
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
09
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
11
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
18
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
23
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
24
sep
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
30
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
06
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
07
okt
Samen Sterk: Efficiënte Samenwerking tussen HR en Salarisadministratie
MOCuitgevers
08
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
09
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
27
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
28
okt
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
30
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
04
nov
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
25
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
27
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
03
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers

Vacatures

Manager Payroll Accounting
Forvis Mazars
Salarisadviseur
PIA Group
Salarisadviseur – Naaldwijk
Transport People
Salarisadministrateur
DAS
Compensation & Benefits Officer
Vencomatic Group
Manager Loonadministratie en Personeelsadvies
Scab
(Senior) Salarisprofessional met expertise van AFAS
Scab
Traineeship loonadministratie en advies  
Scab
Salarisadviseur
PIA Group
Salarisadministrateur – Utrecht
VvAA
Salarisadministrateur – 28 uur per week – Deventer
JP van den Bent
Salarisadministrateur bij a·s WORKS
a•s WORKS
Senior Salarisadministrateur – Meander Medisch Centrum – Amersfoort
Strictly People
Manager International Payroll
Forvis Mazars
Consultant HR & Payroll – FITZ
Strictly People
Zelfstandig Salarisadministrateur
Baat accountants & adviseurs
Salarisadministrateur – Wensink Zwolle
Strictly People
Salarisadministrateur
Visser & Visser
Salarisadministrateur
Practical accounting
Traineeship Salarisadministratie – Utrecht
VvAA

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV