• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Loon langer doorbetalen vanwege onvoldoende re-integratie-inspanningen werkgever

Loon langer doorbetalen vanwege onvoldoende re-integratie-inspanningen werkgever

Nieuws

Loonsanctie. De werkgever heeft geen re-integratieactiviteiten ondernomen, terwijl wel sprake was van re-integratiemogelijkheden van de werknemer.

21 maart 2025 door Salaris Vanmorgen

De werkgever heeft geen deugdelijke grond voor het achterwege laten van re-integratieactiviteiten. De loonsanctie is volgens de rechtbank terecht opgelegd.

Niet genoeg re-integratie-inspanningen?

De rechtbank beoordeelt het beroep van de werkgever tegen de beslissing van het UWV dat hij het loon van zijn werknemer langer moet doorbetalen, omdat de werkgever niet genoeg re-integratie-inspanningen heeft verricht (loonsanctie).

Partijen zijn het erover eens dat de werknemer (een pakketbezorger) niet belastbaar was voor re-integratieactiviteiten. Waar partijen wel over van mening verschillen, is of de werkgever in de periode van 28 april 2022 tot het actueel oordeel van 29 augustus 2022 voldoende re-integratie-inspanningen heeft verricht.

Uit de kritische Functionele Mogelijkhedenlijst (kFML) blijkt dat de werknemer over duurzame benutbare mogelijkheden beschikt, beperkingen heeft in de rubrieken ‘persoonlijk functioneren’, ‘sociaal functioneren’ en ‘aanpassing aan fysieke omgevingseisen’, en gemiddeld ongeveer 4 uur per dag, 20 uur per week en niet ’s nachts kan werken.

Vorm van re-integratie mogelijk

De verzekeringsarts Bezwaar & Beroep schrijft hierover in zijn rapport van 7 september 2023 dat dit geen dusdanige beperkingen zijn dat geen enkele vorm van re-integratie mogelijk is gedurende 104 weken. De rechtbank heeft geen reden aan dit standpunt te twijfelen.

De stelling van de werkgever dat de werknemer hooguit zou kunnen re-integreren in een omgeving in het kader van beschut werken of dagbesteding, heeft de werkgever niet met medische stukken onderbouwd.

Niet zonder meer re-integratieactiviteit weglaten

Ook als er geen passende functies in regulier betaalde arbeid te duiden zijn vanwege de medische beperkingen die de werknemer heeft, mag de werkgever niet zonder meer elke re-integratieactiviteit achterwege laten.

In individuele situaties kan van een werkgever ook in redelijkheid verwacht worden dat hij bekijkt of de werknemer met behulp van scholing, training dan wel met een start van werkzaamheden op arbeidstherapeutische basis bij zijn terugkeer naar de arbeidsmarkt kan worden begeleid.

Ondersteuning van herstel

De rechtbank stelt vast dat de werknemer volgens het UWV, uitgaande van de functionele mogelijkhedenlijst, met de juiste begeleiding bij de werkgever ondersteund had kunnen worden met activering/arbeidstherapeutisch werk ter ondersteuning van herstel.

De arbeidsdeskundige heeft er in zijn rapportage op gewezen dat de werknemer thuiswerkte en streamde en ervoor openstond om iets te doen bij de werkgever, maar dat dit niet is gebeurd. De werkgever heeft dit niet weersproken.

De stelling van de werkgever in het beroepschrift dat duidelijk was dat de werknemer rust en ruimte nodig had om, zonder externe druk, goed aan zijn herstel te kunnen werken, is daarvoor onvoldoende. De rechtbank heeft namelijk geen objectieve gegevens aangetroffen die deze stelling onderbouwen.

De rechtbank is dan ook van oordeel dat het UWV terecht heeft geconcludeerd dat de werkgever onvoldoende re-integratie-inspanningen heeft verricht.

Geen deugdelijke grond

Vervolgens is de vraag aan de orde of een deugdelijke grond bestaat voor het niet verrichten van voldoende re-integratie-inspanningen. Als dat het geval is, legt het UWV geen loonsanctie op.

De werkgever heeft er in dit verband op gewezen dat is vastgesteld dat er zowel in spoor 1 als in spoor 2 geen arbeidsmogelijkheden zijn. De rechtbank begrijpt het standpunt van de werkgever zo dat hem niet kan worden verweten dat hij onvoldoende re-integratie-inspanningen heeft verricht, omdat hij het advies van de bedrijfsarts heeft gevolgd.

Op basis van de k(FML) is een arbeidskundig onderzoek uitgevoerd waaruit gebleken is dat er geen resterende arbeidsmogelijkheden te duiden zijn. Op basis van dit rapport heeft de bedrijfsarts kennelijk geconcludeerd dat er geen re-integratiemogelijkheden zijn. Het volgen van dit advies van de bedrijfsarts levert voor de werkgever echter geen deugdelijke grond op voor het niet verrichten van voldoende re-integratie-inspanningen.

De werkgever blijft namelijk verantwoordelijk voor de re-integratie van zijn werknemer. Dit betekent dat de werkgever ook verantwoordelijk is voor de kwaliteit van het werk van deskundigen die hij heeft ingeschakeld. Daar komt bij dat de werkgever geadviseerd is een deskundigenoordeel aan te vragen bij het UWV. Dat heeft hij echter nagelaten.

Aangezien de werkgever niet naar de zitting is gekomen om deze toelichting te geven, gaat de rechtbank ervan uit dat hij geen plausibele reden had om geen deskundigenoordeel te vragen, hoewel hem was geadviseerd dit wel te doen. Er is dan ook geen deugdelijke grond voor het niet verrichten van voldoende re-integratie-inspanningen.

De rechtbank oordeelt dat het UWV terecht heeft geconcludeerd dat geen deugdelijke grond aanwezig was voor het niet verrichten van voldoende re-integratie-inspanningen.

Uitspraak Rechtbank Oost-Brabant, 3 februari 2025, ECLI:NL:RBOBR:2025:507


Online cursus De positie van de zieke werknemer

Categorie: Nieuws Tags: re-integratie

Tags: re-integratie

Gerelateerde artikelen

11 juli 2026

Advies bedrijfsarts wordt leidend bij RIV-toets na twee jaar ziekte

18 mei 2026

Re-integratie eerste en tweede spoor: de impact op jouw loonadministratie

23 april 2026

Experiment re-integratie ondersteuning mensen met IVA en Wajong-DGA – tussenrapport

7 april 2026

Einde arbeidsovereenkomst zieke werknemer: geen re-integratieverplichtingen, geen loon

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

De cijfers kloppen, maar klopt de cultuur ook?

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Je helpt klanten met hun administratie — maar hoe zit het met die van jouzelf?
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Onterechte transitievergoeding terugbetaald krijgen
Grip op uren per dienst: 7 veelgemaakte fouten in projectadministratie
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Werkdruk drempel voor verlofopname, duurzame inzetbaarheid meer dan aantal vakantiedagen
Aanpassingen Wet toekomst pensioenen, de tijd dringt! 
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Non-actiefstelling en schorsing: de regels, de risico’s en de loondoorbetaling

Meest gelezen berichten

  • Cao-afspraken in 2026 over Regeling vervroegde uittreding 1.6k weergaven
  • Zieke werknemer en de kantonrechter: 8 uitspraken in eerste halfjaar 2026 600 weergaven
  • Cao’s 2026 en afspraken over arbeidsduur, vakantiedagen, feestdagen en 5 mei 500 weergaven
  • Wet implementatie Richtlijn loontransparantie man en vrouw: wat wijzigt er voor werkgevers? 400 weergaven
  • Ontslag op staande voet na heimelijke controle inlogtijden strandt: werkgever handelde in strijd met AVG 400 weergaven

NIRPA

Opleidingen

11
aug
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
14
aug
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
17
aug
Module Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid VPS
Markus Verbeek Praehep
20
aug
Module Loonheffingen PDL
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Module Loonheffingen VPS
Markus Verbeek Praehep
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
25
aug
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
26
aug
Opfriscursus PDL (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
26
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
27
aug
Summercourse Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (verdieping)
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
28
aug
Opfriscursus VPS (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
31
aug
Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
03
sep
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
07
sep
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
08
sep
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
16
sep
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
17
sep
Training Grenzen aangeven met zelfvertrouwen en respect
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
21
sep
Pensioen voor de salarisprofessional: ontdek welke verdieping bij jou past
MOCuitgevers
24
sep
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
30
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
01
okt
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
okt
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
05
okt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
06
okt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
06
okt
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
07
okt
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
07
okt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Nog meer bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
28
okt
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
29
okt
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
03
nov
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
05
nov
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
06
nov
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
12
nov
Loonbeslag in de praktijk, wat moet je als werkgever weten en doen?
MOCuitgevers
12
nov
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
18
nov
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
20
nov
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
26
nov
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking (basis)
MOCuitgevers
01
dec
Training Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
01
dec
Training Focus houden door je aandacht te richten op wat belangrijk is
MOCuitgevers

Vacatures

Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
HR Officer
PIA Group
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Salarisadministrateur – Amersfoort
aaff
Payroll specialist
Meijers makelaars in assurantiën
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • LinkedIn
  • Mail
  • Instagram
logo FV