• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Salaris Vanmorgen

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
Aanmelden nieuwsbriefGratis deelnemen met het STAP-budgett
  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget
Home » Recht op reiskostenvergoeding volgens cao

Recht op reiskostenvergoeding volgens cao

Nieuws

Werknemer heeft recht op een reiskostenvergoeding volgens de cao. Werkgever heeft niet kunnen bewijzen dat gratis bedrijfsvervoer is aangeboden en dit is geweigerd.

9 maart 2020 door Salaris Vanmorgen

In geschil bij rechtbank Rotterdam is of de werknemer in het kader van uitzendwerkzaamheden die hij heeft verricht in de periode januari-december 2017 aanspraak kan maken op een reiskostenvergoeding als bedoeld in de Glastuinbouw-cao.

Wat is de situatie?

De man is met ingang van 2 januari 2017 bij de werkgever in dienst getreden als Fase A uitzendmedewerker. Samen met zijn vrouw/partner heeft hij in de periode van januari tot en met december 2017 bij de inlener (een kwekerij) gewerkt.

Op de uitzendovereenkomst zijn de voorwaarden uit de (meest recente) collectieve arbeidsovereenkomst voor uitzendkrachten van toepassing verklaard (ABU-cao).

Op grond van de inlenersbeloning van de ABU-cao moet de werkgever dezelfde reiskostenvergoeding toepassen als bij de inlener gebruikelijk is. De man zal worden beloond volgens de Glastuinbouw-cao.

Wanneer reiskostenvergoeding?

In artikel 36 van de Glastuinbouw-cao is ten aanzien van reiskosten woon-werk opgenomen dat een werknemer een reiskostenvergoeding ontvangt voor de afstand boven de 10 kilometer van zijn woning tot de plaats van aanvang van de werkzaamheden. Deze vergoeding geldt per gewerkte dag.

Ingevolge lid 3 van artikel 36 van de Glastuinbouw-cao maakt de werknemer geen aanspraak op de reiskostenvergoeding als de werkgever voor zijn rekening voor bedrijfsvervoer regelt.

De man en zijn partner hebben geen gebruik gemaakt van bedrijfsvervoer. Er is een reiskostenvergoeding van € 35 aan de partner van de man betaald. Dit bedrag is te vinden op haar loonstroken.

Bij brief van 6 februari 2018 heeft de werknemer de werkgever in gebreke gesteld en verzocht de te weinig betaalde reiskostenvergoeding alsnog te voldoen.

De werkgever is niet tot betaling van het loon overgegaan

De man heeft de kantonrechter verzocht de werkgever te veroordelen een bedrag van € 1.298,50 netto aan reiskostenvergoeding aan hem te betalen.

Wat zegt de werkgever?

De man heeft gedurende zijn arbeidsovereenkomst meegereisd met zijn vrouw en omdat zij bij dezelfde inlener heeft gewerkt is bij de indiensttreding afgesproken dat zij gezamenlijk een vast bedrag van € 35 per week aan onbelaste reiskosten ontvangen. Dit bedrag werd wekelijks aan haar uitbetaald. Dit blijkt ook uit de email van 13 februari 2017. Vanaf week 45 heeft er een splitsing van reiskosten plaatsgevonden.

Een aparte toekenning van de reiskostenvergoeding aan de werknemer, naast de vaste (gezamenlijke) reiskostenvergoeding van € 35 aan zijn partner, zou betekenen dat de kwekerij benadeeld zou worden, aangezien er dan indirect sprake zou zijn van dubbel ontvangen reiskostenvergoeding.

Wat zegt de rechter?

Werknemer heeft recht op een reiskostenvergoeding, tenzij de werkgever voor zijn rekening bedrijfsvervoer voor de werknemer heeft geregeld. In dat geval maakt de werknemer geen aanspraak op de reiskostenvergoeding op grond van artikel 36 van de Glastuinbouw-cao, aldus de kantonrechter.

De werkgever moet bewijs leveren van feiten en/of omstandigheden op grond waarvan te concluderen valt dat de werkgever aan de werknemer gratis bedrijfsvervoer heeft aangeboden en dat de werknemer geweigerd heeft om daarvan gebruik te maken.

De kantonrechter moet beoordelen of de werkgever in dat bewijs is geslaagd. De werkgever is volgens de rechter niet in haar bewijsopdracht geslaagd.

Getuigenverklaringen

Een vrouw heeft verklaard dat tijdens de gesprekken met de werknemer gratis bedrijfsvervoer aan hem en zijn partner is aangeboden, maar dat hij daarvan geen gebruik wilde maken. Deze verklaring wordt niet ondersteund door de verklaring van een man, die heeft verklaard dat hij niet aanwezig was geweest bij de gesprekken met de werknemer over vervoer. De enkele verklaring dat hij zelf één keer een bedrijfsauto naar de werknemer heeft gebracht om daarin te rijden is onvoldoende om het standpunt van de werkgever te ondersteunen dat er wel bedrijfsvervoer is aangeboden. Daar komt bij dat de juistheid van de verklaring van iemand anders door werknemer in contra-enquête is weersproken. Zowel zijn vrouw als een andere vrouw die aanwezig waren tijdens de gesprekken over bedrijfsvervoer met de werknemer, hebben verklaard dat er geen bedrijfsvervoer aan de man is aangeboden.

Geen bewijs

Het staat dus niet vast dat de werkgever gratis bedrijfsvervoer aan de werknemer (en zijn partner) heeft aangeboden en dat zij hebben geweigerd. Daarom moet ervan worden uitgegaan dat de man als werknemer recht heeft op een reiskostenvergoeding op grond van artikel 36 van de Glastuinbouw-cao. Dat er wel een bedrag van € 35 aan reiskosten aan zijn partner is uitbetaald, maakt het oordeel niet anders.

Minimum-cao

De Glastuinbouw-cao is een minimum-cao, waarbij afwijkingen ten gunste van de werknemer wél zijn toegestaan, maar ten nadele niet. In het laatste geval gelden de bepalingen van de cao, waarin is bepaald dat een werknemer recht heeft op een reiskostenvergoeding. Het is dus een vergoeding per persoon en niet per vervoersmiddel.

Reiskostenvergoeding

Nu het bedrag van € 35 aan reiskostenvergoeding alleen aan de partner van de man is overgemaakt en dit bedrag aan vergoeding zelfs te weinig is voor één persoon, aldus de werknemer, staat vast dat hij recht heeft op de reiskostenvergoeding conform de Glastuinbouw-cao. De kantonrechter veroordeelt de werkgever om aan de man tegen kwijting te betalen € 1.298,50 netto aan reiskosten.

Uitspraak Rechtbank Rotterdam, 28 februari 2020, ECLI:NL:RBROT:2020:1860

 

Categorie: Nieuws Tags: collectieve arbeidsovereenkomst (cao), reiskosten

Tags: collectieve arbeidsovereenkomst (cao), reiskosten

Gerelateerde artikelen

23 januari 2023

Cao-loonafspraken in 2022 gemiddeld 3,8 procent

20 januari 2023

VZR: kilometervergoeding moet geen € 0,21 maar € 0,31 zijn’

16 januari 2023

Ontwikkelingen en aandachtspunten voor werkgevers in 2023

5 januari 2023

Cao-loonstijging van 3,2 procent in 2022, loonkosten stegen 3,6 procent

Hoofdsponsor

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Partners

Werkgevers betalen meer loonkosten per minimumloner
Maak ruimte voor een starter: iedereen moet ergens beginnen!
Loondoorbetaling zieke AOW’er van 13 naar 6 weken: het wat en waarom
Vier salarissoftware trends voor 2023
Masterclass Arbeidsrecht en sociale zekerheid
Werknemers met financiële zorgen helpen: drie tips
‘Respijt voor NOW 1’ zet ondernemers op verkeerde been
Juiste informatie over transitievergoeding bij overgang van onderneming
Doorstuderen na VPS: wat kun je doen?

Meest gelezen berichten

  • Iedere werknemer minimaal 85 euro netto meer per maand in 2023
  • Loonbelastingtabellen 2023 beschikbaar – witte en groene tabellen
  • Wat verandert er op jouw loonstrook in 2023?
  • Uitkeringen als WIA, WW, Ziektewet en AOW stijgen per 1 januari 2023
  • Werknemer met modaal inkomen krijgt in 2023 netto 91 euro meer

NIRPA

Opleidingen

27
jan
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep
30
jan
Excel-training voor Financiële Professionals
Markus Verbeek Praehep
02
feb
Grensoverschrijdend Werken (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
06
feb
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
06
feb
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
08
feb
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
09
feb
Online cursus Update loonheffingen en hybride werken
MOCuitgevers
10
feb
IB-geen Winst en Loonbelasting
Markus Verbeek Praehep
14
feb
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
feb
Online cursus Wet bedrag ineens, RVU en verlofsparen
MOCuitgevers
17
feb
Loonbeslag, Beslagvrije Voet en Preferentie (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
20
feb
Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
feb
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
27
feb
Pensioenen (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mrt
Post Bachelor Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid
Markus Verbeek Praehep
03
mrt
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
06
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
06
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
07
mrt
Strategische Arbeidsvoorwaarden en Belonen
Markus Verbeek Praehep
09
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
10
mrt
Training DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Training HR voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
13
mrt
Cursus Internationaal / grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
16
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
16
mrt
Training Inkomstenbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
20
mrt
Training Loonbelasting voor Financials, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
21
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
22
mrt
Training Omzetbelasting, de Essentie
Markus Verbeek Praehep
27
mrt
Online Excel training voor salarisadministrateurs (specialisatie)
MOCuitgevers
30
mrt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
18
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
20
apr
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
16
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
06
jun
Cursus Werkkostenregeling bij gemeenten (introductie)
MOCuitgevers
06
jun
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
15
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers

Vacatures

Traineeship HR-payroll consultant | Regio Apeldoorn
a/s WORKS
Consultant HRM (AFAS)
a/s WORKS
Senior salarisadministrateur Bussum
Moore MTH
Salarisadministrateur
Flynth
HR adviseur (extern)
Scab
Junior salarisadministrateur
Moore MTH
Salarisadministrateur 24-40 uur per week in Ridderkerk (€2.600-€ 3.800)
Lansigt accountants en belastingadviseurs
Medior Salarisspecialist
Infacto
Professional – Loonadministrateur
Van Oers Accountancy & Advies
(senior) Loonadministrateur
Scab
Salarisadministrateur – Intergamma Leusden
Strictly People
Salarisadministrateur – ISS Utrecht
Strictly People
Traineeship HR Payroll Consultant | Randstad – Randstad
a/s Works
Senior Payroll Specialist
Randstad Groep Nederland
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur / AFAS Payroll Barendrecht e.o.
Visser & Visser
Senior Salarisadministrateur Eindhoven
KSS (onderdeel van Wij zijn Jong)
Adviseur Digital HRM
HLB Witlox Van den Boomen
Payroll consultant Zoetermeer
a/s Works
Ervaren medewerker administratieve dienstverlening Nieuwegein, 32-40 uur
van helder
Salarisprofessional
HLB Witlox Van den Boomen
Salarisadministrateur (m/v/x) 16 tot 40 uur mogelijk. Remote, hybride of in Den Haag
Duits-Nederlandse Handelskamer
(Sr.) Loonadministrateur
Scab
Fiscount zoekt een specialist sociale zekerheid
Fiscount
Professional salarisadministrateur
Bentecera
Traineeship Loonadministratie & Advies
Scab
Professional – Loonadministrateur Onderwijs
Van Oers Accountancy & Advies
Teamleider Salarisadvies
HLB Witlox Van den Boomen
Assistent Salarisadministrateur Alkmaar
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Medior salarisadministrateur
Moore MTH
(senior) Loonadviseur
Scab
Senior Salarisadministrateur
Flynth
Salarisadministrateur
Flynth
Salaris/HR adviseur
Bentecera
Salarisadministrateur Den Haag
Verbond van Verzekeraars
Parttime/Fulltime Salarisadministrateur- Denekamp
De Kok
Vacature Salarisadministrateur Regio Rotterdam Rijnmond en Breda
a/s WORKS
Specialist loonheffingen (Hoogeveen/Groningen)
De Jong & Laan
Professional – Loonadministrateur
Van Oers
Payroll Specialist – B&S Dordrecht
Strictly People
Intern salarisadministrateur / payroll specialist
HLB Witlox Van den Boomen
Ervaren salarisadministrateur
HLB Witlox Van den Boomen
Specialist arbeidsrecht
Fiscount
Senior salarisadviseur (Raalte)
De Jong & Laan
Payroll Professional
CROP
Junior Functioneel Beheerder (AFAS) – Arnhem
Strictly People
(Ervaren) Salarisadministrateur parttime/fulltime
Payroll Totaal
Senior Salarisspecialist
Infacto
Payroll consulent (32-40 uur)
BROADSTREET
Salarisadministrateur
Ruigrok
Salarisadviseur (Harderwijk)
De Jong & Laan
Vacature Salarisadministrateur
WEA Deltaland
Salarisadviseur (Hoogeveen)
de Jong & Laan
Assistent Salarisadministrateur Heerlen
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.
Salarisadministrateur – UMC Utrecht
Strictly People
Salarisadministrateur
RSM Netherlands Loonadviesgroep B.V.

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Cedeo erkend

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Partners
  • AV/FV
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • STAP-budget

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV