• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Lagere WW-premies per 1 augustus en 16 augustus

Lagere WW-premies per 1 augustus en 16 augustus

Nieuws

De AWf-premies gaan met ingang van 1 augustus omlaag voor werkgevers met een loonaangifte per maand en per 16 augustus voor werkgevers met een vierwekenaangifte.

27 juni 2021 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

De nieuwe percentages gelden voor de rest van het jaar 2021. Het premiepercentage van de lage premie, over het loon van werknemers met een vast contract, wordt verlaagd van 2,7 procent naar 0,34 procent. Het premiepercentage over het loon van andere werknemers wordt verlaagd van 7,7 procent naar 5,34 procent. Voor beide premies geldt dus een daling van 2,36 procentpunt.

Regeling in Staatscourant

Het verschil tussen de hoge en de lage premie blijft vijf procentpunt. Dit gebeurt door wijziging van de Regeling tot vaststelling premiepercentages werknemers- en volksverzekeringen, maximumpremieloon werknemersverzekeringen en opslag kinderopvangtoeslag 2021. De regeling is is op 25 juni 2021 verschenen en is op 2 juli 2021 in de Staatscourant gepubliceerd.

Gebruikelijk is dat premiepercentages voor het hele jaar worden vastgesteld. In artikel 22 van de Wet financiering sociale verzekeringen (Wfsv) is geregeld dat wijziging van een premiepercentage kan ingaan op een ander tijdstip dan 1 januari. Van deze mogelijkheid is niet eerder gebruik gemaakt.

Motie lagere percentages

De door Groen Links ingediende motie beoogt het lage percentage dat van toepassing is op vaste arbeidscontracten te verlagen van 0,34 procent – zoals voorgesteld door het kabinet – naar 0 procent en de hoge AWf-premie die van toepassing is op andere arbeidscontracten te verhogen van 5,34 procent naar 6,64 procent. Het kabinet heeft deze motie om onder meer (uitvoerings)technische en juridische redenen moeten ontraden.

Baangerelateerde Investeringskorting

Het verlagen van de AWf-premie komt in plaats van de Baangerelateerde Investeringskorting (BIK).

Het wetsvoorstel tot intrekking van de Baangerelateerde Investeringskorting is gepubliceerd. Deze wet treedt in werking met ingang van de dag na de datum uitgifte van het Staatsblad
waarin zij wordt geplaatst en werkt terug tot en met 1 januari 2021.

1 augustus bij maandaangifte

Zowel de uitvoeringsinstanties, zoals het UWV en de Belastingdienst, als de softwareontwikkelaars en de werkgevers hebben minimaal vijf weken nodig voor de implementatie van de maatregel respectievelijk de aanpassing en verwerking van de software voor de loonaangiften.

Overleg heeft plaatsgevonden met de salarisverwerkers over de mogelijke ingangsdatum van de verlaging van de AWf-premie. Daar is het volgende uit gekomen. De ingangsdatum van de nieuwe percentages is 1 augustus 2021.

In de software waarmee werkgevers loonaangifte doen is het mogelijk om veranderingen in de premiepercentages in de loop van het jaar te verwerken en vanaf de wijzigingsdatum met nieuwe percentages loonaangifte te doen. De meeste werkgevers doen aangifte per maand en de gekozen datum sluit aan bij het begin van het aangiftetijdvak van augustus.

16 augustus bij aangifte per vier weken

Voor werkgevers die aangifte doen per vier weken, sluit 1 augustus niet aan bij het begin van een aangiftetijdvak, en zou inwerkingtreding met ingang van 1 augustus tot problemen leiden. Er is voor gekozen om deze problemen op te lossen voor de werkgevers die aangifte doen per vier weken door een afwijkende ingangsdatum te kiezen, te weten: 16 augustus, overeenkomend met de aanvang van een nieuw aangiftetijdvak. Daarmee is dus een klein eenmalig verschil in effect voor werkgevers die per maand loonaangifte doen en voor werkgevers die per vier weken loonaangifte doen.

Toepassing nieuwe percentages

De nieuwe premiepercentages zijn van toepassing op het loon van aangiftetijdvakken waarover na de ingangsdatum aangifte wordt gedaan. Bij herziening of correctie van loonaangiften die zijn gedaan over eerdere aangiftetijdvakken gelden de percentages die voordien van toepassing waren.

Lagere WW-premies in augustus en loonaangifte

Financiële gevolgen

De verlaging van de premiepercentages leidt naar verwachting tot 2 miljard euro minder premie-inkomsten voor het AWf in 2021. Dit komt overeen met het bedrag dat was geraamd voor de BIK.

De BIK was vormgegeven als een afdrachtsvermindering op de loonbelasting en premie volksverzekeringen. De AWf-premie is onderdeel van de premies werknemersverzekeringen. Het intrekken van de BIK en het verlagen van de AWf-premies zorgt daarmee dus voor een verschuiving van inkomsten van het werkloosheidsfonds naar de loonbelasting en volksverzekeringen (AOW, Anw en Wlz). Op het totaal van inkomsten van de collectieve sector is er geen effect.

Administratieve lasten werkgevers

Aan de lastenvermindering (premieverlaging) zijn eenmalig administratieve lasten verbonden voor de werkgevers. De administratieve lasten zijn niet precies te berekenen. De lasten worden als volgt
geraamd (afgerond):

Administratieve
lasten (eenmalig)
Aantal Tijd (in minuten) Totaal
afgerond (x
duizend euro)
Kennisnemen
werkgevers van de
tijdelijke
premieverlaging
411.700 3 1.100
Kennisnemen
softwareontwikkelaars
van de tijdelijke
verlaging
100 10 1
Aanpassen software
(tarieven) en
distribueren door
softwareontwikkelaars
100 300 27
Aanpassing door
werkgevers met eigen
software
2.500 30 68
Check aangiften door werkgevers 411.700 1 370
Totaal 1.560
Verhouding tot premieverlaging 0,08%

Verlaging AWf-premie met ingang van augustus 2021

Wijziging Regeling vaststelling premiepercentages 2021 ivm premieverlaging 2021

Brief over de arbeidsmarkteffecten verlaging AWf-premies en verschil van 5%punt tussen hoge en lage premie

Lage en hoge WW-premie per 1 augustus 2021 verlaagd

Categorie: Nieuws Tags: aangifte loonheffingen, Baangerelateerde Investeringskorting (BIK), Wet arbeidsmarkt in balans (WAB), WW-premie

Tags: aangifte loonheffingen, Baangerelateerde Investeringskorting (BIK), Wet arbeidsmarkt in balans (WAB), WW-premie

Gerelateerde artikelen

20 augustus 2026

Toelichting foutmeldingen werknemersgegevens aangifte loonheffingen 2e halfjaar 2026 beschikbaar

19 augustus 2026

Nihilaangifte of nulaangifte: hoe zit het?

12 augustus 2026

Achterstallig loon fout verwerkt: correctie loonaangiften, juiste loonstroken en jaaropgaven

2 juli 2026

Code reden einde arbeidsverhouding en datum einde inkomstenverhouding in loonaangifte

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Payrollsoftware kiezen? Voorkom deze 6 fouten

Partners

WeFact, Yuki, Nmbrs en Visionplanner samen verder als Nmbrs
Je helpt klanten met hun administratie — maar hoe zit het met die van jouzelf?
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Loon over een maand berekenen bij jubileum- of overlijdensuitkering: hoe doe je dat?
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Werkdruk drempel voor verlofopname, duurzame inzetbaarheid meer dan aantal vakantiedagen
Aandachtspunten bij transitie in verband met Wet toekomst pensioenen voor werkgevers
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Ontslagbrief: met welke formuleringen verliest de werkgever de zaak bij de rechter?

Meest gelezen berichten

  • Terecht ontslag op staande voet voor onjuiste km-declaraties en onkostendeclaraties via AI 8k weergaven
  • “Vijftienhonderd loonstroken is niet langer houdbaar” 2.5k weergaven
  • Modellen opgaaf gegevens voor de loonheffingen aangepast 1.7k weergaven
  • Loonbelastingtabellen 2026 beschikbaar – witte en groene tabellen 800 weergaven
  • Geen recht op uitbetalen vakantie-uren na tweede ziektejaar, wel op resterende transitievergoeding 800 weergaven

NIRPA

Opleidingen

26
aug
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
28
aug
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
31
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
31
aug
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Training Grenzen aangeven met zelfvertrouwen en respect
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
21
sep
Pensioen voor de salarisprofessional: ontdek welke verdieping bij jou past
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
okt
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
05
okt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
06
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Nog meer bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
20
okt
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
okt
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
01
dec
Training Focus houden door je aandacht te richten op wat belangrijk is & Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
01
dec
Training Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
01
dec
Training Focus houden door je aandacht te richten op wat belangrijk is
MOCuitgevers
08
dec
Masterclass cao, pensioen en (onderzoek)werkingssfeer
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
HR Officer
PIA Group
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV