83 procent van de werknemers zei in 2025 (heel) tevreden te zijn met hun cao en 80 procent (heel) tevreden te zijn met hun salaris. In 2022 was dit nog 77 en 74 procent.
In het onderwijs waren werknemers het meest tevreden over de cao (92 procent), in de informatie en communicatie het minst (70 procent).
Tevredenheid met het salaris was in de financiële dienstverlening het hoogst (91 procent) en het laagst in de handel, vervoer en horeca (74 procent). In het openbaar bestuur was een relatief groot deel van de werknemers tevreden over zowel hun cao als hun salaris (beide 90 procent).
Meeste stakingen voor cao
Net als de afgelopen drie jaar is er het vaakst gestaakt voor de totale cao; in 2025 bij 10 van de 23 stakingen. Ook hadden 4 stakingen te maken met loonkwesties en 4 met andere oorzaken. De staking in het onderwijs was een reactie op aangekondigde bezuinigingen van de overheid.
Andere acties ook vaakst in industrie
In 2025 werden 63 andersoortige werknemersacties gevoerd. Dit zijn georganiseerde acties waarbij geen werkuren verloren gaan, zoals de productie terugschroeven, manifestaties of buttons dragen. Net als bij de stakingen kwamen dergelijke acties het vaakst voor in de industrie, met 17 acties.
Van alle acties waren er 27 uit onvrede over de totale cao, waarmee dit de meest genoemde reden was om in actie te komen. Dat is naar verhouding minder vaak dan in 2023. Toen hadden 42 van in totaal 51 acties met de totale cao te maken.


