• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Gerichte vrijstelling voor vergoeding extraterritoriale kosten: hoe zit het?

Gerichte vrijstelling voor vergoeding extraterritoriale kosten: hoe zit het?

Nieuws

Hoe lang geldt de gerichte vrijstelling voor de vergoeding van extraterritoriale kosten (ET-kosten) als je de 30%-regeling niet gebruikt?

8 juli 2021 door Salaris Vanmorgen

Antwoorden op vier veel gestelde vragen en vijf praktische voorbeelden over het vergoeden van de werkelijke extraterritoriale kosten (ET-kosten) vind je hierna.

Werknemers die tijdelijk naar het buitenland of naar Nederland worden uitgezonden, mag je een vergoeding geven voor extra kosten van het tijdelijke verblijf buiten het land van herkomst. Voor het vergoeden van die kosten kun je kiezen: vergoeden van de werkelijke ET-kosten of – onder voorwaarden – het toepassen van de 30%-regeling. Hiervoor geldt een gerichte vrijstelling.

In deze handreiking vind je informatie over het tijdelijk verblijf voor situaties waarin je de werkelijk gemaakte ET-kosten vergoedt.

Werkelijke ET-kosten vergoeden

Hoe lang je de ET-kosten mag vergoeden in verschillende situaties?

1 Hoe lang kan de werkgever de ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden aan zijn werknemers?

De werkgever kan voor de duur van maximaal 5 jaar de werkelijke ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden aan zijn werknemers.

2 Kan een seizoenarbeider iedere keer dat hij in het kader van zijn dienstbetrekking tijdelijk in Nederland verblijft, de ET-kosten gericht vrijgesteld vergoed krijgen?

Ja, voor seizoenarbeiders is elk jaar opnieuw sprake van een op zichzelf staand en tijdelijk verblijf. Daarbij is deze vijfjaarstermijn niet van belang. De werkgever kan gedurende het tijdelijke verblijf de werkelijke ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden.

3 Kan de werkgever de ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden aan de werknemer die zich permanent in Nederland vestigt?

Ja, de werkgever kan ook aan de werknemer die zich permanent in Nederland vestigt, de werkelijke ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden. Dit geldt voor de duur van maximaal 5 jaar.

4 Hoe lang kan de werkgever de ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden aan een buitenlandse werknemer die besluit om niet in Nederland, maar tijdelijk in België te verblijven?

Ook de werknemer die in het kader van zijn dienstbetrekking in Nederland besluit om niet tijdelijk in Nederland maar in België te verblijven, wordt geconfronteerd met ET-kosten. De werkgever kan de werkelijke ET-kosten maximaal 5 jaar gericht vrijgesteld vergoeden aan de werknemer.

Voorbeelden

Vijf praktische voorbeelden.

Voorbeeld 1
Een werknemer uit het buitenland komt in dienst bij een Nederlandse werkgever voor een periode van 3 jaar. Vervolgens komt hij in dienst bij een andere Nederlandse werkgever voor een periode van 6 jaar. De werknemer blijft in het buitenland wonen. De werkgevers passen de 30%-regeling niet toe. De verblijven in Nederland staan op zichzelf.

De 1e werkgever kan de werkelijke ET-kosten gericht vrijgesteld vergoeden voor de periode van 3 jaar. Voor de 2e werkgever is dit maximaal 5 jaar.

Voorbeeld 2
Een werknemer uit het buitenland komt in dienst bij een Nederlandse werkgever. Hij werkt en verblijft 3 jaar in Groningen en vervolgens op verzoek van deze werkgever 2 jaar in Brussel. Daarna werkt hij voor dezelfde werkgever 4 jaar in Maastricht. De werknemer blijft in het buitenland wonen. De werkgever past de 30%-regeling niet toe.

De werkgever kan de werkelijke ET-kosten maximaal 5 jaar gericht vrijgesteld vergoeden.

Voorbeeld 3
Een werknemer woont in het buitenland. Hij werkt elk voorjaar 4 maanden voor dezelfde Nederlandse werkgever. De werkgever past de 30%-regeling niet toe. De jaarlijkse verblijven in Nederland staan op zichzelf.

De werkgever kan de werkelijke ET-kosten ieder jaar gericht vrijgesteld vergoeden. Het maximum van 5 jaar geldt niet.

Voorbeeld 4
Een werknemer woont in het buitenland. Hij werkt elk jaar 11 maanden voor dezelfde Nederlandse werkgever op dezelfde locatie. De werkgever past de 30%-regeling niet toe.

De jaarlijkse verblijven in Nederland staan niet op zichzelf. De werkgever kan de werkelijke ET-kosten voor een periode van maximaal 5 jaar gericht vrijgesteld vergoeden.

Voorbeeld 5
Een werknemer uit het buitenland komt in dienst bij een Nederlandse werkgever. Hij werkt en verblijft 2 jaar in Eindhoven en vervolgens 2 jaar in Parijs. Daarna neemt hij ontslag. Na 1 jaar komt hij opnieuw in dienst bij dezelfde werkgever en gaat werken in Amsterdam. De werknemer blijft in het buitenland wonen. De werkgever past de 30%-regeling niet toe.

De werkgever mag voor de 1e dienstbetrekking de werkelijk gemaakte ET-kosten maximaal 4 jaar gericht vrijgesteld vergoeden. Voor de 2e dienstbetrekking geldt de gerichte vrijstelling opnieuw voor maximaal 5 jaar.

Loonadministratie

Vergoed je de werkelijke ET-kosten, dan moet je deze – in redelijkheid gemaakte – kosten aannemelijk maken. Je houdt dan de kosten en de vergoeding per werknemer bij in de loonadministratie.

Aanwijzen als eindheffingsloon

Is de gerichte vrijstelling niet meer van toepassing, dan mag je de vergoeding wel aanwijzen als eindheffingsloon. Deze komt ten laste van de vrije ruimte. Daarboven betaal je 80 procent eindheffing.

Gebruik je de 30%-regeling en geef je daarnaast nog een vergoeding voor werkelijke ET-kosten? Dan geldt voor deze vergoeding geen gerichte vrijstelling. Ook hier geldt dat je de vergoeding mag aanwijzen als eindheffingsloon.

Meer informatie in Handboek Loonheffingen:

  • Paragraaf 19.4 (ET-kosten)
  • Hoofdstuk 10 (eindheffing WKR berekenen)
  • Paragraaf 4.2 (gebruikelijkheidstoets)

Bron: Forum Salaris

 

Categorie: Nieuws Tags: 30%-regeling, buitenlandse werknemer, extraterritoriale kosten

Tags: 30%-regeling, buitenlandse werknemer, extraterritoriale kosten

Gerelateerde artikelen

19 januari 2023

Loonbelastingtabel bepalen voor Oekraïense vluchteling

13 januari 2023

Tewerkstellingsvergunning aanvragen voor andere werkgever: hoe zit het?

13 januari 2023

Tewerkstellingsvergunning aanvragen voor buitenlandse werknemer

21 december 2022

Check loon buitenlandse werknemer bij gebruik 30%-regeling

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Wat verandert er op jouw loonstrook in 2023?
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Werknemer met modaal inkomen krijgt in 2023 netto 91 euro meer

NIRPA

Opleidingen

02
feb
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
06
feb
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
06
feb
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
08
feb
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers

Vacatures

Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
(senior) Loonadviseur
Scab
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Salaris/HR adviseur
Bentecera
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
(senior) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Salarisadministrateur
Flynth
Payroll Professional
CROP
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Senior Salarisspecialist
Infacto
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
HR adviseur (extern)
Scab
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salarisadministrateur
Ruigrok
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Medior Salarisspecialist
Infacto
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV