• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Salaris Vanmorgen

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
Aanmelden nieuwsbriefGratis deelnemen met het STAP-budgett
  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Subsidiebedrag nieuwe elektrische auto niet omlaag

Subsidiebedrag nieuwe elektrische auto niet omlaag

Nieuws

Staatssecretaris Van Veldhoven beantwoordt Kamervragen naar aanleiding van het bericht ‘Subsidieregeling Elektrische Personenauto’s Particulieren’ op RVO.nl.

16 april 2021 door Salaris Vanmorgen

De staatssecretaris ziet geen aanleiding voor het verlagen van het subsidiebedrag per nieuwe elektrische auto omdat dit naar verwachting ten koste zal gaan van de effectiviteit van de regeling.

De Subsidieregeling Elektrische Personenauto’s Particulieren (SEPP) heeft conform de afspraken in het Klimaatakkoord tot doel het stimuleren van de aanschaf en lease van volledig elektrische personenauto’s in de kleinere en compacte middenklasse door particulieren, om zodoende de emissie van CO2 te verminderen. Het gaat hierbij dus niet alleen om de nieuwe elektrische personenauto’s maar ook om de gebruikte.

Nieuwe elektrische auto

RVO heeft op 4 januari 2021 in totaal 312 aanvragen voor nieuwe elektrische personenauto’s ontvangen. Het totale jaarbudget voor nieuwe elektrische personenauto’s bedraagt €14.400.000 in 2021 (3.600 auto’s) en € 10.000.000 in 2020 (2.500 auto’s).

Subsidie elektrische auto weer aan te vragen

Doorschuiven kan niet meer

Nadat het budgetplafond van 2020 voor nieuwe EV’s op 8 juli 2020 was bereikt, konden op grond van de oude regeling aanvragen ten laste van het verplichtingenbudget van 2021 al
worden ingediend. Deze aanvragen kwamen op de ‘doorschuifstapel’ ter uitbetaling in 2021. Het kabinet heeft op 16 oktober 2020 de regeling op dit punt gewijzigd en als gevolg daarvan is het doorschuiven van nieuwe aanvragen naar een volgend kalenderjaar per 29 oktober 2020 voortaan niet meer mogelijk zodra het jaarplafond in het betreffende kalenderjaar is bereikt. Dit om elk jaar particulieren de mogelijkheid te bieden om in aanmerking te komen voor subsidie voor een nieuwe elektrische personenauto.

Subsidie voor elektrische auto alleen nog in kalenderjaar

Van de in totaal €14.400.000 budget resteerde eind oktober 2020 aanvankelijk nog €1.108.000. De beoordeling van de op 4 januari 2021 ingediende aanvragen is inmiddels afgerond.

Wie het eerst komt

Bij deze subsidieregeling geldt dat wie het eerst komt, het eerst maalt. Als er op de dag dat het subsidieplafond is bereikt er meer dan één volledige aanvraag is ontvangen, wordt de onderlinge rangschikking vastgesteld door middel van loting. Dat is dus alleen het geval op de dag dat het plafond wordt bereikt. Dit leek aanvankelijk voor 4 januari 2021 het geval. Uit de beoordeling van de in begin januari ingediende aanvragen is inmiddels gebleken dat er nog beperkte vrijval van middelen is waardoor nieuwe aanvragen nog worden opgepakt.

De maximale termijn die voor het beoordelen staat, bedraagt 13 weken, weken. Dit is een standaardtermijn volgens de Aanwijzingen voor subsidieverstrekking . RVO streeft ernaar dit – zo mogelijk – sneller te doen, om aanvragers daarmee zo snel mogelijk zekerheid te kunnen bieden. RVO is bij de beoordeling echter ook afhankelijk van de snelheid waarmee aanvragers op eventuele informatieverzoeken van RVO reageren.

Beschikbaar subsidiebudget

Een overzicht van de beschikbare middelen per jaar per categorie (nieuw en gebruikt):

(in mln. euro’s) 2020 2021 2022 2023 2024 2025 Totaal
Particulier (nieuw)  11,0 16,0 20,0 22,0 39,0 44,0  152,0
Particulier (gebruikt) 8,0 15,0 20,0  30,0  27,0 0,0 100,0
Totaal subsidiebudget 19,0 31,0 40,0 52,0 66,0 44,0 252,0
Geraamde uitvoeringskosten 1,8 3,0 3,5 3,4 3,8 3,0  18,5
Totaal budget om uit te keren (nieuw) 10,0  14,4 18,3 20,5 36,8 41,0 141,0
Totaal budget om uit te keren (gebruikt) 7,2 13,5 18,3 28,0 25,5 0,0 92,5

De staatssecretaris is niet van plan om te schuiven met de totaalbudgetten tussen de subsidie voor gebruikte emissievrije voertuigen (100 mln.) en de subsidie voor nieuwe emissievrije auto’s (152 mln.). Ook worden de schotten tussen de jaarbudgetten van de nieuwe en gebruikte elektrische personenauto’s niet weggehaald.

Het tot ontwikkeling brengen van een tweedehandsmarkt van elektrische personenauto’s is voor Van Veldhoven een belangrijke bouwsteen van het Klimaatakkoord. Daarom vindt zij het wenselijk de schotten tussen de totale budgetten te handhaven.

Deelt de staatssecretaris de mening dat met het overtekenen van het beschikbare budget het bedrag per nieuw aangeschafte auto te ruim is?

Nee die mening deelt Van Veldhoven niet. Bij de totstandkoming van de subsidieregeling en het bepalen van de hoogte van de subsidiebedragen is uitvoerig overleg gevoerd met de sector en betrokken partijen uit het Klimaatakkoord. Ook is de vraag over de hoogte van het subsidiebedrag expliciet voorgelegd in de internetconsultatie van de subsidieregeling. Daarbij is aandacht geschonken aan de verschillende kosten  zoals de aanschaf, afschrijving, belastingen, elektriciteit, onderhoud en verzekering. Naar verwachting is hiermee een goed evenwicht gevonden tussen
het bedrag dat in 2020 en 2021 nodig is om particulieren over de streep te trekken om de aanschaf of lease van een elektrische auto in het A, B en C-segment te overwegen aan de ene kant, en de noodzaak om spaarzaam om te gaan met de beperkte beschikbare middelen aan de andere kant.

Daarnaast hebben meerdere automerken (onder meer MG, Nissan en Renault) bovenop het subsidiebedrag een aanvullende korting gegeven bij aanvang van de regeling (een financiële en dus geen fiscale maatregel) om consumenten over de streep te trekken.

Het subsidiebedrag per nieuwe auto ligt in Nederland met maximaal €4.000 overigens aan de lage kant vergeleken met landen als Frankrijk (max. €7.000) en Duitsland (max. €9.000), aldus de staatssecretaris.

Deelt de staatssecretaris de mening dat met ‘de hand aan de kraan’ en een halvering van het subsidiebudget (van 4.000 naar 2.000 euro) meer nieuwe elektrische auto’s fiscaal gestimuleerd hadden kunnen worden? Zo nee, waarom niet?

Nee, die mening deelt Van Veldhoven niet, want een halvering van het subsidiebedrag in 2020 en 2021 voor nieuwe EV’s van €4.000 naar €2.000 wil niet zeggen dat de vraag naar subsidie evenredig zou zijn gebleven met hetgeen we nu bij €4.000 hebben gezien. Daarnaast hebben meerdere automerken bovenop het subsidiebedrag een aanvullende korting gegeven bij aanvang van de regeling (een financiële en dus geen fiscale maatregel) om consumenten over de streep te trekken.

Subsidiebedrag nieuw en gebruikt

Als het subsidiebedrag vanuit de overheid te hoog was geweest, had dit geen toegevoegde waarde gehad. Ook is het de vraag of de regeling dan nog effectief is of dat vooral free riders (particulieren die toch al een elektrische auto wilden kopen) nog van de regeling gebruik gaan maken.

Verder is het zo dat in de huidige regeling al is voorzien in de verwachte kostendaling van nieuwe elektrische personenauto’s. Het subsidiebedrag voor nieuwe elektrische personenauto’s neemt in verband met de voorspelde kostendaling van batterijen gedurende de looptijd van de regeling af (zie tabel hierna).

Als deze kostendaling harder of minder hard gaat, kunnen de subsidiebedragen met een wijziging van de regeling worden bijgesteld.

2020 2021 2022 2023 2024 2025
Subsidiebedrag nieuw € 4.000 € 4.000 € 3.700 € 3.350 € 2.950 € 2.550
Subsidiebedrag gebruikt € 2.000 € 2.000 € 2.000 € 2.000 € 2.000 € 2.000

De regeling wordt nu tussentijds geëvalueerd. Daarbij zal ook naar het subsidiebedrag per auto worden gekeken. De evaluatie wordt vóór de zomer aan de Kamer aangeboden.

Is de staatssecretaris bereid om de subsidieregeling voor de aankoop van nieuwe elektrische personenauto’s vanaf 1 januari 2022 te wijzigen en het subsidiebedrag minimaal te halveren of substantieel te verlagen, zodat er meer mensen gebruik kunnen maken van deze regeling waardoor er meer nieuwe auto’s op de markt komen en daarmee het aanbod van het gebruikte wagenpark op termijn vergroot wordt?

Van Veldhoven ziet vooralsnog geen aanleiding voor het verlagen van het subsidiebedrag per auto omdat dit naar verwachting ten koste zal gaan van de effectiviteit van de regeling.

Beantwoording Kamervragen over het bericht over Subsidieregeling Elektrische Personenauto’s Particulieren

Categorie: Nieuws Tags: elektrische auto, RVO, subsidies

Tags: elektrische auto, RVO, subsidies

Gerelateerde artikelen

5 januari 2023

Laadpaal bij woning werknemer en aangifte loonheffingen

15 november 2022

Subsidie Coronabanen in de Zorg 2022 aanvragen

31 oktober 2022

Kilometers registreren voor grotere bedrijven straks verplicht – pak je kans!

6 oktober 2022

CO2-uitstoot grote werkgevers registreren pas vanaf 1 juli 2023

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Wat verandert er op jouw loonstrook in 2023?
  • Werknemer met modaal inkomen krijgt in 2023 netto 91 euro meer
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023

NIRPA

Opleidingen

30
jan
Excel-training voor Financiële Professionals
Markus Verbeek Praehep
02
feb
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
06
feb
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
06
feb
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
08
feb
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers

Vacatures

Medior Salarisspecialist
Infacto
(senior) Loonadviseur
Scab
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
HR adviseur (extern)
Scab
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Salarisadministrateur
Ruigrok
Payroll Professional
CROP
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Salarisadministrateur
Flynth
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
(senior) Loonadministrateur
Scab
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Senior Salarisspecialist
Infacto
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Salarisadministrateur
Flynth

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV