
Het verbod op flitsbezorging voor kinderen onder de 16 jaar gaat nog dit jaar in. Minister Van Gennip van Sociale Zaken gaat daarnaast de tijden waarop kinderen op niet-schooldagen mogen werken aanpassen.
Kinderen mogen straks ook van 19:00 tot 20:00 uur werken, op strikte voorwaarde dat de rusttijd hetzelfde blijft en dat de ouder/voogd toestemming geeft. Het wordt ook mogelijk voor kinderen onder de 16 jaar om op zondag te werken, hiervoor gelden dezelfde voorwaarden.
Er is nog meer tijd nodig om duidelijkere regels te maken voor kinderen die werken als influencer. Dat schrijft minister Karien van Gennip aan de Tweede Kamer.
Minister Karien van Gennip: “Het is verboden voor kinderen om maaltijden te bezorgen en daar voeg ik een verbod op flitsbezorging aan toe. Het kan namelijk gevaarlijk zijn om onder tijdsdruk door het verkeer te navigeren op een (elektrische) fiets, om bijvoorbeeld boodschappen te bezorgen, en daarom verbied ik dit werk voor kinderen jonger dan 16 jaar. Kinderen mogen onder voorwaarden wat bijverdienen, maar dat moet natuurlijk wel veilig kunnen.”
Duidelijkere regels
De wet- en regelgeving voor kinderarbeid sluit op dit moment onvoldoende aan bij deze nieuwe vormen van werk door kinderen. Uit onderzoek in opdracht van de minister is gebleken dat er duidelijkere regels moeten komen voor jonge influencers en jonge ondernemers. Die regels moeten het duidelijker maken wanneer bijvoorbeeld het vloggen een hobby is en wanneer het werk is. Met de aanpassingen wordt de regelgeving gemoderniseerd, verduidelijkt en aangescherpt.
Uitgangspunt is de bescherming van het kind, waarbij ook gekeken is naar de positieve kanten van werk voor kinderen. In de eerste helft van 2024 wordt de Tweede Kamer geïnformeerd over de stand van zaken.
Kamerbrief Beleidsreactie op onderzoek modernisering regelgeving kinderarbeid