• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Kennisdocument Wtl, versie januari 2026 – wijzigingen in LKV

Kennisdocument Wtl, versie januari 2026 – wijzigingen in LKV

Nieuws

Wat is er gewijzigd ten aanzien van het loonkostenvoordeel (LKV) per 1 januari 2026? Lees het in de nieuwste versie van het Kennisdocument Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl).

29 januari 2026 door Salaris Vanmorgen

De vragen en antwoorden met betrekking tot de Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl) zijn verwerkt in het Kennisdocument Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl), versie 15.0, januari 2026.

De wijzigingen ten opzichte van de vorige versie zijn (14.0)

  • De veranderingen die ingaan per 1 januari 2026 zijn verwerkt.
  • Het hoofdstuk over het LIV is geschrapt vanwege het afschaffen van het LIV per 1 januari 2025.

Loonkostenvoordelen

De Wtl bestaat uit een aantal loonkostenvoordelen (LKV’s). Het LKV is een tegemoetkoming voor werkgevers die werknemers met een beperking door ziekte of handicap of oudere werknemers in dienst nemen. Het LKV is ingegaan op 1 januari 2018. Op dit moment zijn de volgende LKV’s onderdeel van de Wtl:

  • LKV arbeidsgehandicapte werknemer;
  • LKV herplaatsen arbeidsgehandicapte werknemer; en
  • LKV doelgroep banenafspraak.

Het LKV oudere werknemer is per 1 januari 2026 afgeschaft. Dat is in stappen gedaan door eerst per
1 januari 2025 de bedragen van het LKV oudere werknemer te verlagen. De maximale looptijd voor het LKV oudere werknemer voor loonkostenvoordelen die zijn ingegaan op of na 1 januari 2024 is door de afschaffing maximaal twee jaar.

Het Lage-inkomensvoordeel (LIV) was ook in het verleden onderdeel van de Wtl. De LIV is per 1 januari 2025 afgeschaft. Het LIV was een tegemoetkoming in de loonkosten voor werkgevers die werknemers in dienst hadden met een laag loon.

Wat is er gewijzigd?

Wat is er aan het LKV gewijzigd per 1 januari 2026?

Als eerste zijn er wijzigingen aan het LKV doelgroep banenafspraak die zijn ingegaan per 1 januari 2026.

  • Om te beginnen is de naam gewijzigd. Voor 1 januari 2026 was de naam van dit LKV het “LKV doelgroep banenafspraak en scholingsbelemmerden”.
  • Het LKV doelgroep banenafspraak is structureel geworden. Voor 2026 had dit LKV een looptijd van 3 jaar. Dat is vanaf 1 januari 2026 niet meer het geval. Dit LKV heeft nu geen maximale termijn meer en eindigt als een werknemer de AOW-gerechtigde leeftijd heeft bereikt.
  • De verplichting om een doelgroepverklaring aan te vragen om aanspraak te kunnen maken op het LKV doelgroep banenafspraak is geschrapt. Hier is voor gekozen om de administratieve lasten te verminderen. Werkgevers kunnen voortaan op basis van het doelgroepregister banenafspraak bepalen of ze voor een werknemer in aanmerking komen voor het LKV doelgroep banenafspraak.
  • Ook wordt, met het oog op eenduidigheid, de doelgroep voor het LKV doelgroep banenafspraak gelijkgesteld met de doelgroep banenafspraak. Dit zorgt voor de volgende wijzigingen:
    1 Er zijn twee groepen die voor 1 januari 2026 wel het LKV doelgroep banenafspraak konden aanvragen maar na deze datum niet meer. Het gaat om scholingsbelemmerden & de groep die op één van de gronden in artikel 2.10, eerste lid, onderdeel a, van de Wtl recht heeft op het LKV doelgroep banenafspraak, maar die ook een indicatie beschut werk heeft op grond van de Participatiewet en die ondanks die indicatie niet werkzaam is op een beschutte werkplek, maar zonder ondersteuning bij een reguliere werkgever werkt.
    2 Voor deze twee groepen, voor wie na 1 januari 2026 geen recht op loonkostenvoordeel meer bestaat, is sprake van overgangsrecht. Voor hen blijven de oude regels gelden als de dienstbetrekking is gestart vóór 1 januari 2026.
  • Per 1 januari 2026 zijn er twee groepen toegevoegd aan de doelgroep banenafspraak. Dit zijn mensen in de Wajong die duurzaam geen arbeidsvermogen hebben en werken bij een reguliere werkgever en mensen in de WIA die als volledig en duurzaam arbeidsongeschikt zijn aangemerkt en werken met loondispensatie. Door deze wijziging komen deze mensen nu ook in aanmerking voor het LKV doelgroep banenafspraak.

Tot slot is er ook een wijziging in het LKV oudere werknemer. Dit is per 1 januari 2026 afgeschaft. Dat is stapsgewijs gedaan voor dienstbetrekkingen die zijn begonnen op of na 1 januari 2024. Eerst zijn de bedragen van het LKV oudere werknemer voor deze dienstbetrekkingen per 1 januari 2025 verlaagd van €3,05 per uur (maximaal €6.000 per jaar) naar €1,35 per uur (maximaal €2.600 per jaar).

Aangezien uitbetaling een jaar later plaatsvindt, betekent dit dat werkgevers in 2026 te maken krijgen met de verlaging. Voor dienstbetrekkingen die vanaf 1 januari 2024 zijn begonnen, kon er nog voor maximaal twee jaar aan LKV oudere werknemer worden ontvangen. Voor dienstbetrekkingen die vanaf 1 januari 2025 zijn begonnen was dit maximaal 1 jaar. Voor dienstbetrekkingen die beginnen in 2026 kan er geen beroep meer worden gedaan op het LKV oudere werknemer.

Voor dienstbetrekkingen die zijn begonnen vóór 1 januari 2024 gelden de verlaging en de afschaffing niet. Voor deze dienstbetrekkingen konden werkgevers gebruikmaken van de maximale looptijd van drie jaar en bleven de hogere bedragen gelden.

Kennisdocument Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl) – versie januari 2026

Categorie: Nieuws Tags: loonkostenvoordeel (LKV), Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl)

Tags: loonkostenvoordeel (LKV), Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl)

Volg een van onze opleidingen

Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht

  • 11 maart 2026
  • Online
  • Casper Mons
  • v.a. 2 PE-punten

Gerelateerde artikelen

16 februari 2026

Wet loonkostenvoordeel nieuwe werkgever in Staatsblad gepubliceerd

9 januari 2026

Loonkostenvoordeel doelgroep banenafspraak in 2026: hoe zit het precies?

17 december 2025

Wijzigingen op SZW-gebied per 1 januari 2026

18 november 2025

LKV doelgroep banenafspraak per 2026: wat wijzigt er precies?

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Transitievergoeding en eindafrekening in Nmbrs: inrichting, risico’s en controle

Partners

Je werkt in de salarisadministratie als je sommige zinnen vaker hoort dan ‘goedemorgen’
De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Kostenneutrale cadeautjes: vaak sigaar uit eigen doos
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Slapend dienstverband: wel of geen opbouw vakantiedagen?
Zaken voor elkaar
De kracht van complimenten op de werkvloer
Hoe bereken je de wettelijke opzegtermijn?

Meest gelezen berichten

  • Overzicht bijtellingspercentages auto 2011-2026 1.5k weergaven
  • Fiscaal verzamelbesluit 2026 – wijzigingen expatregeling en meer 1k weergaven
  • Je werkt in de salarisadministratie als je sommige zinnen vaker hoort dan ‘goedemorgen’ 800 weergaven
  • Recht op 104 weken loondoorbetaling voor langdurig zieke pgb-zorgverlener? 700 weergaven
  • Werknemers met slapend dienstverband geen recht op bonus, geen arbeidsvoorwaarde 600 weergaven

NIRPA

Opleidingen

18
feb
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
24
feb
Prinsjesdagupdate Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Module Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
02
mrt
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
03
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
04
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
05
mrt
Online cursus Verplichtstelling pensioenfondsen: risico’s en regie
MOCuitgevers
10
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
10
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
11
mrt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
17
mrt
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
17
mrt
Online cursus Keuzebegeleiding van de werknemer als het gaat om pensioenaanspraken
MOCuitgevers
18
mrt
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
19
mrt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
23
mrt
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
24
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
26
mrt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
31
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
apr
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
07
apr
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
07
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
08
apr
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
09
apr
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
14
apr
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
16
apr
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
23
apr
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
11
mei
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
12
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
20
mei
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
21
mei
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
04
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
16
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
17
jun
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
23
jun
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers

Vacatures

Ervaren Payroll Professional in Alphen aan den Rijn
Grant Thornton
Teamleider Salarisadministratie – Salta Group Hilversum
Strictly People
Salarisprofessional – Den Bosch
aaff
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Salarisprofessional  – Uden
aaff
Salarisadministrateur
Cornelis Vrolijk
Salarisadministrateur
HIJN scholengroep
Salarisprofessional – Raamsdonksveer
aaff
Operationeel Manager Loonadministratie
Scab
Senior salarisadministrateur – Meyn Oostzaan (regio Amsterdam)
Strictly People
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Bauhaus Bunnik
Strictly People
AFAS Payroll Specialist
Visser & Visser
Payroll Specialist
Vitalis
Salarisprofessional
aaff
Consultant Legal Arbeidsrecht in Amsterdam
Grant Thornton

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV