• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • STAP-budget
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Verrekening teveel genoten vakantiedagen: mag dat?

Verrekening teveel genoten vakantiedagen: mag dat?

Nieuws

Is de verrekening van teveel genoten vakantiedagen in strijd met de redelijkheid en billijkheid? Daarover oordeelt Rechtbank Gelderland.

27 maart 2020 door Salaris Vanmorgen

Salaris Vanmorgen

Moet de werkgever achterstallig loon en vakantiegeld betalen? En hoe zit het met de wettelijke rente?

Wat is de situatie?

De werknemer is op 18 maart 2019 in dienst getreden bij de werkgever in de functie van metaalbewerker op basis van een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd.

In de op de arbeidsovereenkomst van toepassing zijnde cao voor het Metaalbewerkingsbedrijf is opgenomen:

“1. Heeft een werknemer meer vakantie-uren gebruikt tijdens de dienstbetrekking dan waarop hij recht had? Dan kan de werkgever hem deze uren laten inhalen. Of de uren gaan af van de vakantie-uren die de werknemer nog gaat opbouwen.

2. Zolang de werknemer bij de werkgever in dienst is kan hij vakantie-uren die hij niet heeft gebruikt uitbetaald krijgen.

3. Gaat de werknemer zelf uit dienst? En heeft hij meer vakantie-uren gebruikt dan waarop hij recht had? Dan kan de werkgever deze uren met de werknemer verrekenen met wat de werkgever nog moet betalen aan het einde van de arbeidsovereenkomst.(…)”

Na 27 september 2019 heeft de werknemer geen werkzaamheden meer verricht voor de werkgever. Hij heeft zich ziekgemeld.

De werkgever zegt de arbeidsovereenkomst in een e-mail van 30 september aan de werknemer op:

“De opzegtermijn zoals we die in de arbeidsovereenkomst hebben opgenomen bedraagt een maand en gaat in tegen 1 oktober 2019. Door de opzegging eindigt de arbeidsovereenkomst per 1 november 2019 en is de laatste werkdag 31 oktober 2019. Binnen een maand na de laatste werkdag zal er een eindafrekening van het dienstverband plaatsvinden.(…)”

Bij e-mail van 13 oktober schrijft de werkgever:

“Op basis van de rapportage van de bedrijfsarts concludeer ik dat je niet arbeidsongeschikt ben. (…) De dagen waarop je niet hebt gewerkt, maar waarop nu is gebleken je ook niet arbeidsongeschikt bent geweest, zal ik gaan verrekenen met het saldo van jouw opgebouwde verlofdagen. Indien je morgen wederom niet verschijnt zal ik de loonbetaling stopzetten.

Naar de rechter

De werknemer stapt naar de rechter en vordert onder meer betaling van het loon over de maand oktober 2019 ten bedrage van € 2.750 bruto alsmede een bedrag van € 1.100 bruto aan vakantiegeld berekend vanaf mei 2019 tot en met oktober 2019.

Wat zegt de werknemer?

Volgens de werknemer heeft de werkgever nagelaten het loon over de maand oktober 2019 aan de werknemer uit te betalen en ook het vakantiegeld, berekend vanaf mei 2019 tot en met oktober 2019 niet voldaan. Omdat de werknemer bang is dat de werkgever niet uit eigen beweging zal overgaan tot het verstrekken van een bruto-nettospecificatie van de eindafrekening, verzoekt hij de werkgever op straffe van een dwangsom te veroordelen tot het verstrekken van een bruto-nettospecificatie.

Wat zegt de werkgever?

De werkgever stelt dat de werknemer over zijn dienstverband 13,94 verlofdagen opgebouwd, terwijl hij 35 verlofdagen heeft opgenomen. De werkgever heeft de teveel genoten verlofdagen verrekend met het nog verschuldigde loon, zodat de werkgever geen loon meer verschuldigd is aan de man.

De werkgever heeft aangevoerd dat hij in november 2019 een bedrag van € 1.183,05 netto aan de werknemer heeft betaald. Dit betreft het netto-equivalent van het loon over de maand oktober 2019 (€ 2.750 bruto) en het opgebouwde vakantiegeld (€ 892,43 bruto), onder inhouding van het door de werknemer te veel genoten verlof (€ 2.594,68 bruto).

Volgens de werkgever heeft de werknemer tijdens het dienstverband maar 13,94 verlofdagen opgebouwd, terwijl hij 35 verlofdagen heeft opgenomen. Daarmee heeft hij 21,06 verlofdagen meer opgenomen dan hij had opgebouwd. Op grond van de cao voor het Metaalbewerkingsbedrijf kon dit bedrag worden verrekend met het aan de werknemer verschuldigde loon, aldus de werkgever.

De werknemer heeft niet weersproken dat hij teveel verlofdagen heeft opgenomen. Volgens de werknemer komt de werkgever op grond van de wet en de toepasselijke cao echter geen recht op verrekening toe.

Wat zegt de rechter?

In artikel 7:641 BW is bepaald dat een werknemer, die bij het einde van de arbeidsovereenkomst vakantiedagen over heeft, recht heeft op het loon over deze dagen. Dit artikel bevat geen regeling voor de situatie, gelijk aan die van de werknemer, waarbij de werknemer bij het einde van de arbeidsovereenkomst een negatief verlofsaldo heeft.

Anders dan de werkgever is de kantonrechter van oordeel dat ook de toepasselijke cao niet voorziet in deze situatie. In de cao staat alleen dat als er door de werknemer meer uren zijn gebruikt dan waarop hij recht had, de werkgever de werknemer de uren kan laten inhalen.

Geen recht op verrekening

In dit artikel is dus wel voorzien in de situatie van teveel opgenomen verlofuren, maar niet in de mogelijkheid van verrekening. Ook aan de cao kan geen recht op verrekening worden ontleend. In dit artikel is voorzien in de situatie dat de werknemer zelf uit dienst gaat, terwijl hij teveel verlofdagen heeft genoten. In deze casus is echter sprake van opzegging door de werkgever.

Voorschot

De kantonrechter overweegt dat uit de wetsgeschiedenis het volgende volgt.

In de Kamerstukken II 1962/63, 7168, nr. 3, p. 8 staat: “De arbeider heeft geen recht meer vakantie op te nemen, dan met zijn aanspraak op een bepaald ogenblik overeenkomt. Doch wanneer de werkgever ermede akkoord gaat, dat de arbeider meer vakantie neemt dan zijn aanspraak beloopt, is de werkgever verplicht het loon over het gehele tijdvak door te betalen. Ten aanzien van de onverplicht gegeven vakantie moet het loon als voorschot worden beschouwd. Dit betekent, dat, naar mate de dienstbetrekking na de vakantie voortduurt de bij wijze van anticipatie gegeven vakantiedagen verdiende vakantiedagen worden, zodat het daarover als voorschot gegeven loon verschuldigd loon wordt. Eindigt de dienstbetrekking voordat de bij wijze van anticipatie gegeven vakantiedagen verdiend zijn, dan is ingevolge artikel 1638r, eerste lid, schuldvergelijking met het loon van de arbeider toegelaten. Het vorenstaande laat onverlet, dat de werkgever aan de arbeider desverlangd ook buiten het geval van artikel 1638ii verlof zonder behoud van loon kan geven.”

Ofwel: als de werkgever de verlofaanvraag van de werknemer goedkeurt, ook al gaat die aanvraag het tegoed aan vakantiedagen te boven, wordt de werkgever geacht het loon over de dagen dat de aanvraag het vakantietegoed overschrijdt, bij wijze van voorschot te betalen.

Dat voorschot kan naderhand verrekend worden met de nog in te verdienen vakantiedagen, dan wel, indien de arbeidsovereenkomst eerder eindigt, met het aan de werknemer toekomende loon, op grond van (nu) art. 7:632 lid 1 sub d BW.

In artikel 7:632 BW staat limitatief opgesomd onder welke omstandigheden de werkgever loon mag verrekenen bij het einde van een dienstverband.

Niet redelijk en niet billijk

De kantonrechter maakt op dat de werknemer gedurende het dienstverband zeer regelmatig en om uiteenlopende redenen verlof heeft gevraagd aan de werkgever en dat de werkgever dit vaak heeft gehonoreerd. Niet gesteld of gebleken is dat de werkgever tijdens het dienstverband bezwaar heeft gemaakt tegen het verlof of de werknemer erop gewezen heeft dat er onvoldoende tegoeden tegenover stonden, mede gelet op het dienstverband voor bepaalde tijd.

Gelet hierop is de kantonrechter van oordeel dat de werkgever geen recht op verrekening van de teveel genoten verlofdagen toekomt, omdat dit in strijd met de redelijkheid en billijkheid zou zijn.

Loon en vakantiegeld

De vraag is vervolgens of de werkgever nu nog loon en vakantiegeld aan de werknemer is verschuldigd.

Niet in geschil is dat de werknemer over de maand oktober 2019 recht had op een bedrag van € 2.750 bruto aan loon. Onweersproken is ook dat dit loon onderdeel is van de overgelegde salarisspecificatie over de maand oktober 2019.

De werknemer vordert verder de betaling van een bedrag van € 1.100 bruto aan vakantiegeld. De werknemer heeft echter nagelaten een berekening van dit bedrag in het geding te brengen. In de door de werkgever in het geding gebrachte salarisspecificatie over oktober 2019 is opgenomen dat de werknemer een bedrag van € 892,43 bruto toekomt aan vakantiegeld. Nu de werknemer de hoogte van dit bedrag verder niet heeft weersproken wordt voor het vervolg uitgegaan van de juistheid van dit bedrag.

In totaal was de werkgever bij het einde van het dienstverband dus een bedrag van € 3.642,43 bruto (€ 2.750 bruto + € 892,43 bruto) aan de werknemer verschuldigd.

Vaststaat dat de werkgever op 22 november 2019 een bedrag van € 1.066,65 netto aan de werknemer heeft voldaan en op 16 januari 2020 een bedrag van € 116,40 netto, daarom € 1.183,05 netto in totaal.

De werkgever wordt veroordeeld tot betaling van een bedrag van € 3.642,43 bruto aan de werknemer. Op dit bedrag moet in mindering strekken het bruto equivalent van de verrichte betaling ad € 1.183,05 netto.

Wettelijke rente

De gevorderde wettelijke rente wordt toegewezen vanaf 13 november 2019 tot aan de dag van algehele voldoening.

Nu in de arbeidsovereenkomst daarover niets is bepaald, was de werkgever ingevolge artikel 7:623 BW gehouden het loon van de werknemer uiterlijk aan het einde van de maand oktober 2019 aan hem te voldoen.

Vaststaat echter dat de werkgever pas op 22 november 2019 een bedrag van € 1.066,65 netto aan de werknemer heeft voldaan en op 16 januari 2020 een bedrag van € 116,40 netto, een bedrag van € 1.183,05 netto in totaal. Ook heeft de werkgever nagelaten het verschuldigde vakantiegeld aan het einde van het dienstverband aan de werknemer te voldoen.

De werkgever wordt dan ook veroordeeld tot betaling van de wettelijke verhoging ex artikel 7:625 BW over het te laat betaalde loon en vakantiegeld. De kantonrechter ziet aanleiding de wettelijke verhoging te beperken tot 25 procent.

Betalen aan werknemer

De kantonrechter veroordeelt de werkgever tot betaling aan de werknemer van een bedrag van € 3.642,43 bruto voor achterstallig loon en vakantiegeld op welk bedrag in mindering moet strekken het bruto equivalent van € 1.183,05 netto, te vermeerderen met de wettelijke rente vanaf 13 november 2019 tot aan de dag van algehele voldoening.

Daarnaast veroordeelt de kantonrechter de werkgever tot betaling aan de werknemer van de wettelijke verhoging van 25 procent over het te laat betaalde loon en vakantiegeld te vermeerderen met de wettelijke rente vanaf de datum van verzuim tot aan de dag van algehele voldoening.

Uitspraak Rechtbank Gelderland, 2 maart 2020, ECLI:NL:RBGEL:2020:1663

 

Categorie: Nieuws Tags: einde dienstverband, vakantiedagen

Tags: einde dienstverband, vakantiedagen

Gerelateerde artikelen

27 september 2023

Arbeidsovereenkomst niet stilzwijgend voortgezet: geen recht op loon of bonus

14 september 2023

Achterstallig salaris betalen en aanzegvergoeding

14 september 2023

Opzegging door werkgever – geen beëindiging met wederzijds goedvinden

12 september 2023

Vaststellingsovereenkomst niet vernietigbaar – geen dwaling

Hoofdsponsor

Een nieuwe medewerker zoeken, selecteren én behouden

Kennispartner

Fiscount Loonservice is nu Fiscaris

Partners

Checklist: Wet verbetering poortwachter
Technologische ontwikkelingen binnen de salarisadministratie
Veelvoorkomende frustraties in HR-vak en de oplossing in de software
Geen zelfreflectie werknemer en dossieropbouw bij verstoorde arbeidsrelatie

CONTENT MARKETING VOOR DE FINANCIËLE SECTOR Maak je …  

Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Valk Service Center structureert HR-administratie met Exact Online HR
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Terug naar het tijdperk van de VAR?
Prinsjesdagpodcast: ‘Regels versimpeld, maar gewoon betalen’

Meest gelezen berichten

  • Forse stijging wettelijk minimumloon vanaf 2024: 30% bij 40-urige werkweek 3.7k weergaven
  • Netto maandsalaris werknemer met modaal inkomen stijgt zo’n 2,5 procent per 2024 2.1k weergaven
  • Koopkrachtwijzigingen in 2024 – berekeningen Nibud 2.1k weergaven
  • Belastingplan 2024: overzicht belangrijkste maatregelen 1.9k weergaven
  • Opdrachtgever moet loon betalen en loonstroken verstrekken 1.4k weergaven

NIRPA

Opleidingen

27
sep
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
sep
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
02
okt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
03
okt
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
03
okt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
04
okt
Online cursus Impact nieuwe Wet Toekomst Pensioenen per 1 juli 2023
MOCuitgevers
04
okt
Arbeid en Recht (3)
Fiscount
05
okt
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
06
okt
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
09
okt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
10
okt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
10
okt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
10
okt
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
11
okt
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
12
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
12
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
12
okt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
16
okt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
18
okt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
okt
Update Arbeidsrecht voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
24
okt
Update Sociale Zekerheid (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
okt
Vakopleiding Payroll Services (VPS®)
Markus Verbeek Praehep
30
okt
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
nov
Cursus Impact nieuwe Wet Toekomst Pensioenen per 1 juli 2023
MOCuitgevers
06
nov
Kennismarathon Arbeidsrecht
Fiscount
06
nov
Kennismarathon Loonheffingen
Fiscount
07
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
08
nov
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
13
nov
Cursus Samenwerken tussen de HR-afdeling en salarisadministratie
MOCuitgevers
13
nov
Arbeid en Recht (4)
Fiscount
14
nov
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
20
nov
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
27
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
04
dec
Online cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (verdieping)
MOCuitgevers

Vacatures

Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Salarisadministrateur – Breda
Flynth
Salarisadministrateur
Flynth
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Salarisadministrateur – Gorinchem
Flynth
Senior Salarisadministrateur – House Of Talents. Utrecht
Strictly People
Medewerker personeel en salaris. (32-40 uur per week)- Schagen
Jongejan & Partners Accountants & Belastingadviseurs
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Salarisadministrateur Abin accountants- Noordwijk e/o Voorburg
Abin
Salarisadministrateur
Ruigrok
Traineeship Salarisadministrateur voor zorgprofessionals
Vvaa
Senior Salarisspecialist
Infacto
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Senior Salarisadministrateur / Functioneel Beheerder AFAS
Vvvaa
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Medior Salarisspecialist
Infacto
Salarisadministrateur – Zwolle
Flynth
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
Vacature Salarisadministrateur INTERIM
WEA Deltaland
Salarisadministrateur Veenendaal
Flynth
Salarisadministrateur voor Zorgprofessionals
VvAA
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Salarisadministrateur
Waterschap de Dommel
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Salarisadministrateur – Schagen
Flynth
Adviseur Werkgeversadvies
Vvaa
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur – Lochem
Flynth
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadministrateur (detachering) – Strictly People
Strictly People
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur
Flynth
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV