
Er is geen STAP-budget meer beschikbaar voor deze derde aanvraagperiode. De volgende twee aanvraagperiodes zijn maandag 4 september 2023 en woensdag 1 november 2023.
Ruim 24.000 mensen dienden een aanvraag in waardoor rond 11:45 uur het voor deze periode beschikbare budget van 20 miljoen euro op was.
Bijna 80.000 mensen dienden in de eerste twee aanvraagperiodes van 2023 een aanvraag in. In 2022 werden in vijf rondes ruim 214.000 STAP-aanvragen toegekend.
Meer dan de helft van de aanvragers is maximaal mbo-4 opgeleid. Zo’n 58 procent van de aanvragers wil zich met het STAP-budget bijscholen om het huidige werk beter te kunnen doen, 42 procent wil zich omscholen ofwel de mogelijkheid creëren om ander werk te kunnen doen. De aanvragen zijn gedaan bij 1.169 verschillende opleiders en er zijn 17.190 verschillende cursussen of opleidingen aangevraagd.
1000 euro subsidie
Iedereen in Nederland met een relatie tot de arbeidsmarkt kan dan een aanvraag doen voor een subsidie van maximaal 1000 euro om een opleiding, training of cursus te volgen om de eigen arbeidsmarktpositie te verbeteren. STAP-budget aanvragen kan via het digitale portaal bij UWV en veilig met DigiD.
Minder budget beschikbaar
In deze aanvraagperiode is minder budget beschikbaar dan gepland. Aangezien er in 2024 geen middelen meer beschikbaar zijn voor het STAP-budget heeft het ministerie van SZW besloten het nog beschikbare budget in 2023 gerichter in te zetten op scholing die opleidt voor de arbeidsmarkt. Hierdoor is er in de derde periode 20 miljoen euro beschikbaar in plaats van de geplande 34 miljoen euro.
Voor mensen die ondersteuning nodig hebben bij de digitale aanvraag zitten UWV-medewerkers klaar om telefonisch te helpen. Ook kunnen mensen terecht bij één van de 35 Werkpleinen om fysiek te worden geholpen.
Meer informatie over de STAP-regeling en aanvraag is te vinden op stapuwv.nl.
Het contactnummer voor telefonische ondersteuning:
STAP Klantcontact Centrum via 088 – 898 22 02 van maandag tot en met vrijdag tussen 8:00 uur en 17:00 uur.
STAP-budget in 2023 in aangepaste vorm verder, minder budget in juli

