Vakbonden FNV, CNV en NCF voeren op maandag 9 en donderdag 12 februari actie bij kantoren van de belastingtelefoon tegen de eenzijdig afgekondigde nullijn voor rijksambtenaren.
De medewerkers van de belastingtelefoon nemen op maandag 9 februari en op donderdag 12 februari gelijktijdig pauze. Hierdoor komt de bereikbaarheid van de belastingtelefoon naar verwachting deze week ernstig onder druk te staan.
Aangekondigd is de salarissen voor rijksambtenaren voor 2026 te bevriezen. De nieuwe coalitie van D66, VVD en CDA houdt deze bezuiniging vooralsnog in stand.
Jasper de Jong, bestuurder FNV Overheid:
‘Bij de BelastingTelefoon is de werkdruk structureel hoog. (…) De verantwoordelijkheid is groot, maar ondersteuning, bezetting en beloning blijven achter. Hierdoor vertrekken ervaren medewerkers, terwijl nieuwe collega’s moeilijk te vinden zijn. Door lonen te bevriezen wordt het vrijwel onmogelijk om mensen vast te houden of te werven. (…) Er is maar één oplossing: de nullijn moet van tafel.’

