• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » 30%-regeling niet van toepassing – geen woonplaats buiten Nederland

30%-regeling niet van toepassing – geen woonplaats buiten Nederland

Nieuws

30%-regeling geldt niet. De man voldoet niet aan het vereiste dat een ingekomen werknemer voorafgaand aan de arbeidsovereenkomst buiten Nederland woont.

1 juni 2026 door Salaris Vanmorgen

Voorafgaand aan de aanvang van de arbeidsovereenkomst werkte de man in het kader van een stage in Nederland. Ook stond hij ingeschreven op een Nederlands adres. Aan het vereiste van de woonplaats buiten Nederland is niet voldaan. Ook artikel 10ed van het UBLB is niet van toepassing. Dit betekent dat het beroep ongegrond is.

Waar gaat deze zaak over?

Een man is geboren 1998 en heeft de Franse nationaliteit. Hij heeft zich op 25 januari 2022 ingeschreven in de basisregistratie personen (BRP) op een Nederlands adres en heeft zijn diploma van de Franse masterstudie Business Engineering aan de Eiffel School of Management behaald.

De man heeft gedurende de periode november 2021 tot en met juni 2023 in het kader van een programma Volontariat International en Enterprise (VIE) van de Franse overheid (Bussines France) in Nederland gewerkt bij een Nederlandse werkgever (werkgever 1).

Uit de overeenkomst tussen de man en VIE volgt dat de man in het kader van zijn deelname aan het programma maandelijks een bedrag van €723,99 ontving voor zijn werkzaamheden bij werkgever 1 en ook een bedrag van €1.460,54 ter vergoeding van zijn verblijfskosten in Nederland. De maandelijkse vergoedingen werden door VIE betaald.

Op 26 juni 2023 heeft de man een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd gesloten met werkgever 2 in de functie van ‘Serial Life Program Manager’. Op 1 juli 2023 is de man gestart met zijn werkzaamheden voor werkgever 2 .

Namens de man en werkgever 2 is op 28 juli 2023 een verzoek ingediend om toepassing van de 30%-regeling per 1 juli 2023.

De inspecteur heeft dit verzoek afgewezen, vanwege de eerdere werkzaamheden van de man bij werkgever 1.

Niet rechtstreeks in dienst bij werkgever 1

De rechtbank overweegt verder dat de man werkzaam is geweest op basis van een overeenkomst tussen Business France, werkgever 1 en de man, waarbij de man wordt betaald via Business France. de man is dus niet rechtstreeks in dienst bij werkgever 1 . Op de website van het VIE-programma wordt het programma omschreven als een ‘international internship program’, Dit duidt op een stage.

De man heeft onbetwist gesteld dat zijn werkzaamheden in de functie van ‘stagiaire Sales Engineer’ aansluiten bij zijn masteropleiding. Uit de stukken en verklaringen van de man leidt de rechtbank af dat de man bij werkgever 1 heeft gewerkt aan zijn professionele ontwikkeling en kennisvergroting. Met betrekking tot de hoogte van de vergoeding heeft de man verklaard dat het feit dat de vergoeding voor de stage relatief hoog is, samenhangt met de verhoogde vaste vergoeding die wordt toegekend omdat het een buitenlandse stage betreft.

Op basis van het contract is de vergoeding voor een vergelijkbare binnenlandse stage substantieel lager. De hogere vergoeding is dus alleen bedoeld om de hoger kosten te compenseren, en niet als beloningselement.

Werkzaam in kader van stage

Gelet op alle hiervoor genoemde omstandigheden is de rechtbank van oordeel dat de man aannemelijk heeft gemaakt dat hij bij werkgever 1 werkzaam was in het kader van een stage en niet, zoals de inspecteur heeft gesteld, in het kader van ‘proef-werken’ voorafgaand aan een duurzamer dienstverband. Dat de man zonder beperkingen inzetbaar was voor werkgever 1, doet hier volgens de rechtbank niet aan af.

Dit betekent dat de man op het moment van totstandkoming van de arbeidsovereenkomst met werkgever 2 – anders dan de stage – niet in Nederland werkte.

Woonde man buiten Nederland?

Woonde de man op het moment van totstandkoming van de arbeidsovereenkomst met werkgever 2 buiten Nederland?

De man heeft bij zijn verzoek om toepassing van de 30%-regeling verklaard dat hij fiscaal inwoner is gebleven van Frankrijk en daarbij kopieën overgelegd van Franse belastingaangiften 2021 en 2022, diverse elektriciteitsfacturen met betrekking tot zijn Franse huis voor de periode 2021 tot en met 2023 en internetrekeningen voor de periode van augustus 2022 tot juli 2023. Hij heeft ter zitting verklaard dat de inschrijving in Nederland alleen heeft plaatsgevonden omdat dit een verplichting is.

Geen woonplaats buiten Nederland

De rechtbank overweegt dat de man voorafgaand aan de aanvang van de arbeidsovereenkomst in Nederland werkte en ook stond ingeschreven op een Nederlands adres. Dat wat de man heeft aangevoerd over de woning in Frankrijk is volgens de rechtbank onvoldoende om aannemelijk te maken dat de man niet in Nederland woonde voorafgaand aan de aanvang van de arbeidsovereenkomst. Aan het vereiste van de woonplaats buiten Nederland is dus niet voldaan.

30%-regeling

Is artikel 10ed van het Uitvoeringsbesluit loonbelasting 1965 (UBLB) van toepassing?

De man heeft geen verzoek gedaan om toepassing van de 30%-regeling voor de tewerkstelling bij werkgever 1 in het kader van het VIE-programma.

De 30%-regeling kan in dat geval fictief worden voortgezet als materieel aan de voorwaarden van de 30%-regeling is voldaan ten tijde van de totstandkoming van de arbeidsovereenkomst met de eerste werkgever.

De werkzaamheden bij werkgever 1 moeten worden aangemerkt als een stage en niet als een arbeidsovereenkomst. Al hierom is niet voldaan aan de voorwaarden voor de 30%-regeling. De vraag of voldaan is aan de salarisnorm, behoeft dan geen behandeling meer.

Gelet hierop heeft de inspecteur volgens de rechtbank het verzoek om toepassing van de 30%-regeling terecht afgewezen.

Uitspraak Rechtbank Zeeland-West-Brabant, 19 mei 2026, ECLI:NL:RBZWB:2026:4381

Categorie: Nieuws Tags: 30%-regeling, buitenlandse werknemer

Tags: 30%-regeling, buitenlandse werknemer

Volg een van onze opleidingen

Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken

  • 25 augustus 2026
  • Postillion Amersfoort Veluwemeer
  • Jasper van den Bergen
  • v.a. 4 PE-punten

Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken

  • 27 oktober 2026
  • BCN Utrecht
  • Hans Tabak
  • v.a. 3 PE-punten

Gerelateerde artikelen

29 april 2026

30%-regeling terecht niet toegepast: nulurencontract, niet voldaan aan looneis

1 april 2026

Expatregeling in 2026 en 2027: wat wijzigt er?

23 februari 2026

Hoge Raad: verkorting looptijd 30%-regeling met beperkt overgangsrecht rechtmatig

22 januari 2026

Huisvestingsvergoeding is arbeidsvoorwaarde die werkgever niet mocht stoppen

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Geen advieskansen meer missen rond HR-automatisering en subsidies

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Deadline nieuw pensioen nadert met rasse schreden
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Ziekmelding bij cosmetische ingreep en rol bedrijfsarts
Pensioen bij bedrijfsopvolging en -overname: waar moet je op letten?
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
RI&E en preventiemedewerker: zo begeleid je de werkgever door de arbo-verplichtingen

Meest gelezen berichten

  • Tijdelijk geen bestuurlijke dwangsommen voor UWV bij WIA-aanvragen 5k weergaven
  • WAZO-uitkering via werkgeversbetaling UWV aan werknemer: hoe verwerk je dat in loonaangifte? 1.1k weergaven
  • Besluit met goedkeuring verhoging onbelaste reiskostenvergoeding in 2026 gepubliceerd 800 weergaven
  • Onbelaste reiskostenvergoeding in 2026: 0,25 euro per km 700 weergaven
  • Werkgever moet ook over variabel deel loon vakantiebijslag betalen 600 weergaven

NIRPA

Opleidingen

10
jun
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
12
jun
Training Salarisadministratie
Markus Verbeek Praehep
15
jun
Updatesessie Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
jun
De werkkostenregeling
SD Worx
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
jun
Updatesessie Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
22
jun
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
23
jun
Het Nederlands ontslagrecht
SD Worx
23
jun
Geldzorgen bij werknemers: van signaleren naar gesprek en oplossing
MOCuitgevers
24
jun
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
jun
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
26
jun
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
jun
Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht
MOCuitgevers
30
jun
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
31
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
01
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers

Vacatures

Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
HR Officer
PIA Group
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV