Algemene waardering door de commissie EPE van het NIRPA: Beoordeeld met een Goed in 2024!
Deze tweedaagse online Excel training is speciaal ontwikkeld voor salarisadministrateurs. We werken dan ook met voorbeeldbestanden vanuit de praktijk. Ook de opdrachten, zijn opdrachten die we in de praktijk geregeld zien. Als salarisadministrateur kun je eigenlijk niet zonder Excel. Vaak kunnen we er wel mee werken maar laten we een groot aantal opties onbenut. Omdat we simpelweg niet bekend zijn met de verschillende mogelijkheden, omdat we bang zijn iets verkeerd te doen of het gevoel hebben dat we maar wat doen.
En dat kan anders! Er zijn zoveel geavanceerdere mogelijkheden die simpel te realiseren zijn.

Data 2026
| Verdieping | Specialisatie |
| Donderdag 7 mei 2026 | Donderdag 28 mei 2026 |
| Dinsdag 8 september 2026 | Woensdag 30 september 2026 |
| Donderdag 1 oktober 2026 | Donderdag 29 oktober 2026 |
| Dinsdag 3 november 2026 | Dinsdag 24 november 2026 |
Dag 1 | Excel training Personeelsbestand analyseren en beveiligen (verdieping)
Je bent de basis voorbij en je beheerst de onderwerpen van de basis training. Je kunt een (eenvoudige) berekening maken, je weet hoe je je werkblad in moet delen en bent echt aan verdieping toe. Je wilt begrijpen hoe je data kunt koppelen en hoe je binnen 10 seconden een analyse van je bestand kunt maken, met diverse doorsnedes. Uiteraard is er ook ruimte voor je eigen vragen! Je krijgt van tevoren alle bestanden toegestuurd dus ook de gemaakte formules kun je altijd terugvinden. Daarnaast ontvang je een stap voor stap handleiding van hetgeen geleerd is.
Dag 2 | Excel training Personeelsbestand verder analyseren en presenteren (specialisatie)
Tijdens deze training duiken we nog wat dieper in de formules en draaitabellen. We gaan kijken hoe je grote formules makkelijk kunt analyseren en zelf ook kunt bouwen. Daarnaast leer je belangrijke opties van draaitabellen waardoor je er nog beter mee kunt werken en het meer interactief kunt maken. Ook gaan we aan de slag met het bouwen van een rapportage en welke methode de meest efficiënte is afhankelijk van het soort rapport dat gemaakt moet worden.
Tijdens deze training introduceren we ook het werken van Chat GPT en Excel. We laten wat voorbeelden zien die behulpzaam kunnen zijn bij het analyseren van data en het bouwen van data modellen.
Kortom na deze training kun je het geleerde direct in je praktijk toepassen en direct nog sneller en efficiënter werken.
Toelichting
Wij gaan ervan uit dat je twee schermen tot je beschikking hebt zodat je na de uitleg van de docent het uitgelegde onderdeel direct zelf kunt uitvoeren. Op deze manier haal je het maximale uit de cursus.
Let op!
Dit is een Excel training voor Microsoft office via Windows (dus geen Apple MacBook, Office online of Google spreadsheets).
Programma dag 1: Personeelsbestand analyseren en beveiligen (verdieping)
09.15 uur Inloggen
09.30 uur Programma:
- Formules
- Formules over kolommen, bladen en bestanden heen maken
- Formules zichtbaar op je scherm
- Simpel 1 aanpassing in meerder werkbladen tegelijkertijd kunt doorvoeren.
- Verticaal zoeken/ x.zoeken (data aan elkaar koppelen en eigen indeling maken)
- Reeks maken
- Als (snel inzicht krijgen en nog betere selecties maken)
- Rekenen met datum en tijd (doorlooptijden berekenen, anciënniteit nu en in de toekomst bepalen, jubileum data berekenen en tijden om kunt zetten naar getallen met decimalen).
- Draaitabellen Fundering (hoe je binnen 10 seconden je bestand kunt analyseren en afwijkingen kunt signaleren)
- Beveiligen (hoe beveilig je je werkblad tegen wijzigingen en hoe beveilig je je bestand voor openen ivm privacy gevoelige data.
12.45 uur Lunchpauze
13.30 uur Vervolg programma
16.45 uur Einde programma
Programma dag 2: Personeelsbestand verder analyseren en presenteren (specialisatie)
09.15 uur Inloggen
09.30 uur Programma:
- Formules verdieping
- Alternatief verticaal zoeken (dat minder zwaar is)
- Samenvoegen van velden met & en tekens uit velden halen
- Combineren en analyseren van formules
- Unieke sleutels maken (zodat je ook gegevens kunt koppelen wanneer je geen unieke zoekwaarde hebt.)
- Nesten van formules (meerdere ALS formules of ALS in combinatie met OF/EN)
- Als.fout (met deze formule kun je zelf bepalen hoe fouten als #NB getoond worden)
- Uitklapschermpjes (validatie) kunt maken en hoe je die in combinatie met de als formules (som.als etc) kunt gebruiken.
- Met behulp van kleuren en symbolen (voorwaardelijke opmaak) snel controles kunt doen en visueel inzichtelijk maken.
- Dubbele gegevens zichtbaar maken en verwijderen (indien gewenst).
- Verdieping draaitabellen
- Opties
- Veld en waarde veldinstellingen
- Formules/ berekeningen met draaitabel informatie
- Slicers (virtueel filter waarmee je draaitabellen interactiever worden ook voor anderen)
- Hoe zet je tabellen effectief in bij het gebruik van draaitabellen
- Bouwen van rapportages inclusief grafieken
- Hoe bouw je een rapportage
- Welke technieken zet je wanneer in en wanneer gebruik je andere methoden
- (Draai) grafieken
- Vormen
- Gecombineerde grafiek met een normlijn
12.45 uur Lunchpauze
13.30 uur Vervolg programma
16.45 uur Einde programma
Tijdens het programma vinden een paar korte pauzes plaats.
Debby Kettler
Debby Kettler is eigenaar van Jouw Excel Coach. Ze maakt al 20 jaar bestanden voor bedrijven en geeft al ruim 15 jaar training in Excel. Daarnaast heeft Debby veelal als hoofd personeel en salarisadministratie gewerkt en kom dus uit dit vakgebied. Haar trainingen geeft ze met enthousiasme en plezier. Debby maakt Excel graag makkelijk en vooral ook leuk.
- Salarisadministrateurs
Voor deze training gaan we ervan uit dat je de Basis Excel training voor salarisadministrateurs hebt gevolgd of hetgeen in deze training wordt behandeld al beheerst. Je kunt bijvoorbeeld al werken met kolommen en rijen, cel eigenschappen, zoeken en vervangen, filteren en sorteren en je kunt een eenvoudige berekening maken.
N.B. Heb je weinig of nog geen kennis en ervaring met het selecteren van data en ontbreekt de fundering van formules nog ten opzichte van de wat meer geoefende gebruiker? Dan adviseren we om eerst onze basistraining te volgen. Daar maken we en oefenen we met diverse berekeningen (wanneer gebruik je een som formule en wanneer tel je data gewoon bij elkaar op etc.). Ná onze basistraining kun je ook goed meekomen in deze verdiepingstraining.
Weet je niet zeker of deze training geschikt is voor jou? Kijk in dit overzicht welke training het beste bij je past. Als je toch nog twijfelt neem dan gerust contact op!
Let op!
Dit is een Excel training voor Microsoft office via Windows (dus geen Apple MacBook, Office online of Google spreadsheets).
Het inschrijfgeld bedraagt € 639,00 per persoon (excl. BTW).
Meld aan met 2 personen en je collega ontvangt 10% korting op het inschrijfgeld. Hierbij zijn inbegrepen de kosten van digitaal documentatiemateriaal. Na ontvangst van je aanmelding sturen wij je een bevestiging en factuur.
Verhinderd?
Tot twee weken voor aanvang van onze programma’s kun je uitsluitend schriftelijk kosteloos annuleren. Bij annulering binnen twee weken voor aanvang ben je het volledige inschrijfgeld verschuldigd. Een vervanger mag kosteloos je plaats innemen.
De cursus is beoordeeld met een 9,2!
Wat vonden deelnemers het meest leerzaam:
‘Het verticaal zoeken’
‘Goede uitleg en tijd om zelf te oefenen’
‘Diverse formules en draaitabellen’
‘Online is fijn en goed te volgen’
‘Door de opdrachten zelf uit te voeren is het zeer leerzaam’
‘Het zelf typen van formules ipv via de wizard’
‘De kleine tips en trics, ik verheug me meer op volgende bijeenkomst’
‘Opbouw van de les en alle tips en trucs die we meekregen’
Algemene waardering door de commissie EPE van het NIRPA: Beoordeeld met een Goed in 2024:
‘Debby is een zeer ervaren excel-trainer. Duidelijk en geduldig gaat ze met de deelnemers om. Ik heb meerdere excel-trainingen bijgewoond, de training van Debby overschrijdt ruimschoots andere excel trainingen. Heel leerzaam met veel tips en weetjes. De oefeningen zijn zeer relevant voor de salarisadministrateur. Het interactieve zit hem in steeds vragen of iedereen dezelfde uitkomst heeft, zo niet, dan wordt individueel geholpen zodat het onderdeel begrepen is en zichtbaar in excel’.
160 punten
12 uur
Mis je pe-punten voor jouw branche/beroepsvereniging? Neem dan contact met ons op.




