Defensie zoekt vooral nieuwe beroepsmilitairen en reservisten. Naast gevechtsfuncties bestaat circa 80% van de vraag naar militairen uit ondersteunende beroepen, zoals techniek, ICT, zorg en logistiek. De krapte op de arbeidsmarkt neemt hierdoor in deze sectoren vermoedelijk toe.
Defensie licht vier beroepsrichtingen uit waar extra aandacht naar uitgaat bij de werving van personeel:
- technici;
- IT’ers;
- logistiek personeel;
- medisch personeel.





Gevolgen oproep reservisten
Defensie zoekt vooral extra reservisten. Dit heeft drie belangrijke gevolgen voor werkgevers:
1 Minder beschikbaar
Werknemers die op hun specialisme worden ingezet, zijn meer tijd kwijt aan hun werk als reservist waardoor ze minder beschikbaar zijn voor hun oorspronkelijke werkgever.
2 Uitval en arbeidsongeschiktheid
Risico’s op langdurige uitval of arbeidsongeschiktheid van de werknemer. De werknemer valt in dat geval terug op de wettelijke verzekeringen bij de werkgever.
Kijk voor meer informatie op Uw werknemer als reservist? van het Ministerie van Defensie.
3 Meer kennis en vaardigheden
Reservisten doen kennis en vaardigheden op die ze ook in hun normale werk kunnen gebruiken. Zo biedt Defensie de mogelijkheid opleidingen te volgen. Ook leren reservisten beter samenwerken en zorgt het werk als reservist voor meer flexibiliteit en professionaliteit.
Uitstroom uitkeringsgerechtigden naar Defensie
Om een deel van de vacatures te vervullen, werkt Defensie samen met UWV. Er zijn ruim 19.000 werkzoekenden jonger dan 35 jaar met een achtergrond of interesse in de beroepsgroepen waar Defensie mensen voor zoekt.
Dankzij deze samenwerking zijn veel banen ingevuld via de Banenafspraak. Sinds 2021 hebben meer dan 1.000 uitkeringsgerechtigden een baan gevonden bij Defensie. Uiteindelijk zullen meer uitkeringsgerechtigden uitstromen naar Defensie.
Rapport arbeidsmarkt Defensie
Lees het rapport De arbeidsmarkt voor Defensie van UWV voor meer inzicht in de vraag naar en het aanbod in Defensieberoepen.

