• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Eindheffing WKR 2024 uiterlijk aangeven in 2e aangiftetijdvak 2025

Eindheffing WKR 2024 uiterlijk aangeven in 2e aangiftetijdvak 2025

Nieuws

Heeft de werkgever de vrije ruimte van de werkkostenregeling (WKR) in 2024 overschreden? Dan moet je uiterlijk in de aangifte over het 2e tijdvak van 2025 de verschuldigde eindheffing aangeven.

13 januari 2025 door Salaris Vanmorgen

Je toetst uiterlijk aan het eind van het jaar of het totaal van de vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen boven de vrije ruimte uitkomen. De vrije ruimte in 2024 is maximaal 1,92% van het fiscale loon tot en met € 400.000. Over het meerdere van het fiscale loon is de vrije ruimte 1,18%. Over het bedrag boven de vrije ruimte moet je 80% eindheffing betalen. 

Als blijkt dat je over 2024 te veel of te weinig eindheffing hebt aangegeven, moet je dat verrekenen. De laatste mogelijkheid om dit te doen is in de aangifte loonheffingen over het 2e tijdvak van 2025 (uiterste aangifte- en betaaldatum bij maandaangifte 31-03-2025, bij vierwekenaangifte 23-03-2025). 

Let op: je mag de eindheffing ook eerder aangeven, bijvoorbeeld per aangiftetijdvak. 

Einde inhoudingsplicht

Eindigt de inhoudingsplicht in de loop van het kalenderjaar? Dan geef je de eindheffing uiterlijk aan in de aangifte over het tijdvak waarin de inhoudingsplicht eindigt. 

In paragraaf 10.1.6 van het Handboek Loonheffingen 2024 lees je meer over het aangeven van de eindheffing. 

Werkkostenregeling in het kort

Welke stappen moet je nemen als je vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen in de vrije ruimte wilt onderbrengen:

  • Stap 1: bepaal of de vergoeding, verstrekking of terbeschikkingstelling loon is. De werkkostenregeling geldt alleen voor loon.
  • Stap 2: is de vergoeding, verstrekking of terbeschikkingstelling loon, ga dan na of deze onder de gerichte vrijstellingen of nihilwaarderingen valt.
  • Stap 3: valt de vergoeding, verstrekking of terbeschikkingstelling niet onder de gerichte vrijstellingen of nihilwaarderingen, kies dan of je deze als eindheffingsloon aanwijst of als loon van de werknemer behandelt.
  • Stap 4: bereken het bedrag van de vrije ruimte.
  • Stap 5: bepaal of het bedrag aan eindheffingsloon boven de vrije ruimte uitkomt.
  • Stap 6: betalen van de eindheffing werkkostenregeling.

De eindheffing die je in stap 5 hebt berekend moet je met de aangifte loonheffingen aangeven en betalen. Dat doe je uiterlijk met de aangifte over het 2e tijdvak van het volgende kalenderjaar. Een werkgever met een aangiftetijdvak van (bijvoorbeeld) een maand moet de verschuldigde eindheffing WKR over het kalenderjaar 2024 daarom uiterlijk aangeven en betalen met de aangifte loonheffingen van februari 2025.

Je mag de eindheffing ook eerder aangeven en betalen, bijvoorbeeld in de laatste aangifte van het jaar. Je mag ook gedurende het jaar alvast eindheffing werkkostenregeling aangeven. Als dan aan het eind van het jaar blijkt dat je te veel of te weinig eindheffing hebt betaald, moet je dat uiterlijk in de aangifte loonheffingen over het 2e aangiftetijdvak van het volgende jaar verrekenen. Eindigt de inhoudingsplicht in de loop van het kalenderjaar? Dan geef je de eindheffing uiterlijk aan in de aangifte over het tijdvak waarin de inhoudingsplicht eindigt.

Let op: als je met het eindheffingsloon niet boven de vrije ruimte uitkomt, hoef je geen eindheffing WKR aan te geven en te betalen.

Concernregeling

De eindheffing van de werkkostenregeling wordt per werkgever berekend. Je mag deze eindheffing ook op concernniveau berekenen. Binnen het concern bereken je de vrije ruimte door het totale fiscale loon van elke inhoudingsplichtige die deel uitmaakt van het concern, bij elkaar op te tellen.

Werkkostenregeling en concernregeling toepassen: hoe zit het?

Kiezen tussen eindheffingsloon en werknemersloon

Een werkgever maakt de keuze tussen eindheffingsloon en werknemersloon uiterlijk op het moment van vergoeden, verstrekken of ter beschikking stellen. Hij hoeft dus niet vooraf – bijvoorbeeld aan het begin van het jaar – te kiezen.

De keuze blijkt bijvoorbeeld uit de administratie, waarin de werkgever de vergoeding, verstrekking of terbeschikkingstelling opneemt als eindheffingsloon of als werknemersloon. Deze keuze hoeft hij niet bij de Belastingdienst te melden.

De werkgever kan niet met terugwerkende kracht loon aanwijzen als eindheffingsloon. Heeft de werkgever een keuze gemaakt, dan is die keuze definitief.

Aanpassen bij verkeerde keuze

Als de werkgever per ongeluk een verkeerde keuze heeft gemaakt, mag hij deze wel aanpassen. Bijvoorbeeld als hij een vergoeding als eindheffingsloon heeft behandeld terwijl hij met de werknemer had afgesproken dat dit werknemersloon zou zijn. Hij herstelt de fout door de aangifte te corrigeren en de administratie aan te passen.

Heeft de werkgever het loon niet aangewezen als werknemersloon of eindheffingsloon, dan gaat de Belastingdienst ervan uit dat het loon:

  • werknemersloon is als het genoten is in een vorig kalenderjaar;
  • eindheffingsloon is als het loon genoten is in het lopende kalenderjaar en voldaan is aan de gebruikelijkheidstoets.

Als een werkgever voldoet aan de voorwaarden en grensbedragen van de gerichte vrijstellingen, gaat de Belastingdienst ervan uit dat hij die vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen heeft aangewezen als eindheffingsloon.

Altijd werknemersloon of eindheffingsloon

Sommige loonbestanddelen zijn verplicht werknemersloon of eindheffingsloon.

Altijd eindheffingsloon:

  • vergoedingen aan postactieve werknemers die je ook aan de werknemers geeft die voor het overige in dezelfde omstandigheden verkeren, voor de aanschaf van producten uit uw eigen bedrijf of uit het bedrijf van een verbonden vennootschap;
  • verstrekkingen aan postactieve werknemers die je ook aan de werknemers geeft die voor het overige in dezelfde omstandigheden verkeren, zoals een kerstpakket.

Altijd loon van de werknemer:

  • een auto van de zaak (behalve de kosten van buitengewone beveiligingsmaatregelen aan die auto);
  • een (dienst)woning (behalve huisvesting buiten de woonplaats voor de dienstbetrekking en de kosten van buitengewone beveiligingsmaatregelen aan de woning);
  • de vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen die je niet (op tijd) als eindheffingsloon hebt aangewezen;
  • vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen voor criminele activiteiten;
  • het deel van de vergoedingen, verstrekkingen en terbeschikkingstellingen dat niet voldoet aan de gebruikelijkheidstoets;
  • vergoedingen of betaling voor een te betalen geldsom op grond van een strafbeschikking, of een daarmee vergelijkbare buitenlandse wijze van bestraffing, of een bestuursrechtelijke dwangsom of een met die dwangsom vergelijkbare buitenlandse dwangsom die de werknemer heeft gekregen;
  • loon uit vroegere dienstbetrekking (behalve een door jou als eindheffingsloon aangewezen vergoeding voor het volgen van een opleiding of studie aan een postactieve werknemer, een verstrekking die je ook aan werknemers geeft en als sprake is van een vergoeding voor de aanschaf van een product uit eigen bedrijf die je ook aan de werknemers geeft);
  • het rentevoordeel inclusief de kosten van een personeelslening voor een eigen woning waarvan de rente (inclusief de kosten) aftrekbaar is in de inkomstenbelasting

Let op: betaal je de werknemer naast loon uit vroegere dienstbetrekking ook loon uit tegenwoordige dienstbetrekking uit? Dan mag je het loon uit vroegere dienstbetrekking aanwijzen als eindheffingsloon als aan de gebruikelijkheidstoets is voldaan.

Bron: Forum Salaris en Handboek Loonheffingen


Online cursus Werkkostenregeling

Categorie: Nieuws Tags: aangifte loonheffingen, eindheffing, werkkostenregeling (WKR)

Tags: aangifte loonheffingen, eindheffing, werkkostenregeling (WKR)

Gerelateerde artikelen

2 december 2025

Gerichte vrijstelling voor outplacementkosten bij loon uit tegenwoordige arbeid

2 december 2025

Alles over sectorcode: hoe krijg je code, hoe wijzig je die en wanneer foutmelding?

27 november 2025

Sinterklaasfeest verwerken in aangifte loonheffingen: hoe zit het?

27 november 2025

Lage AWf-premie herzien in loonaangifte: hoe doe je dat?

Hoofdsponsor

Loonbeslag: hoe ga je er als werkgever zorgvuldig mee om?

Kennispartner

Loontransparantie: wat betekent nieuwe Europese richtlijn voor jouw salarisadministratie?

Partners

Referentie verstrekken: wat mag je als HR wel en niet delen?
Wat je onboarding zegt over hoe je omgaat met salarisprofessionals
De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Cora Josephs-Cuijpers
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Jubileumuitkering berekenen: hoe doe je dat?
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Nog steeds loonkloof in Nederland, maar wees voorbereid op wet loontransparantie
Zaken voor elkaar
Werkgeverslasten berekenen: verzuimspecialist Sazas beantwoordt 5 vragen

Meest gelezen berichten

  • Eerder dienstverband, einde door werknemer, telt niet mee voor transitievergoeding 13.2k weergaven

  • Verlofaanvraag geweigerd, toch op bedevaart, ontslag op staande voet terecht 5.6k weergaven

  • Passende arbeid – functie zieke werknemer aanpassen, werken volgens vast rooster 4.6k weergaven

  • Slapend dienstverband en vakantieopbouw zieke werknemer 4k weergaven

  • Bijtellingskorting voor elektrische auto van de zaak verlengen 3.3k weergaven

NIRPA

Opleidingen

08
dec
Werkkostenregeling (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
11
dec
Arbeidsrecht – Disfunctioneren (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
15
dec
Basiskennis Loonadministratie (BKL®)
Markus Verbeek Praehep
17
dec
Basistraining Boekhouden voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
19
dec
Casemanagement (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
23
dec
Compensation & Benefits Consultant (CBC®)
Markus Verbeek Praehep
29
dec
DGA voor Salarisadministrateurs en Beloningsadviseurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
30
dec
Digitale Toekomst voor Salarisadministrateurs (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
16
jan
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
05
feb
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
06
feb
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
11
feb
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
02
mrt
Praktijkdiploma loonadministratie (PDL)
SD Worx
03
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
04
mrt
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
05
mrt
Online cursus Verplichtstelling pensioenfondsen: risico’s en regie
MOCuitgevers
10
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
10
mrt
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping en specialisatie)
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
12
mrt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
17
mrt
Online cursus Keuzebegeleiding van de werknemer als het gaat om pensioenaanspraken
MOCuitgevers
19
mrt
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
23
mrt
Online cursus de Regeling vervroegde uittreding/ zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
24
mrt
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
26
mrt
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
31
mrt
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie)
MOCuitgevers
01
apr
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
07
apr
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
08
apr
Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
09
apr
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
14
apr
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
16
apr
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
11
mei
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
12
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
20
mei
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
21
mei
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
04
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
16
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers

Vacatures

Consultant Legal Arbeidsrecht in Amsterdam
Grant Thornton
Teamleider Salaris- en Personeelsadvies Heerhogowaard
aaff
Senior Salarisadministrateur – Asito Almelo
Strictly People
Medewerker loonadministratie – Zwolle (24–32 uur)
PIA Group
Teamleider Salaris- en Personeelsadvies
aaff
Operationeel Manager Loonadministratie
Scab
Salarisprofessional – Den Bosch
aaff
Salarisprofessional consultant – Aalsmeer
Aaff
Salarisadministrateur
SD Worx
Salarisprofessional
aaff
Salarisadministrateur
Cornelis Vrolijk
(Junior) Jurist arbeidsrecht
Scab
Medewerker Salarisadministratie bij OFS Groep
a.s Works
Relatiebeheerder pensioenen – Tilburg
aaff
Salarisprofessional – Naaldwijk
aaff
Salarisadministrateur
SD Worx
Senior Salarisadministrateur – Libréon Breda
Strictly People

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV