• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Wat gaan we doen aan arbeidsmigratie? – IBO geeft vijf bouwstenen

Wat gaan we doen aan arbeidsmigratie? – IBO geeft vijf bouwstenen

Nieuws

Een toekomstgerichte economie en samenleving vragen om doordachte sturing op arbeidsmigratie. Dat kan door onder meer de prijs en kwaliteit van arbeid te verhogen.

15 juli 2025 door Salaris Vanmorgen

Daarnaast is sturing op arbeidsmigratie te realiseren door minder subsidie te geven aan bedrijven die afhankelijk zijn van laagbetaalde arbeid, en de maatschappelijke kosten van arbeidsmigratie eerlijker te verdelen. Dat staat in het Interdepartementale Beleidsonderzoek (IBO) Arbeidsmigratie.

Het rapport ‘Wat werkt voor de toekomst’ is een ambtelijk onderzoek dat onafhankelijk van de politiek is uitgevoerd door verschillende ministeries, de Arbeidsinspectie, CPB en SCP.

Minister van Hijum van Sociale Zaken en Werkgelegenheid: “Nederland is verslaafd aan laagbetaalde arbeid. Bedrijven halen op grote schaal goedkope arbeidsmigranten hierheen, die vaak moeten werken en wonen onder erbarmelijke omstandigheden. Dat verdienmodel is niet de toekomst van Nederland. De kosten hiervoor worden niet alleen bij deze arbeidsmigranten maar ook bij de samenleving gelegd. Dat moet echt anders. Dit rapport laat zien dat de huidige omvang van arbeidsmigratie onhoudbaar is en het geeft de politiek concrete beleidsopties. We zijn met onze aanpak al een eind op weg en we gaan op basis van dit advies kijken hoe we die aanpak verder kunnen versterken.”

Bevolkingsgroei

Volgens de CBS-cijfers kwamen de afgelopen jaren gemiddeld 40.000 arbeidsmigranten méér naar Nederland dan er vertrekken. Aangezien ook veel arbeidsmigranten niet in deze cijfers worden meegenomen, bijvoorbeeld omdat ze gedetacheerd zijn vanuit een ander EU-land, ligt het werkelijke cijfer zelfs hoger.

Om in 2050 op een bevolking van 19 tot 20 miljoen te komen adviseerde de Staatscommissie Demografie een groei van 40.000 à 68.000 migranten per jaar. Dit aantal wordt dus alleen al gehaald door het aantal arbeidsmigranten, terwijl er ook migranten naar Nederland komen vanwege asiel, studie of hun gezin. 

Aantal laagbetaalde banen hard gegroeid

De afgelopen jaren is het aantal laagbetaalde banen drie keer zo hard gegroeid als het overige aantal banen. En dat terwijl Nederlanders steeds hoger opgeleid zijn. Daarnaast is de Nederlandse arbeidsmarkt in vergelijking met andere landen erg flexibel.

Arbeidsmigranten doen laagbetaald werk

Arbeidsmigranten doen steeds meer het laagbetaalde werk in Nederland. Bijna de helft van de EU-arbeidsmigranten heeft een uitzendcontract. Zij werken vooral in de logistiek, (glas)tuinbouw, vleessector en metaalindustrie. Sommige sectoren – zoals de (glas)tuinbouw of delen van de landbouw – profiteren van subsidies die de productiekosten verlagen en de vraag vergroten. Tezamen bevordert dit de vraag naar arbeidsmigratie.

Vijf bouwstenen

Het IBO levert vijf bouwstenen aan met concrete beleidsopties om te sturen op de omvang, samenstelling en omstandigheden van arbeidsmigratie in Nederland. Het doel hiervan is om minder mensen naar Nederland te laten komen en te zorgen dat de mensen die wel komen vooral werken in hoogwaardige banen. De verschillende bouwstenen zijn volgens het rapport allemaal nodig voor een effectieve aanpak.

1 Minder vraag naar laagbetaald werk

Ten eerste moet er minder vraag komen naar laagbetaalde arbeid, door de kwaliteit en prijs van arbeid te verhogen. Te denken valt aan het verhogen van het minimumloon, het minder flexibel maken van uitzendwerk en een uitzendverbod in risicosectoren.

2 Arbeidsmarktkrapte verlichten

Arbeidsmigratie zou daarnaast ook meer gericht moeten zijn op de grote maatschappelijke transities waar Nederland voor staat. Arbeidsmigranten in dit soort banen kunnen tijdelijk de arbeidsmarktkrapte verlichten en werken mee aan het bereiken van een hoogwaardige economie.

3 Fiscale subsidies afbouwen

Verder adviseert het rapport bewuster te kiezen bij het ondersteunen van bepaalde sectoren.  Bijvoorbeeld door fiscale subsidies af te bouwen voor sectoren die veel arbeidsmigranten in dienst hebben.

4 Minder maatschappelijke kosten

Ook moeten de maatschappelijke kosten van arbeidsmigratie worden verminderd en eerlijker worden gedeeld, door misstanden aan te pakken en door de huisvesting en het onderwijs voor arbeidsmigranten en hun kinderen te verbeteren. Waar mogelijk moeten werkgevers meebetalen aan deze kosten. 

5 Meer kennis en data verzamelen

Tot slot moet er meer kennis en data worden verzameld rondom arbeidsmigratie. Hiervoor moet de registratie van arbeidsmigranten die in Nederland zijn verbeteren. Niet elke arbeidsmigrant is nu in beeld. Ook ontbreken er prognoses van arbeidsmigratie.

Vervolg

De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid gaat het IBO aandachtig bestuderen. Na de zomer verwacht het kabinet ook van de SER een advies over arbeidsmigratie.

IBO Arbeidsmigratie – Wat werkt voor de toekomst

Categorie: Nieuws Tags: arbeidsmigranten

Tags: arbeidsmigranten

Gerelateerde artikelen

6 juli 2026

Verbod op werken met uitzendkrachten in vleessector per maart 2028

26 mei 2026

Invoering zorgplicht voor uitleners – juiste registratie arbeidsmigranten

24 februari 2026

‘Coalitieakkoord: politieke ambities maar ook risico’s op meer ongelijkheid’

10 februari 2026

Rol Arbeidsinspectie bij onderbetaling en misstanden arbeidsmigranten

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

De cijfers kloppen, maar klopt de cultuur ook?

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Je helpt klanten met hun administratie — maar hoe zit het met die van jouzelf?
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Onterechte transitievergoeding terugbetaald krijgen
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Werkdruk drempel voor verlofopname, duurzame inzetbaarheid meer dan aantal vakantiedagen
Aanpassingen Wet toekomst pensioenen, de tijd dringt! 
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Non-actiefstelling en schorsing: de regels, de risico’s en de loondoorbetaling

Meest gelezen berichten

  • Cao-afspraken in 2026 over Regeling vervroegde uittreding 1.6k weergaven
  • Zieke werknemer en de kantonrechter: 8 uitspraken in eerste halfjaar 2026 600 weergaven
  • Cao’s 2026 en afspraken over arbeidsduur, vakantiedagen, feestdagen en 5 mei 500 weergaven
  • Wet implementatie Richtlijn loontransparantie man en vrouw: wat wijzigt er voor werkgevers? 400 weergaven
  • Ontslag op staande voet na heimelijke controle inlogtijden strandt: werkgever handelde in strijd met AVG 400 weergaven

NIRPA

Opleidingen

11
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
14
aug
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
17
aug
Module Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid VPS
Markus Verbeek Praehep
20
aug
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
28
aug
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
31
aug
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Training Grenzen aangeven met zelfvertrouwen en respect
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
21
sep
Pensioen voor de salarisprofessional: ontdek welke verdieping bij jou past
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
okt
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
05
okt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
06
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Nog meer bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
okt
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
01
dec
Training Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
01
dec
Training Focus houden door je aandacht te richten op wat belangrijk is
MOCuitgevers

Vacatures

Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
HR Officer
PIA Group
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV