
De Belastingdienst is gestart met het versturen van de beschikkingen Wet tegemoetkomingen loondomein (Wtl) 2023.
In de beschikking staat het bedrag dat de werkgever zal ontvangen voor de loonkostenvoordelen, het lage-inkomensvoordeel (LIV) en het jeugd-LIV. Dit bedrag is gebaseerd op de definitieve berekening die als bijlage bij de beschikking zit. Binnen 6 weken na dagtekening van de beschikking betaalt de Belastingdienst het bedrag uit.
Afrondingsverschillen verloonde uren
Denk je dat de beschikking niet juist is? Controleer dan eerst of dit komt door afrondingsverschillen. Hiervoor vergelijk je de beschikking met de verloonde uren uit de aangiften loonheffingen. In de aangiften loonheffingen zijn de uren namelijk afgerond op hele uren. Op basis hiervan berekent UWV de tegemoetkomingen Wtl.
Let op: je vergelijkt de beschikking dus niet met de uren uit de loonadministratie.
Bezwaar
Als je het niet eens bent met de beschikking, kun je bezwaar maken bij de Belastingdienst. In de beschikking vind je het adres en wanneer het bezwaar uiterlijk bij de Belastingdienst binnen moet zijn.
Fouten in aangiften over 2023
Correctieberichten na 1 mei 2024 neemt UWV niet mee in de definitieve berekening. De gegevens uit de correctieberichten worden wel opgenomen in de polisadministratie. Je bent nog steeds verplicht om een fout te herstellen door de aangifte te corrigeren.
Let op: het jeugd-LIV is per 1 januari 2024 afgeschaft. In 2024 krijg je nog wel het jeugd-LIV over 2023 uitbetaald.
Meer informatie over de Wtl lees je op uwv.nl.
Bron: Forum Salaris