• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Overstap naar één systeem, dubbel voordeel voor Brabant Accountants

Overstap naar één systeem, dubbel voordeel voor Brabant Accountants

Nieuws

Ontdek waarom Brabant Accountants met 10.000 loonstroken overstapte naar Nmbrs en wat dat hen bracht: continuïteit van dienstverlening, efficiënter werken en ruimte voor persoonlijk contact.

4 oktober 2024 door Nmbrs

“Het moest eenvoudiger en beter.”

 Een warboel aan softwarepakketten maakte het werk van Brabant Accountants en Belastingadviseurs inefficiënt. De overstap naar één gebruiksvriendelijk systeem liet de hr- en salarisadministratie weer stromen én maakte het kantoor klaar voor de toekomst.

Doelstellingen

Het doel van de softwareoverstap: slimmer werken en professionaliseren.

  • Eén systeem
    Van drie systemen terug naar één, dat zowel voor de accountant als de klant gebruiksvriendelijk is en efficiënt werkt.
  • Slimmer en  efficiënter
    Ondanks arbeidskrapte onze dienstverlening uitbreiden door in te zetten op slimme software.
  • Identiteit behouden
    De Brabantse gemoedelijkheid en laagdrempeligheid behouden zowel binnen de organisatie als in klantrelaties.

Stroperigheid door softwarewarboel

Door verschillende fusies is Brabant Accountants en Belastingadviseurs de afgelopen jaren flink gegroeid en geprofessionaliseerd. Ze hebben nu alles in huis om klanten volledig van dienst te kunnen zijn. Maar met de fusies kwamen niet alleen klanten en medewerkers mee, ook softwarepakketten.

“Op één afdeling werkten we met wel drie verschillende softwarepakketten”, zegt Reinier Meesters, senior belasting- & hrm-adviseur.

“De ene accountant had verstand van pakket A, de ander juist van B — niemand was een expert in álle programma’s. Dat zorgde weleens voor stroperigheid in onze dienstverlening. Als iemand met vakantie ging of ziek werd, kon dat tot problemen leiden. We vonden het belangrijk om naar één systeem over te stappen.”

”Van de nood hebben we een deugd gemaakt. We stelden een wensenlijst op voor de nieuwe software waarmee we zouden gaan werken. Die moet gebruiksvriendelijk zijn voor zowel onze collega’s als onze klanten, de beste automatiseringsmogelijkheden hebben en ons de toekomst in helpen.”

Iedereen kan goed overweg met de software

De keuze viel op Nmbrs. ”De gebruiksvriendelijkheid en laagdrempeligheid stak er met kop en schouders bovenuit,’ zegt Meesters. ‘Al onze collega’s kunnen er goed mee overweg, dus zijn we op de afdeling niet langer afhankelijk van één expert. Dat is essentieel voor de continuïteit van onze dienstverlening. We hebben Nmbrs getest bij onze klanten. Ook zij ervaren de software als heel gemakkelijk en efficiënt.”

Marloes Gruijters beaamt dat. Ze is verantwoordelijk voor personeelszaken bij DoeNederland. ”Vroeger moest ik gegevens over shifts en onze medewerkers in verschillende tools registreren. Nu kan dat in één programma, en kunnen onze medewerkers bovendien zelf veel regelen, zoals verlofaanvragen en het wijzigen van persoonsgegevens. Dat kan gemakkelijk in de Nmbrs ESS app. Dat scheelt mij een heleboel werk.”

Het gemak van Nmbrs dient ook Meesters en zijn collega’s: ”Ons vak is best ingewikkeld. Software moet het ons juist wat makkelijker maken om onze klanten van dienst te kunnen zijn.”

Bij DoeNederland gaat de salarisverwerking nu soepeler dan ooit. Gruijters: ”Brabant Accountants zet alles in Nmbrs voor me klaar, ik hoef alleen nog maar een voor- en na-controle te doen.”

We moeten het slim aanpakken: meer doen, met hetzelfde aantal medewerkers. Met die visie hebben we voor Nmbrs gekozen, dat veel zelfservice- en automatiseringsmogelijkheden heeft. – William Manders, vennoot Brabant Accountants en Belastingadviseurs

”Alles stroomt gewoon” met HR-workflows

Toen de basis geregeld was, keek Brabant Accountants verder: hoe kunnen we de software benutten om onze dienstverlening uit te breiden? Dat heeft geleid tot het inrichten van een digitaal personeelsdossier voor DoeNederland, waarin bijvoorbeeld verlof en verzuim wordt bijgehouden. En er zijn HR-workflows ingesteld die repetitieve HR- en salarisprocessen automatiseren, zoals de indiensttreding van nieuwe medewerkers. ”Alles stroomt gewoon”, merkt Gruijters.

De klant is tevreden, maar het is ook een belangrijke stap voor het accountantskantoor, legt Meesters uit: ”Veel van onze klanten zijn mkb’ers, die doorgaans een hoog personeelsverloop hebben en dus ook veel mutaties in de salarisadministratie. Dat vraagt om efficiëntie en automatisering.”

Eigen identiteit: Brabantse laagdrempeligheid blijft

William Manders, vennoot bij Brabant Accountants en Belastingadviseurs, was er al scherp op met al die fusies: ‘Hoe blijft de identiteit van ons kantoor behouden? We zijn een Brabants kantoor, het zit zelfs in onze naam. Dat betekent dat het er gemoedelijk en gezellig aan toe gaat bij ons. We kennen onze klanten en zij ons, ze hebben bij ons een vaste contactpersoon. We ondernemen samen met hen, zo zien we dat.’

”Het was een uitdaging om dat persoonlijke, laagdrempelige dat ons kantoor kenmerkt, dat ons bijzonder maakt, te behouden. Daarom hechten we zoveel waarde aan efficiëntie, wat extra belangrijk is geworden nu we ruim tienduizend loonstroken per maand verwerken. Door repetitieve taken te automatiseren en efficiënt te werken, maak je tijd vrij voor waar het ons echt om te doen is: op maat gemaakt advies en persoonlijk contact.”

Op weg naar de toekomst

Dat is ook belangrijk voor de (nabije) toekomst, vervolgt Manders: ‘We willen doorgroeien en verder professionaliseren, mede om de talentvolle accountants te behouden die nu bij ons werken. Nieuw talent is schaars, onze sector kampt met arbeidsmarktkrapte. We moeten het dus vooral slimmer aanpakken: meer doen, met hetzelfde aantal medewerkers. Met die visie hebben we voor Nmbrs gekozen, dat veel zelfservice- en automatiseringsmogelijkheden heeft. Als ik wat verder in de toekomst kijk, denk ik dat we veel met AI kunnen doen.’

Resultaten

Wat de overstap naar Nmbrs Brabant Accountants bracht:

  • Automatisering en efficiëntie
    Dankzij geavanceerde automatisering efficiënter kunnen werken en meer loonstroken verwerken met hetzelfde aantal medewerkers.
  • Tevreden klanten
    Klanten ervaren een lagere werklast nu hun medewerkers zelf gegevens invoeren, HR-processen geautomatiseerd zijn en de salarisverwerking alleen nog maar gecontroleerd hoeft te worden.
  • Continuïteit van dienstverlening
    Omdat iedereen in hetzelfde systeem werkt en daar goed mee overweg kan, is er altijd een medewerker die klanten kan helpen. De software voelt vriendelijk en laagdrempelig. Iedereen is expert van hetzelfde softwarepakket. Dat waarborgt de continuïteit van dienstverlening.
  • Persoonlijk contact gewaarborgd
    Efficiëntie en automatisering maken tijd vrij voor waar het echt om draait: persoonlijk contact en op maat gemaakt advies.
  • Flexibele salarisadministratie
    Mkb-klanten hebben doorgaans een hoog personeelsverloop en dus veel mutaties in de salarisadministratie. Daar is Brabant Accountants nu nog beter voor voorbereid.
  • Klaar voor de toekomst
    Met Nmbrs is de ideale partner gevonden om mee te groeien met onze ambities en hr-behoeften van ons klantenbestand.

Categorie: Nieuws Tags: HR, salarisadministratie, salarissoftware

Tags: HR, salarisadministratie, salarissoftware

Gerelateerde artikelen

5 november 2025

Toepassing Wwft door salarisprofessionals, risico’s bij salarisadministratie voor klanten

5 november 2025

Salarissoftware en AI: hoe staat het ermee?

5 november 2025

Iedereen wil een salarisadministrateur. Maar wie zorgt voor hun werkgeluk?

4 november 2025

‘Vermetten zoekt primair teamplayers’

Hoofdsponsor

Volgende stap in AI: HR-assistent Loket begrijpt nu jouw eigen documenten

Kennispartner

Certificering als strategisch instrument voor salarisprofessionals

Partners

Schijnzelfstandige met recht op pensioen hoe zit het precies?
Iedereen wil een salarisadministrateur. Maar wie zorgt voor hun werkgeluk?
De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Kevin Krikkers
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Zorgplicht blijft, ook na einde dienstverband
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Nog steeds loonkloof in Nederland, maar wees voorbereid op wet loontransparantie
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Ontbinding arbeidscontract wegens ernstige wanprestatie – nog twee andere banen 6.4k weergaven

  • Loonvordering toegewezen, betermelding betekent 100 procent loon 6.4k weergaven

  • Werknemer verzwijgt twee extra fulltime banen – forse schadevergoeding betalen 2.6k weergaven

  • Rechtsgeldig proeftijdontslag, niet strijdig met verbod op onderscheid 2.1k weergaven

  • Vereenvoudiging Besluit IKV: drie maatregelen 1.4k weergaven

NIRPA

Opleidingen

11
nov
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
11
nov
VTB Payroll najaar 2025
Extendum
11
nov
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
11
nov
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
14
nov
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
17
nov
Prinsjesdagupdate Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
17
nov
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Module Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
21
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
24
nov
HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
25
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
26
nov
Training Salarisadministratie
Markus Verbeek Praehep
27
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
02
dec
Cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst, incl. proeftijd, concurrentie- en relatiebeding
MOCuitgevers
02
dec
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
03
dec
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
03
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
17
dec
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
16
jan
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
05
feb
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
11
feb
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
03
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
04
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
17
mrt
Online cursus Keuzebegeleiding van de werknemer als het gaat om pensioenaanspraken
MOCuitgevers
23
mrt
Online cursus Wet bedrag ineens en de Regeling vervroegde uittreding
MOCuitgevers
24
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
01
apr
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
07
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
08
apr
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
11
mei
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
12
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
20
mei
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
21
mei
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
16
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers

Vacatures

(Junior) Jurist arbeidsrecht
Scab
Salarisadministrateur
Cornelis Vrolijk
Medewerker loonadministratie – Zwolle (24–32 uur)
PIA Group
Senior Salarisadministrateur – Libréon Breda
Strictly People
Salarisadministrateur
SD Worx
Relatiebeheerder pensioenen – Tilburg
aaff
Senior Salarisadministrateur – Asito Almelo
Strictly People
Salarisprofessional consultant – Aalsmeer
Aaff
Teamleider Salaris- en Personeelsadvies Heerhogowaard
aaff
Medewerker Salarisadministratie bij OFS Groep
a.s Works
Teamleider Salaris- en Personeelsadvies
aaff
Payroll Specialist– Technip Energies Zoetermeer
Strictly People
Salarisadministrateur – Humens Bussum
Strictly People
Salarisadministrateur
SD Worx
Salarisprofessional – Naaldwijk
aaff

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV