• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Compensatie transitievergoeding kleine werkgever per 2021

Compensatie transitievergoeding kleine werkgever per 2021

Nieuws

De compensatieregeling voor kleine werkgevers die gedwongen stoppen met hun bedrijf treedt waarschijnlijk 1 januari 2021 in werking. Hoe zit het precies?

10 december 2019 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

De Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) regelt dat de kleine werkgever UWV kan verzoeken om compensatie voor de transitievergoeding die hij heeft betaald bij het eindigen van een arbeidsovereenkomst in verband met de beëindiging van de werkzaamheden van de onderneming wegens pensionering, ziekte of overlijden.

Compensatieregeling

Met de compensatieregeling kan de kleine werkgever worden gecompenseerd voor de verstrekte transitievergoedingen. Hiermee wil de overheid voorkomen dat werkgevers die door ziekte of pensionering de onderneming moeten beëindigen en de werknemers moeten ontslaan het privévermogen moeten aanspreken, terwijl zij door ziekte of pensionering naar verwachting al met een inkomstenachteruitgang worden geconfronteerd.

Geen terugwerkende kracht

De beoogde inwerkingtredingsdatum is 1 januari 2021. De regeling heeft geen terugwerkende kracht.

Terugwerkende kracht zou bijvoorbeeld betekenen dat achteraf moet worden vastgesteld of de werkgever in het verleden zodanig ziek was dat voortzetting van zijn of haar werkzaamheden onmogelijk was. Dat is niet toetsbaar. Dit staat in de Kamerbrief schriftelijke antwoorden op Begroting SZW 2020.

Voorwaarden voor compensatie

Voor het in aanmerking komen voor compensatie van de verstrekte transitievergoedingen geldt een aantal voorwaarden.

  1. Vast moet staan dat sprake is van het vervallen van arbeidsplaatsen als gevolg van de beëindiging van de werkzaamheden van de onderneming.
  2. Het moet gaan om een kleine werkgever.
  3. De werkgever moet de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt of dusdanig ziek zijn dat hij zijn werkzaamheden als werkgever redelijkerwijs niet kan voortzetten.
  4. Een transitievergoeding kan alleen gecompenseerd worden indien deze verschuldigd was in verband met eindigen van een arbeidsovereenkomst in een bepaalde periode.

Kleine werkgever

Het gaat om een kleine werkgever als hij minder dan 25 werknemers in dienst heeft. Voor de berekening van het aantal werknemers is niet relevant of een werknemer in tijdelijke dan wel vaste dienst is.

Uitzendkrachten of payrollwerknemers die aan de werkgever van de onderneming (in de hoedanigheid van inlener) ter beschikking zijn gesteld, tellen niet mee voor de berekening van het aantal werknemers.

Bij het vaststellen van het aantal werknemers van een eenmanszaak worden alleen de werknemers meegeteld die een arbeidsovereenkomst hebben met de eigenaar (formele werkgever) en werken in de onderneming waarvan de werkzaamheden zijn of worden beëindigd.

Ook voor het vaststellen van het aantal werknemers binnen een BV of NV wordt gekeken naar het aantal werknemers dat een arbeidsovereenkomst heeft met de formele werkgever.

Wanneer UWV bij de beoordeling van de aanvraag constateert dat er 25 of meer werknemers in dienst zijn dan wordt de aanvraag afgewezen.

Ziekte

Als voorwaarde om in aanmerking te komen voor de compensatie vanwege ziekte geldt dat de werkgever zo ziek is, dat niet te verwachten is dat hij zijn werkzaamheden redelijkerwijs kan of, indien de werkzaamheden van de onderneming al beëindigd zijn, had kunnen voortzetten binnen een periode van zes maanden nadat een bedrijfsarts hierover geadviseerd heeft.

Pensionering

Aan de voorwaarde voor pensionering is voldaan wanneer de ondernemer de AOW-gerechtigde leeftijd heeft bereikt of gaat bereiken binnen zes maanden nadat dat het verzoek is ingediend voor de voor de eerste werknemer verkregen toestemming om de arbeidsovereenkomst op te zeggen  – dan wel nadat het verzoek is ingediend voor de voor de eerste werknemer ingewilligde ontbinding – wegens het vervallen van arbeidsplaatsen als gevolg van de beëindiging van de werkzaamheden van de onderneming.

Overlijden

Compensatie van al door de werkgever betaalde transitievergoedingen kan ook worden verstrekt als de werkgever is komen te overlijden. Voorwaarde is dat voorafgaand aan het overlijden de werkgever een aanvraag voor compensatie bij UWV heeft ingediend. De aanvraag kan daarom niet door erfgenamen worden gedaan.

Recht op compensatie

Voor een recht op compensatie wegens het beëindigen van de werkzaamheden van de onderneming wegens ziekte of pensionering is noodzakelijk dat de transitievergoedingen daadwerkelijk zijn verstrekt aan de werknemers.

Voorwaarde voor de compensatie is dat voor ten minste één werknemer in die onderneming toestemming van UWV is verkregen om de arbeidsovereenkomst op te zeggen wegens het verval van arbeidsplaatsen als gevolg van het beëindigen van de werkzaamheden van de onderneming.

Compensatie over langere periode

De werkgever kan gespreid over een periode meerdere keren een compensatieaanvraag indienen. Gelet op het voorgaande kan de werkgever compensatie verkrijgen voor arbeidsovereenkomsten die zijn geëindigd in de periode van negen maanden na de door UWV verleende toestemming (dan wel de door de rechter ingewilligde ontbinding).

Tezamen met de mogelijkheid dat ook al verstrekte transitievergoedingen in verband met het eindigen van arbeidsovereenkomsten in de zes maanden voorafgaand aan het verzoek om die toestemming (dan wel het verzoek om die ontbinding) worden gecompenseerd, maakt dit het mogelijk om over een langere periode al verstrekte transitievergoedingen gecompenseerd te krijgen. Hierdoor worden de financiële lasten voor een werkgever als gevolg van het ‘voorschieten’ van de transitievergoedingen beperkt.

Procedure

Bij ministeriële regeling zullen nadere regels worden gesteld over de procedure met betrekking tot het aanvragen van compensatie.

De werkgever zal, naast het bij ziekte verplichte advies van een bedrijfsarts, gegevens moeten verstrekken aan UWV over de arbeidsovereenkomsten en gegevens waaruit blijkt hoe de (transitie)vergoedingen zijn berekend door de werkgever en dat deze ook echt aan de werknemers zijn betaald. UWV toetst deze gegevens op volledigheid en aannemelijkheid.

Compensatieregeling transitievergoeding bij bedrijfsbeëindiging

 

Categorie: Nieuws Tags: compensatieregeling, transitievergoeding, Wet arbeidsmarkt in balans (WAB)

Tags: compensatieregeling, transitievergoeding, Wet arbeidsmarkt in balans (WAB)

Gerelateerde artikelen

13 maart 2023

Vergoeding voor uitlaatservice hond onterecht: dringend reden opzegging

21 februari 2023

Einde contract: langdurige ziekte en pensioenleeftijd – transitievergoeding?

9 februari 2023

Onbereikbaar en onvindbaar: contract ontbonden, geen transitievergoeding

9 januari 2023

Werk en inkomen: wat is er gewijzigd per 2023?

Hoofdsponsor

Optimaal gebruikmaken van de vrije ruimte doe je zo

Partners

Wijzigingen in Arbowetgeving: de belangrijke veranderingen op een rij
Leve de thuiswerker!
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Werkgever moet flink betalen voor ernstige privacyschending werknemer
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Studenten- en scholierenregeling toepassen: hoe werkt het precies?
  • Ook recht op arbeidskorting bij WGA-uitkering ontvangen via UWV
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Jubileumuitkering onbelast: hoe zit het precies?

NIRPA

Opleidingen

27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
28
mrt
Update Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
31
mrt
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
03
apr
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
03
apr
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
03
apr
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
06
apr
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
10
apr
Basistraining Boekhouden voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
12
apr
Casemanagement (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
apr
Optimalisatietraining gebruikers GearSoft (rapportage en data-analyse)
MOCuitgevers
14
apr
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
18
apr
Excel-training voor Financiële Professionals
Markus Verbeek Praehep
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
21
apr
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
24
apr
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
26
apr
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
01
mei
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
15
mei
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Ontslag van A tot Z
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
23
mei
Introductie in Power BI voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
01
jun
Cursus Dossieropbouw bij disfunctioneren en alles over de zieke werknemer
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
08
jun
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
jun
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
jun
Cursus Wijzigingen arbeidsvoorwaarden en bijzondere bedingen
MOCuitgevers
29
jun
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
29
jun
Online cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (verdieping)
MOCuitgevers
14
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
27
sep
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
03
okt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
okt
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
11
okt
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers

Vacatures

Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Salarisadministrateur
Ruigrok
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
(senior) Loonadviseur
Scab
Medior Salarisspecialist
Infacto
HR adviseur (extern)
Scab
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Salarisspecialist
Gemeente Coevorden
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur
Flynth
(senior) Loonadministrateur
Scab
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Senior Salarisspecialist
Infacto
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Salarisadministrateur – DNHK Den Haag
Strictly People
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Payroll Professional
CROP
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur – Wortell Lijnden (Amsterdam)
Strictly People
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Salarisadviseur met HR vaardigheden of junior salarisadviseur
Financeplus
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Senior Payroll Officer
Mazars
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV