• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Afspraken met België over thuiswerkdagen grensarbeiders

Afspraken met België over thuiswerkdagen grensarbeiders

Nieuws

De overeenkomst tussen Nederland en België ten aanzien van grensarbeiders en de gevolgen door de coronacrisis voor thuiswerkdagen staat in de Staatscourant.

10 mei 2020 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

Op basis van het verdrag tussen Nederland en België tot het vermijden van dubbele belasting proberen de bevoegde Nederlandse en Belgische autoriteiten bij knelpunten wat betreft de interpretatie of de toepassing van het verdrag in onderlinge overeenstemming op te lossen.

Aangezien de coronavirus-pandemie een geval van overmacht is en de maatregelen die genomen zijn als antwoord op de pandemie aanleiding kunnen geven tot grote onzekerheid inzake de fiscale situatie van grensarbeiders, zijn de Nederlandse en Belgische autoriteiten het eens dat een akkoord in onderlinge overeenstemming gewettigd is.

In deze context hebben de bevoegde autoriteiten van Nederland en België een akkoord bereikt inzake de toepassing, respectievelijk interpretatie, van artikel 15 en artikel 18, zesde lid, van het belastingverdrag.

Belastingverdrag tussen Nederland en België

Thuiswerkdagen

Voor de toepassing van artikel 15, eerste lid, van het Verdrag (Niet-zelfstandige beroepen) mogen werkdagen waarvoor loon is ontvangen en waarop de dienstbetrekking thuis werd uitgeoefend (‘thuiswerkdagen’) uitsluitend wegens de coronamaatregelen die door de Nederlandse of Belgische regering zijn getroffen, geacht worden te zijn doorgebracht in het land waar de grensarbeider de dienstbetrekking zou hebben uitgeoefend zonder de maatregelen ter bestrijding van de coronacrisis.

Dit geldt niet voor werkdagen die de grensarbeider, los van deze maatregelen, thuiswerkend of in een derde land zou hebben doorgebracht. Ook is deze regel niet van toepassing bij grensarbeiders die op grond van hun arbeidsovereenkomst hun dienstbetrekking van huis uit uitoefenen.

Schriftelijke bevestiging

Grensarbeiders die hiervan gebruikmaken zijn verplicht deze op consistente wijze in België en Nederland toe te passen en de nodige gegevens bij te houden, zoals een schriftelijke bevestiging van de werkgever welk deel van de thuiswerkdagen vanwege de coronamaatregelen thuiswerkend werd doorgebracht.

Daadwerkelijk belast

Dit geldt voor zover de beloningen voor de dagen die thuiswerkend werden doorgebracht, daadwerkelijk worden belast door het land waar de grensarbeider de dienstbetrekking zou hebben uitgeoefend zonder de coronamaatregelen.

De grensarbeider gaat ermee akkoord dat deze inkomensbestanddelen daadwerkelijk worden belast in het land waar hij normaal gesproken zijn baan vervult. Deze inkomensbestanddelen worden beschouwd als zijnde ‘daadwerkelijk belast’ wanneer ze opgenomen zijn in de belastinggrondslag die is gebruikt om de belasting te berekenen.

Thuisblijven met doorbetaling salaris

Voor artikel 15 van het Verdrag wordt hetzelfde werkpatroon (verhouding van dagen gewerkt in de werkstaat / totaal gewerkte dagen) toegepast als wanneer de werknemer wel zou hebben gewerkt als:

  • de werknemer een of meer dagen die normaal werkdagen zouden zijn, thuisblijft zonder te werken; en
  • de werknemer nog steeds salaris ontvangt van de werkgever al dan niet met ondersteuning via de Nederlandse ‘Noodmaatregel Overbrugging voor Werkgelegenheid’.

De bevoegde autoriteiten van Nederland en België zijn het erover eens dat deze behandeling in lijn is met bestaande interpretatie van het Verdrag en dat deze behandeling het OESO-commentaar bij het OESO-modelverdrag volgt.

Thuisblijven en Belgische werkloosheidsuitkering

Inwoners van Nederland die in België werken en als gevolg van coronacrisismaatregelen niet kunnen werken, hebben onder voorwaarden recht op Belgische tijdelijke werkloosheidsuitkeringen.

Deze werkloosheidsuitkeringen mogen worden belast in de staat waar de genoten beloningen voor de daadwerkelijk vervulde dienstbetrekking mogen worden belast. Het gebruikelijke werkpatroon vóór de coronacrisis is hiervoor dus van belang.

Duur maatregelen

Het onderdeel wat betreft thuiswerkdagen blijft van toepassing gedurende het tijdvak van 11 maart tot 31 mei 2020. Vanaf 31 mei wordt de toepassing van deze overeenkomst verlengd tot het einde van de volgende kalendermaand indien beide bevoegde autoriteiten dit schriftelijk overeenkomen ten minste één week voor de aanvang van de betreffende volgende kalendermaand.

De onderdelen thuisblijven met doorbetaling salaris en thuisblijven en Belgische werkloosheidsuitkering betreffen een bevestiging van bestaande verdragsinterpretatie door de bevoegde autoriteiten van Nederland en België. Daarom is afgesproken dat op die onderdelen geen vaste start- of einddatum van toepassing is.

Staatscourant van 8 mei 2020, nr. 25956

Fiscaal akkoord met België over thuiswerk grensarbeiders

Categorie: Nieuws Tags: belastingmaatregelen, coronavirus, grensarbeiders

Tags: belastingmaatregelen, coronavirus, grensarbeiders

Gerelateerde artikelen

2 juni 2025

Fiscale voorjaarsstorm op komst, ben jij voorbereid?

27 mei 2025

Belastingverdrag Nederland-Duitsland en thuiswerkregeling grenswerkers

8 mei 2025

Iets meer grensarbeiders uit België en Duitsland naar Nederland

18 april 2025

Voorjaarsnota 2025 – maatregelen voor salarisprofessionals op een rij

Hoofdsponsor

Loket.nl en Personio werken samen aan geïntegreerde HR- en payrolloplossing

Kennispartner

Fiscale voorjaarsstorm op komst, ben jij voorbereid?

Partners

Salarisadministratie in Nederland: knelpunten, verschillen en trends
Automatisering lost veel op — maar niet alles
Doe jij ook mee aan het AV-padeltoernooi op 26 juni?
Wat is de impact van AI op HR en toekomst van werk?
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Onrechtmatig: valse handtekening werknemer plaatsen om zo arbeidscontract te eindigen 13.1k weergaven

  • Werknemer mocht arbeidscontract opzeggen voordat hij bij werkgever was gestart 12.2k weergaven

  • Vaststellingsovereenkomst terecht door bewindvoerder vernietigd, geen recht op salaris 8.9k weergaven

  • Gemiddelde salarisadministrateur in 2025: vrouw, 48 jaar, met PDL en in loondienst 3.6k weergaven

  • Grootste uitdagingen binnen salarisadministratie: kennis wet- en regelgeving en mutaties 1.3k weergaven

NIRPA

Opleidingen

20
jun
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
23
jun
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
26
jun
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
jun
Online cursus Wet bedrag ineens en de Regeling vervroegde uittreding
MOCuitgevers
30
jun
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
02
jul
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
04
jul
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
08
jul
Prinsjesdagupdate Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
11
jul
Module Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
14
jul
HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
17
jul
Training Salarisadministratie
Markus Verbeek Praehep
21
jul
Updatesessie Salarisadministratie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
23
jul
Updatesessie Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
29
jul
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
25
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
09
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
09
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
11
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
18
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
23
sep
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
23
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
24
sep
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Hoe voorkom je loonbeslag bij je werknemer?
MOCuitgevers
30
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
02
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
02
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
03
okt
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
06
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
07
okt
Samen Sterk: Efficiënte Samenwerking tussen HR en Salarisadministratie
MOCuitgevers
08
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
09
okt
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
09
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
27
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
28
okt
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
30
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
04
nov
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Werknemers duurzaam binden vanuit juridisch en fiscaal perspectief
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
25
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
27
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
02
dec
Cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst, incl. proeftijd, concurrentie- en relatiebeding
MOCuitgevers
03
dec
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur – Humens Bussum
Strictly People
Compensation & Benefits Officer
Vencomatic Group
(Senior) Salarisprofessional met expertise van AFAS
Scab
Salarisadministrateur
Visser & Visser
Salarisadministrateur
DAS
Salarisadministrateur bij a·s WORKS
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Wensink Zwolle
Strictly People
Traineeship loonadministratie en advies  
Scab
Salarisadministrateur
Practical accounting
Salarisadministrateur – Utrecht
VvAA
Manager Payroll Accounting
Forvis Mazars
Traineeship Salarisadministratie – Utrecht
VvAA
Manager Loonadministratie en Personeelsadvies
Scab
Salarisprofessional – Groningen
aaff
Consultant HR & Payroll – FITZ
Strictly People
Salarisadviseur
PIA Group
Zelfstandig Salarisadministrateur
Baat accountants & adviseurs
Salarisadviseur – Naaldwijk
Transport People
Manager International Payroll
Forvis Mazars
Salarisadviseur
PIA Group
Salarisadministrateur – 28 uur per week – Deventer
JP van den Bent

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV