• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Update uitwerking maatregelen werken als zelfstandige

Update uitwerking maatregelen werken als zelfstandige

Nieuws

De laatste update over de uitwerking van maatregelen voor werken als zelfstandigen dateert van november. Hoe is het met de webmodule en de nieuwe zzp-wet?

27 februari 2020 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

De voortgangsbrief van minister Koolmees van Sociale Zaken en oud-staatssecretaris Snel van Financiën geeft een update over de webmodule en het conceptwetsvoorstel minimumbeloning zelfstandigen en zelfstandigenverklaring. In de bijlage staan een aantal uitgewerkte praktijkcasussen waarbij antwoorden staan die wijzen op werken buiten dienstbetrekking dan wel werken binnen dienstbetrekking.

1 Webmodule

Met de webmodule ontwikkelt het kabinet een extra hulpmiddel om duidelijkheid te geven over de kwalificatie van de arbeidsrelatie voor de loonheffingen. Als uit de beantwoording van de vragen in de webmodule volgt dat buiten dienstbetrekking kan worden gewerkt, dan ontvangt de opdrachtgever een zogeheten opdrachtgeversverklaring

Extra instrument

De webmodule is een extra handvat om zekerheid te krijgen over de kwalificatie van de arbeidsrelatie. Opdrachtgevers zijn niet verplicht de webmodule te gebruiken. De webmodule zorgt voor een laagdrempelige manier om zekerheid te krijgen over de kwalificatie van de arbeidsrelatie, aldus minister Koolmees van Sociale Zaken.

Indicatie dienstbetrekking

Als er na beantwoording van de vragen in de webmodule geen opdrachtgeversverklaring wordt afgegeven, wil dit niet zeggen dat de arbeidsrelatie per definitie een dienstbetrekking is. In de gevallen waarin de wijze waarop wordt gewerkt volgens de gegeven antwoorden heel erg veel lijkt op het werken in dienstbetrekking, is het kabinet van plan om ‘een indicatie dienstbetrekking’ af te geven. Daarmee kan aan een grotere groep opdrachtgevers duidelijkheid worden gegeven.

Een indicatie dienstbetrekking heeft geen rechtsgevolgen. Toch doet de opdrachtgever er verstandig aan om bij een indicatie dienstbetrekking te bekijken of de manier waarop de arbeidsverhouding is of wordt vormgegeven moet worden herzien. Ook kan hij ervoor kiezen de opdrachtnemer/werknemer in dienst te nemen. Als hij geen actie onderneemt, is de kans groot dat hij in strijd met de wet handelt.

Er blijven echter ook situaties waarin de webmodule geen oordeel kan geven. Als de webmodule geen oordeel kan geven, kan de opdrachtgever mogelijk gebruik maken van de andere instrumenten die duidelijkheid geven over de aard van de arbeidsrelatie.

Opdrachtgeversverklaring

De opdrachtgeversverklaring heeft geen wettelijke basis nodig. Uitgangspunt is dat een afgegeven opdrachtgeversverklaring de opdrachtgever vooraf zekerheid geeft dat geen loonheffing hoeft te worden ingehouden en afgedragen en geen premies werknemersverzekeringen en inkomensafhankelijke bijdrage Zorgverzekeringswet (Zvw) hoeven te worden betaald.

Andere instrumenten

Naast de te ontwikkelen webmodule zijn er andere instrumenten om duidelijkheid te krijgen over de aard van de arbeidsrelatie. Om meer handvatten te geven bij de beoordeling van de arbeidsrelatie staat per 1 januari 2019 een uitgebreide toelichting over het gezagscriterium in het Handboek Loonheffingen, dat de status heeft van een beleidsbesluit.

Een opdrachtgever kan ook al duidelijkheid hebben over de aard van de arbeidsrelatie, omdat bijvoorbeeld naar tevredenheid wordt gewerkt op basis van een gepubliceerde (branche)overeenkomst.

Vragenlijst

Een conceptvragenlijst is ontwikkeld die zoveel mogelijk relevante elementen uitvraagt om een beoordeling van de arbeidsrelatie te kunnen maken.

Na een testfase onder 1.000 opdrachtgevers is de conceptvragenlijst uitgezet onder circa 50.000 opdrachtgevers.

De nieuwe aangepaste conceptvragenlijst is in de periode november-december 2019 uitgezet onder ongeveer 10.000 opdrachtgevers.

Vervolgstappen

Het kabinet is van mening dat een webmodule ontwikkeld kan worden die onder voorwaarden zekerheid geeft over de aard van de arbeidsrelatie. Om tot een werkende webmodule te komen, moet echter nog veel werk verzet worden. Het kabinet heeft naar verwachting nog het eerste kwartaal van 2020 nodig  om de conceptvragenlijst en de beslisboom te vervolmaken, af te ronden en inzicht te krijgen in foutmarges.

In het eerste kwartaal volgt informatie over:

  • de definitieve vragenlijst;
  • de beslisboom voor de webmodule;
  • de verhouding tussen het aantal gevallen waarin in de testfase een opdrachtgeversverklaring afgegeven zou zijn;
  • het aantal gevallen waarin een indicatie dienstbetrekking afgegeven zou zijn; en
  • het aantal gevallen waarin de webmodule geen uitkomst zou bieden.

2 Minimumbeloning zzp’ers en zelfstandigenverklaring

Het minimumtarief gaat gelden voor alle zzp’ers maar biedt vooral bescherming tegen armoede aan de onderkant van de arbeidsmarkt. De zelfstandigenverklaring is bij uitstek bedoeld voor werkenden aan de bovenkant van de arbeidsmarkt.

Minimumtarief

Het kabinet is uitgekomen op een minimumtarief van €16 per uur (prijspeil 2019).

Het minimumtarief is erop gericht om armoede onder werkenden te voorkomen. Opdrachtgevers en opdrachtnemers mogen uiteraard een hoger tarief overeenkomen.

Zelfstandigenverklaring

De zelfstandigenverklaring beoogt meer zekerheid te bieden over de kwalificatie van de arbeidsrelatie aan de bovenkant van de arbeidsmarkt. Als iemand werkt tegen een hoog tarief, maximaal één jaar bij dezelfde opdrachtgever en aan een aantal andere voorwaarden wordt voldaan, krijgt degene zekerheid dat hij voor de toepassing van de loonheffingen, de inkomstenbelasting, de werknemersverzekeringen, pensioenen, cao’s en een deel van het arbeidsrecht buiten dienstbetrekking/arbeidsovereenkomst kan werken.

3 Praktijkcasussen

In negen praktijkcasussen worden antwoorden gegeven die wijzen op werken buiten dienstbetrekking dan wel antwoorden die wijzen op werken in dienstbetrekking.

Casus 1. Opdrachtgever is een boekhandel. De opdrachtgever huurt iemand in om een verbouwing van de winkel uit te voeren.

Casus 2. Opdrachtgever is een IT-dienstverlener. De opdrachtgever huurt iemand in vanwege specifieke ICT-kennis die wordt ingezet bij een klant van de opdrachtgever.

Casus 3. Opdrachtgever is een loonwerk voor de agrarische sector. Opdrachtgever huurt een opdrachtnemer in voor het verrichten van bestratingswerkzaamheden. Deze werkzaamheden worden door de opdrachtgever altijd uitbesteed.

Casus 4. Opdrachtgever is een organisatie die automobielen verkoopt en onderhoudt. De opdrachtgever huurt opdrachtnemer in voor het adviseren en geven van technische ondersteuning.

Casus 5. Opdrachtgever is een organisatie in de ambulante specialistische gezondheidszorg. De opdrachtgever huurt iemand in voor het verlenen van ambulante specialistische GGZ-werkzaamheden.

Casus 6. Opdrachtgever is een gemeente. De opdrachtgever huurt iemand in voor werkzaamheden die een reguliere medewerker ook verricht.

In dit geval wijzen alleen de volgende antwoorden op werken buiten dienstbetrekking:

  • De opdrachtnemer beschikt over specifieke kennis en ervaring, die niet binnen de organisatie van de opdrachtgever aanwezig is.
  • De opdrachtnemer krijgt geen loon doorbetaald als er tijdelijk geen werk is.

Casus 7. Opdrachtgever is een organisatie in de psychiatrische zorg. Opdrachtgever huurt opdrachtnemer in voor het verrichten van werkplekonderzoeken.

Casus 8. Opdrachtgever is organiseert cursussen en opleidingen. Opdrachtgever huurt de opdrachtnemer in om door de opdrachtgever verzorgde trainingen en opleidingen te doceren.

Casus 9. Opdrachtgever is een communicatiebureau. Opdrachtgever huurt de opdrachtnemer in voor interviews en copywriting.

Kamerbrief voortgang uitwerking maatregelen werken als zelfstandige

Maatregelen voor zelfstandigen en webmodule – stand van zaken

Categorie: Nieuws Tags: minimumtarief, webmodule, zelfstandigenverklaring

Tags: minimumtarief, webmodule, zelfstandigenverklaring

Gerelateerde artikelen

13 december 2024

Webmodule beoordeling arbeidsrelaties – antwoord op Kamervragen

19 januari 2023

Aanpak schijnzelfstandigheid en indicatie diensbetrekking in webmodule

8 juli 2022

Wil de echte zzp’er opstaan?

26 juni 2022

Einde handhavingsmoratorium per 2025 – aanpak schijnzelfstandigheid

Hoofdsponsor

Loket.nl en Personio werken samen aan geïntegreerde HR- en payrolloplossing

Kennispartner

Slim automatiseren zonder zorgen: wat blijft de rol van de salarisprofessional?

Partners

5 meest gemaakte fouten in salarisadministratie: hoe voorkom je ze?
Waarom ‘kloppend’ niet hetzelfde is als ‘goed geregeld’
Meer tijd voor medewerkers door digitalisering dankzij HR workflows
Starten in salarisadministratie: welke werkomgeving past bij jou?
Flexibele arbeidsvoorwaarden: wat zijn ze en waarom zijn ze belangrijk?
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Vaststellingsovereenkomst met tien keer transitievergoeding niet rechtsgeldig 19.5k weergaven

  • Werknemers met minimumloon ontvangen in 2025 netto meer vakantiegeld 3.4k weergaven

  • Eindresultaat Cao Gemeenten en SGO 2025-2027: lonen in 5 stappen omhoog 1.2k weergaven

  • Zzp – ja of nee – voorbeelden per sector en twee uitgebreide praktijkvoorbeelden 1.1k weergaven

  • Geen oproepovereenkomst meer maar bandbreedtecontract: hoe zit het precies? 0.9k weergaven

NIRPA

Opleidingen

23
mei
HBO Programma Arbeidsrecht
Markus Verbeek Praehep
27
mei
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
27
mei
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
30
mei
HBO Programma Medewerker Salarisadministratie en HR
Markus Verbeek Praehep
02
jun
HBO Programma Senior Salarisadministrateur en -adviseur
Markus Verbeek Praehep
05
jun
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
05
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
09
jun
Lonen in de Jaarrekening (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
11
jun
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
12
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
17
jun
Module Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid VPS
Markus Verbeek Praehep
17
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
18
jun
Online cursus De positie van de zieke werknemer
MOCuitgevers
19
jun
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
20
jun
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
23
jun
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
24
jun
Cursus Subsidies: behaal optimaal financieel en fiscaal voordeel voor je klanten
MOCuitgevers
26
jun
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
jun
Cursus Hoe voorkom je loonbeslag bij je werknemer?
MOCuitgevers
26
jun
Online cursus Wet bedrag ineens en de Regeling vervroegde uittreding
MOCuitgevers
30
jun
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
jun
Online cursus Werknemers duurzaam binden vanuit juridisch en fiscaal perspectief
MOCuitgevers
01
jul
Cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst, incl. proeftijd, concurrentie- en relatiebeding
MOCuitgevers
03
jul
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
09
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
09
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
11
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
18
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
23
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
24
sep
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
30
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
06
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
07
okt
Samen Sterk: Efficiënte Samenwerking tussen HR en Salarisadministratie
MOCuitgevers
08
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
09
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
27
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
28
okt
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
30
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
04
nov
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
25
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
27
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
03
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadviseur – Naaldwijk
Transport People
Salarisadministrateur – Utrecht
VvAA
Manager International Payroll
Forvis Mazars
Salarisadministrateur – 28 uur per week – Deventer
JP van den Bent
Salarisadministrateur – Wensink Zwolle
Strictly People
Senior Salarisadministrateur – Meander Medisch Centrum – Amersfoort
Strictly People
Traineeship Salarisadministratie – Utrecht
VvAA
Salarisadministrateur
DAS
(Senior) Salarisprofessional met expertise van AFAS
Scab
Manager Payroll Accounting
Forvis Mazars
Traineeship loonadministratie en advies  
Scab
Salarisadviseur
PIA Group
Salarisadviseur
PIA Group
Compensation & Benefits Officer
Vencomatic Group
Zelfstandig Salarisadministrateur
Baat accountants & adviseurs
Salarisadministrateur
Practical accounting
Salarisadministrateur
Visser & Visser
Salarisadministrateur bij a·s WORKS
a•s WORKS
Manager Loonadministratie en Personeelsadvies
Scab
Consultant HR & Payroll – FITZ
Strictly People

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV