• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Loonvordering tot datum ontslag op staande voet toegewezen

Loonvordering tot datum ontslag op staande voet toegewezen

Nieuws

Een werknemer wordt op staande voet ontslagen omdat zij niet of te laat op het werk verschijnt. De loonvordering van de werknemer wordt toegewezen tot de ontslagdatum.

26 augustus 2024 door Salaris Vanmorgen

Na protest tegen beëindiging arbeidsovereenkomst wordt de medewerkster verzocht weer op het werk te komen. Als zij niet verschijnt, volgt ontslag op staande voet. Loonvordering toegewezen tot datum ontslag op staande voet, omdat onvoldoende aannemelijk is dat in een bodemprocedure dit ontslag op staande voet wordt vernietigd.

Einde arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd

De werknemer is met ingang van 29 januari 2024 bij de werkgever in dienst getreden als tandartsassistente op basis van een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd.

De werkgever heeft op 1 april 2024 om 10.01 uur een e-mail gestuurd waarin staat dat op vrijdag 29 maart 2024 de laatste dag van haar proeftijd is, dat haar arbeidsovereenkomst voor een jaar niet zou doorgaan en zou worden omgezet naar een contract voor zes of zeven maanden. Deze e-mail is gevolgd door een e-mail van 11.46 uur waarin de werkgever de werknemer een derde officiële waarschuwing geeft omdat ze niet op tijd op het werk is verschenen.

De werknemer heeft hierop gereageerd dat zij niet akkoord gaat met een arbeidsovereenkomst voor zes of zeven maanden en dat zij haar gewerkte uren graag binnen twee werkdagen wil hebben. Hierop heeft de werkgever laten weten dat hij aan de boekhouder zal doorgeven dat de werknemer sinds 31 maart 2024 niet meer bij haar werkzaam is.

Misverstand over duur proeftijd

De werknemer heeft op 18 april 2024 schriftelijk geprotesteerd tegen de beëindiging van haar arbeidsovereenkomst en is op 29 april 2024 deze procedure gestart, waarna (de gemachtigde van) de werkgever in een uitstelverzoek aan de kantonrechter heeft bevestigd dat de beëindiging van de arbeidsovereenkomst die uit de e-mails van 1 april 2024 zou volgen berust op een misverstand over de duur van de proeftijd, dat de arbeidsovereenkomst is voortgezet en dat de werknemer op maandag 6 mei 2024 om 9.00 uur weer op het werk wordt verwacht.

Op staande voet ontslagen

De werknemer is op 6 mei 2024 niet op het werk verschenen, waarna de werkgever haar bij brief van diezelfde datum op staande voet heeft ontslagen. Die brief is bij de werknemer in de brievenbus gedaan en daarna bij een e-mail van 7 mei 2024 om 01.41 uur nogmaals per e-mail aan haar verzonden.

Vorderingen werknemer

De werknemer vordert in dit kort geding, op basis van de dagvaarding van 29 april 2024, wedertewerkstelling, betaling van haar salaris over april 2024 en (toekomstige) loonbetalingen vanaf mei 2024, het verstrekken van loonspecificaties, wettelijke verhoging, en wettelijke rente.

De werkgever heeft ter zitting toegelicht dat hij het salaris tot en met april 2024 aan de werknemer heeft betaald. Ook zijn de loonstroken tot en met deze maand verstrekt. Over mei 2024 is (nog) geen betaling verricht.

De werknemer heeft nog geen procedure aanhangig gemaakt om het ontslag op staande voet van 6 mei 2024 aan te vechten en de werkgever heeft nog geen (voorwaardelijk) ontbindingsverzoek ingediend.

Eis wedertewerkstelling al ingewilligd

De vordering van de werknemer om weer te worden toegelaten tot haar werkplek wordt afgewezen. De grondslag voor deze vordering is het bericht van de werkgever van 1 april 2024 over het eindigen van de arbeidsovereenkomst. De werkgever heeft vervolgens, in de e-mail van haar gemachtigde aan de kantonrechter van 3 mei 2024, bevestigd dat zij zich had vergist en dat zij aan de werknemer heeft laten weten dat de werknemer op 6 mei 2024 weer aan het werk kan. Dit bericht heeft de gemachtigde van de werknemer ook ontvangen. Daarmee heeft de werkgever voldaan aan deze eis en heeft de werknemer geen belang meer bij toewijzing.

Het op 6 mei 2024 aan de werknemer gegeven ontslag op staande voet is door haar niet (alsnog) aan deze vordering ten grondslag gelegd. De kantonrechter kan daarom geen beslissing nemen over een wedertewerkstelling na deze datum.

Loonvordering over 1 tot en met 6 mei 2024 toewijsbaar

De werkgever heeft erkend dat de arbeidsovereenkomst na 1 april 2024 is blijven bestaan. Vervolgens heeft hij op 6 mei 2024 per brief (en per e-mail van de daaropvolgende nacht) de werknemer op staande voet ontslagen. Hiermee staat vast dat de werkgever het salaris over april 2024 en over de periode van 1 tot en met 6 mei 2024 aan de werknemer moet betalen. Het salaris over april 2024 is betaald en de werknemer heeft bevestigd dat zij dit bedrag heeft ontvangen.

De betaling over de periode van 1 tot en met 6 mei 2024 heeft nog niet plaatsgevonden. Het netto-equivalent van het brutobedrag over deze periode had uiterlijk op 1 juni 2024 moeten zijn voldaan. De werkgever is dus met betaling in verzuim. Dit maakt de loonvordering over deze periode toewijsbaar. Omdat de werkgever op 1 juni 2024 (direct) in verzuim is geraakt, moet zij de wettelijke rente over het achterstallige loon met ingang van deze datum betalen.

Wettelijke verhoging

De werkgever moet ook de wettelijke verhoging betalen over het achterstallige loon. De kantonrechter matigt deze verhoging tot 20%. Niet gebleken is dat de werkgever opzettelijk het salaris tot en met 6 mei 2024 niet op tijd heeft betaald. De maximale verhoging – los van de omstandigheid dat die ten tijde van de zitting nog niet verschuldigd was – is in deze omstandigheden onredelijk hoog. Over de wettelijke verhoging moet de werkgever ook de wettelijke rente betalen, vanaf het moment dat de verhoging verschuldigd is geworden.

Loonvordering vanaf 7 mei niet toewijsbaar

Over de periode vanaf 7 mei 2024 is de loonvordering van de werknemer niet toewijsbaar, omdat onvoldoende aannemelijk is dat in een bodemprocedure het ontslag op staande voet dat op 6 mei 2024 is gegeven en dat is gebaseerd op het meermaals niet of te laat op het werk verschijnen, wordt vernietigd. De werkgever heeft met een beroep op dit ontslag op staande voet gemotiveerd betwist dat hij vanaf 7 mei 2024 nog loon verschuldigd is.

De werknemer heeft op haar beurt betwist dat er op bepaalde momenten sprake is geweest van ongeoorloofde afwezigheid. In een bodemprocedure zou deze discussie kunnen leiden tot verdere bewijslevering, maar in kort geding is daarvoor geen plaats. Daarom wordt de vordering van de werknemer ten aanzien van het loon vanaf 7 mei 2024 afgewezen.

Salarisspecificatie verstrekken, dwangsom gematigd

De werkgever moet over de loonbetaling over de periode van 1 tot en met 6 mei 2024 een salarisspecificatie aan de werknemer verstrekken. De werkgever krijgt daarvoor de tijd tot twee weken na de datum van dit vonnis. Doet de werkgever dat niet, dan moet hij, zoals gevorderde, een dwangsom betalen, waartegen hij geen verweer heeft gevoerd.

De kantonrechter zal deze dwangsom ambtshalve matigen, omdat zij het gevorderde bedrag disproportioneel acht. Ook zal zij de dwangsom maximeren. Een dwangsom van € 100 per dag, met een maximum van € 3.000 moet voldoende prikkel zijn voor de werkgever om aan deze veroordeling te voldoen.

Over de dwangsom is de werkgever geen wettelijke rente verschuldigd. De werknemer vordert dit wel, maar heeft niet uitgelegd wat de grondslag voor die vordering is.

Proceskosten gecompenseerd

De kantonrechter bepaalt dat de partijen de eigen proceskosten dragen, omdat zij over en weer in het (on)gelijk worden gesteld. Dit betekent dat zij geen vergoeding hoeven te betalen voor de kosten die de andere partij heeft gemaakt.

Uitspraak Rechtbank Rotterdam, 25 juni 2024, ECLI:NL:RBROT:2024:7459

Categorie: Nieuws Tags: loon, ontslag op staande voet

Tags: loon, ontslag op staande voet

Gerelateerde artikelen

10 juni 2026

Werk bij derde via overeenkomst van opdracht niet in strijd met vaststellingsovereenkomst

10 juni 2026

Ontslag op staande voet voor werknemer met hartklachten en schulden terecht

2 juni 2026

Loon of geen loon, dat is de vraag

18 mei 2026

Niet gewerkt, geen recht op loon, werknemer was niet ontslagen

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

De sprong van Excel naar HR-software: vijf valkuilen die organisaties onderschatten

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Achteraf vastgesteld tijdvakloon en tabeltoepassing
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Zomerproof thuiswerken: voorkom gedoe en misverstanden
Pensioen bij bedrijfsopvolging en -overname: waar moet je op letten?
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
RI&E en preventiemedewerker: zo begeleid je de werkgever door de arbo-verplichtingen

Meest gelezen berichten

  • Wijzigingen op salarisgebied per 1 juli 2026 en verder… 5.8k weergaven
  • UWV-uitkering via werkgever? Fiscale regels wijzigen per 2027 2.8k weergaven
  • Oproep SVB: AOW toekomstbestendig en uitvoerbaar en eenvoudige integrale kindregeling 2.3k weergaven
  • Werken in de hitte – wat moet de werkgever voor werknemers doen? 1.8k weergaven
  • Zieke werknemer beter melden omdat hij een dag geen contact opnam ernstig verwijtbaar 1.6k weergaven

NIRPA

Opleidingen

30
jun
Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht
MOCuitgevers
30
jun
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
03
jul
Basistraining Boekhouden voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
06
jul
Casemanagement (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
09
jul
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep
13
jul
DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
15
jul
Digitale Toekomst voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
17
jul
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
21
jul
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
24
jul
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
27
jul
HBO Programma Arbeidsrecht
Markus Verbeek Praehep
28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
31
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
21
sep
Pensioen voor de salarisprofessional: ontdek welke verdieping bij jou past
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
okt
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
05
okt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
06
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
okt
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
HR Officer
PIA Group
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV