• Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
  • Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Vrienden
  • Nieuwsbrief
Salaris Vanmorgen

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten
Home » Geen recht op vier maandsalarissen volgens vaststellingsovereenkomst

Geen recht op vier maandsalarissen volgens vaststellingsovereenkomst

Nieuws

Heeft de werknemer op grond van de vaststellingsovereenkomst recht op salaris over een opzegtermijn van vier maanden. Wat oordeelt het hof?

8 december 2023 door Salaris Vanmorgen

De werknemer heeft geen recht op betaling van vier maanden opzegtermijn ingevolge de vaststellingsovereenkomst met de werkgever omdat deze uitsluitend zag op de situatie dat hij niet bij de koper van de onderneming in dienst zou treden. Het hof bekrachtigt het vonnis van de kantonrechter.

Vaststellingsovereenkomst

De werkgever en de werknemer zijn een vaststellingsovereenkomst aangegaan in verband met de verkoop van de onderneming waar werknemer directeur van was. Die vaststellingsovereenkomst is nadien aangepast met het oog op de indiensttreding van werknemer bij de koper.

Partijen strijden over de vraag of werknemer op grond van de vaststellingsovereenkomst recht heeft op salaris over een opzegtermijn van vier maanden. De kantonrechter oordeelde dat dat niet het geval was. Het hof komt tot een zelfde oordeel.

Betaling van vier maandsalarissen?

Kern van het geschil is of de werknemer aanspraak kan maken op de betaling van vier maandsalarissen als bedoeld in artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst (gelet op de bewoordingen “In case of termination of the Employment Agreement the Employer will in any circumstance observe a notice period of 4 months”; toevoeging hof).

Bij koper in dienst, daarom Amendment Agreement

Partijen zijn het erover eens dat de vaststellingsovereenkomst is opgesteld omdat de werkgever zou worden verkocht, en dat daarbij uitgangspunt is geweest dat de werknemer noch bij de werkgever in Nederland noch bij de toen nog onbekende koper in dienst zou treden. Omdat de werknemer uiteindelijk toch bij de koper in dienst zou treden hebben partijen een Amendment Agreement gesloten. Daarin is afgesproken dat de vaststellingsovereenkomst volledig intact blijft en alleen wordt gewijzigd op de onderdelen die onder D1 en D2 zijn benoemd. Artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst is in de Amendment Agreement niet gewijzigd noch is het onderwerp van de onderhandelingen geweest.

“In any circumstance” niet zo ruim uitleggen

De kantonrechter heeft vervolgens het volgende overwogen. Omdat artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst begint met de woorden dat de arbeidsovereenkomst zal eindigen met wederzijds goedvinden als de werkgever wordt verkocht en de werknemer niet in dienst zal treden bij de koper, kunnen de woorden “in any circumstance” niet zo ruim worden uitgelegd dat die ook zien op het geval dat de werknemer (wel) bij de koper in dienst treedt.

Bij het aangaan van de vaststellingsovereenkomst was het niet de bedoeling dat de aanspraak op de vier maandsalarissen zou gelden als de werknemer in dienst zou treden bij de koper, en niet blijkt dat partijen die bepaling ook van toepassing hebben willen verklaren toen bleek dat de werknemer bij de koper in dienst zou treden.

Aanvullende en gewijzigde vergoedingen bij einde contract

Partijen hebben wel onderhandeld over aanvullende en gewijzigde vergoedingen die direct samenhangen met het einde van de arbeidsovereenkomst als zodanig, en deze zijn uitdrukkelijk in de Amendment Agreement opgenomen. Dat partijen daarnaast hebben afgesproken dat de vaststellingsovereenkomst volledig intact blijft, rechtvaardigt niet de uitleg dat “in any circumstance” ziet op de situatie dat de werknemer bij de koper in dienst treedt.

Niet bedoeld dat werknemer aanspraak kon maken vier maandsalarissen

Dat het bepaalde in artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst buiten discussie is gebleven, moet aldus worden uitgelegd dat partijen niet bedoeld hebben dat de werknemer aanspraak kon maken op de maandsalarissen wegens de opzegtermijn. Het had dan op de weg van partijen gelegen artikel 1 te wijzigen, zoals ook gebeurd is met de andere vergoedingen die direct verband houden met het einde van het dienstverband.

Aan de e-mail van CEO van de werkgever van 3 juli 2020 kan de werknemer volgens de kantonrechter niet de betekenis ontlenen dat hij op grond van artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst aanspraak heeft op de vier maandsalarissen. De e-mail is geschreven op een moment dat de werknemer nog in gesprek moest gaan met de koper.

Garantie dat werknemer niet in de kou zou staan

De formulering van de e-mail is algemeen en bedoeld om de werknemer de vrijheid te geven met de koper in gesprek te gaan. Concrete toezeggingen of afspraken over wat voor de werknemer zou gaan gelden waren er nog niet, alleen artikel 4.3 wordt uitdrukkelijk aangehaald. Daarover moesten partijen nog onderhandelen. De e-mail moet dus meer worden gezien als een garantie dat de werkgever de werknemer niet in de kou zou laten staan.

Zes grieven

De werknemer heeft 6 grieven tegen het vonnis geformuleerd. De grieven 1 tot en met 5 richten zich tegen het oordeel van de kantonrechter. Grief 6 richt zich tegen het oordeel van de kantonrechter zoals hierboven weergegeven. Het hof zal de grieven hierna gezamenlijk behandelen.

Opzegtermijn van vier maanden

Partijen hebben een vaststellingsovereenkomst gesloten die in artikel 1 bepaalt dat de arbeidsovereenkomst met wederzijds goedvinden eindigt op 1 december 2020 (de einddatum) onder de voorwaarde dat de onderneming voor 1 augustus 2020 wordt verkocht en de koper de arbeidsovereenkomst met de werknemer niet zal voortzetten. In het geval van beëindiging van de arbeidsovereenkomst zal de werkgever in alle omstandigheden een opzegtermijn van vier maanden in acht nemen.

Wijzigingen in Amendment Agreement

Nadien heeft de situatie zich echter gewijzigd. De werknemer zou na de verkoop wel in dienst treden bij de koper. In verband daarmee is een Amendment Agreement gesloten. Deze bepaalt dat de vaststellingsovereenkomst volledig intact blijft en alleen wordt gewijzigd zoals in de Amendment Agreement is bepaald (“The Settlement Agreement stays fully in tact and will only be altered as follows”). Deze wijzigingen komen op het volgende neer:

  • de arbeidsovereenkomst van de werknemer met de werkgever eindigt op de dag van indiensttreding bij de koper;
  • de werkgever betaalt aan de werknemer onverkort de severance payment (van artikel 4.1 van de vaststellingsovereenkomst) en de bonus (van artikel 4.4 van de vaststellingsovereenkomst);
  • de werkgever betaalt een bedrag van GBP 50.000 als compensatie voor een lager salaris van de werknemer bij de koper;
  • de werknemer heeft geen aanspraak op de vergoeding van artikel 4.3 van de vaststellingsovereenkomst maar ontvangt in plaats daarvan een bedrag van GBP 60.000;
  • in aanvulling op de bonus van artikel 4.1 van de vaststellingsovereenkomst betaalt de werkgever nog een bonus (als gevolg van een earn out-regeling in de koopovereenkomst met de koper).

Uit de stellingen van de werknemer blijkt dat hij zich beroept op de in artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst overeengekomen opzegtermijn van vier maanden, waarbij hij stelt dat dit artikel onverkort is blijven gelden ingevolge de Amendment Agreement.

Ook aanspraak bij voorzetting arbeidsovereenkomst door koper?

De vraag die voorligt is daarom of uit artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst ook een aanspraak van de werknemer voortvloeit op betaling van het loon over de opzegtermijn in de situatie dat zijn arbeidsovereenkomst door de koper is voortgezet.

De werkgever voert daartegen als verweer aan dat de vaststellingsovereenkomst is opgesteld voor de situatie dat de arbeidsovereenkomst van de werknemer niet door de koper zou worden voortgezet.

Vaststellingsovereenkomst alleen bij niet indiensttreding bij koper

Het hof is van oordeel dat de werknemer de vaststellingsovereenkomst zo heeft moeten begrijpen dat deze uitsluitend ziet op de situatie dat hij niet in dienst zou treden bij de koper. Allereerst wijst de considerans bij de vaststellingsovereenkomst daarop.

Positie werknemer wordt boventallig, einde arbeidsovereenkomst

In de considerans wordt onder C. overwogen dat de positie van de werknemer boventallig wordt als de koper diens arbeidsovereenkomst niet voortzet (‘the position of the Employee may become redundant in case the Buyer is not willing or capable to continue the Employment Agreement with the Employee’).

Onder E. wordt overwogen dat de werkgever de arbeidsovereenkomst dan wil beëindigen (‘In view of the above, the Employer has indicated that it wishes to terminate the Employment Agreement with the Employee’).

Geen aanbod koper tot voortzetting arbeidsovereenkomst

Onder F. wordt vervolgens overwogen dat als de werknemer geen aanbod van de koper tot voortzetting van de arbeidsovereenkomst aanvaardt, de bepalingen van de vaststellingsovereenkomst (waaronder artikel 1) van toepassing zijn (‘The Employee is free to accept or reject an offer issued by the Buyer to continue the Employment Agreement and if the Employee decides not to accept such an offer, the terms and conditions set out in this Agreement will be applicable’).

Bewoordingen artikel 1 vaststellingsovereenkomst

Ook uit de bewoordingen van artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst heeft de werknemer in redelijkheid moeten begrijpen dat dit artikel uitsluitend ziet op de situatie dat de koper de arbeidsovereenkomst met hem als werknemer niet voortzet. In een en dezelfde zin wordt daar bepaald dat alsdan de arbeidsovereenkomst met wederzijds goedvinden eindigt waarbij voor de werkgever een opzegtermijn van 4 maanden geldt (‘In case of termination of the Employment Agreement the Employer will in any circumstance observe a notice periode of 4 months’).

Woorden “in any circumstance’ geen wijder bereik

Uit deze bepaling valt niet af te leiden dat de woorden “in any circumstance’ een wijder bereik hebben dan de enkele situatie dat de arbeidsovereenkomst eindigt omdat de koper de arbeidsovereenkomst met de werknemer niet voorzet.

Indiensttreding bij koper niet gezien als beëindiging

Verder heeft te gelden dat in artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst wordt bepaald dat ingeval van een “termination of the Employment Agreement” een opzegtermijn geldt van vier maanden, maar dat in dat artikel ook de mogelijkheid wordt genoemd dat de koper de wens heeft “to continue the Employment Agreement”. In dit artikel wordt de indiensttreding bij de koper dus kennelijk niet gezien als een beëindiging (‘termination of the Employment Agreement’) maar als een voortzetting van de arbeidsovereenkomst (‘to continue the Employment Agreement’).

Arbeidsovereenkomst eindigt op dag indiensttreding bij koper

Dit sluit aan bij de terminologie van artikel D1 van de Amendment Agreement, waar ook wordt gesproken van “to continue” (‘the potential buyer is willing to continue the employment agreement with the Employee’). Dat ook in dit laatste geval een opzegtermijn zou gelden is niet uitdrukkelijk overeengekomen – er is in het geheel niet over gesproken – en ligt ook niet voor de hand: anders dan in de vaststellingsovereenkomst, waarin – uitgaande van een verkoopdatum van de werkgever vóór 1 augustus 2020 – de einddatum van de arbeidsovereenkomst (‘the End Date’) in artikel 1 is vastgesteld op 1 december 2020, zijnde vier maanden later, is in de Amendment Agreement bepaald dat de arbeidsovereenkomst van de werknemer met de werkgever eindigt op de dag van indiensttreding bij de koper.

Opzegtermijn bij voortzetting valt niet af te leiden uit overeenkomst

Bovendien, in het geval dat de werknemer aansluitend in dienst zou treden bij de koper ontstaat een situatie die wel heel ver verwijderd is van de gebruikelijke betekenis en zin van het geven van een opzeggingstermijn, te weten een tijdige kennisgeving dat de arbeidsovereenkomst eindigt onder doorbetaling van het gebruikelijke salaris en al dan niet onder voortzetting van de arbeidsprestatie. Dat een opzegtermijn zou gelden bij voortzetting van de arbeidsovereenkomst door de koper valt ook anderszins niet af te leiden uit artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst.

Nadere regeling afgesproken

Deze uitleg ligt ook voor de hand gelet op de situatie dat aanvankelijk beoogd werd dat de positie van de werknemer bij de werkgever niet in de weg zou staan aan een verkoop van het bedrijf. Toen later bleek dat het andersom uitpakte en de koper de werknemer juist wilde behouden, moest een nadere regeling worden getroffen, mede met het oog op artikel 4.3 dat tussen de werknemer en de werkgever was afgesproken.

Hof: geen aanspraak op vier maandsalarissen

Met de kantonrechter is het hof van oordeel dat de werknemer aan de e-mail van CEO van de werkgever van 3 juli 2020 niet de betekenis kan ontlenen dat hij op grond van artikel 1 van de vaststellingsovereenkomst aanspraak heeft op de vier maandsalarissen. Het hof verenigt zich met wat de kantonrechter op dit punt heeft overwogen.

Het argument van de werknemer dat de Amendment Agreement de vaststellingsovereenkomst in stand laat tenzij anders is bepaald, legt dus naar het oordeel van het hof onvoldoende gewicht in de schaal nu – kort gezegd – uit het voorgaande volgt dat de vaststellingsovereenkomst en in het bijzonder de bepaling over de opzegtermijn slechts zag op de situatie dat de arbeidsovereenkomst van de werknemer niet door de koper zou worden voorgezet. De Amendment Agreement onderstreept het voorgaande.

In de considerans van de Amendment Agreement wordt onder B overwogen dat partijen tot een regeling zijn gekomen voor het geval de koper de arbeidsovereenkomst wenst voort te zetten (‘in case the buyer wants to continue the Employment Agreement with the Employee’). Onder 3. wordt expliciet bepaald dat als de koop niet doorgaat (en de arbeidsovereenkomst van de werknemer dus niet door de koper wordt voorgezet), de vaststellingsovereenkomst van kracht blijft.

Conclusie en proceskosten

De conclusie is dat de grieven niet slagen en het hoger beroep van de werknemer faalt. Daarom zal het hof het vonnis van de kantonrechter bekrachtigen. Het hof zal de werknemer als de in het ongelijk gestelde partij veroordelen in de proceskosten van het hoger beroep.

Uitspraak Hof Den Haag, 7 november 2023, ECLI:NL:GHDHA:2023:2187

Categorie: Nieuws Tags: arbeidsovereenkomst, einde dienstverband

Tags: arbeidsovereenkomst, einde dienstverband

Gerelateerde artikelen

7 april 2026

Werkgever lapt arbeidsrechtelijke regels aan zijn laars en moet flink betalen

7 april 2026

Einde arbeidsovereenkomst zieke werknemer: geen re-integratieverplichtingen, geen loon

27 maart 2026

Bedingen in arbeidsovereenkomsten kunnen grote gevolgen hebben 

24 maart 2026

Werknemer gebonden aan leaseautoregeling en moet afkoopsom betalen

Hoofdsponsor

Goed werkgeverschap in mkb geremd door administratieve druk

Kennispartner

Fouten in loonstroken: de 5 meest voorkomende en hoe je ze voorkomt

Partners

De mensen achter de loonstrook: in gesprek met Susan Hendriks
Hoe behoud je financiële talenten in een krappe arbeidsmarkt?
Elk voordeel heeft zijn nadeel…
De impact van AI op de salarisadministratie: hoe bereid jij je voor?
Zzp’er of werknemer? Ondernemerschap of arbeidsovereenkomst?
Wie alles ziet, draagt alles: de ongemakkelijke positie van payroll
De kracht van complimenten op de werkvloer
Loonopschorting versus loonstop: zo adviseer je de werkgever bij ziekteverzuim

Meest gelezen berichten

  • Einde arbeidsovereenkomst zieke werknemer: geen re-integratieverplichtingen, geen loon 4.7k weergaven
  • Werkgever lapt arbeidsrechtelijke regels aan zijn laars en moet flink betalen 1.4k weergaven
  • UWV Jaarplan 2026: herstel fouten in WIA-uitkeringen is topprioriteit 1.4k weergaven
  • Arbeidsongeschiktheidsfonds zit vol, maar Aof-premie blijft stijgen 0.9k weergaven
  • Vaste loonkostensubsidie voor werknemer met beschut werk 700 weergaven

NIRPA

Opleidingen

13
apr
Netherlands: Basic course on Dutch employment law
SD Worx
13
apr
HBO Associate degree Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
14
apr
Online Opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL)
MOCuitgevers
14
apr
Cursus Impact en invloed van AI op de salarisverwerking
MOCuitgevers
16
apr
HBO Bachelor Management Payroll Services
Markus Verbeek Praehep
20
apr
HBO Programma Arbeidsrecht
Markus Verbeek Praehep
21
apr
Online Excel training voor de salarisadministrateur (specialisatie en AI)
MOCuitgevers
22
apr
HBO Programma Manager Payroll Services & Benefits
Markus Verbeek Praehep
23
apr
Online cursus Wwft voor salarisadministrateurs (inclusief praktijkmodellen)
MOCuitgevers
28
apr
Inkomstenbelasting voor de Salarisadministrateur (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
01
mei
Lonen in de Jaarrekening (NIRPA PE)
Markus Verbeek Praehep
07
mei
Online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping)
MOCuitgevers
07
mei
Tweedaagse online Excel training voor de salarisadministrateur (verdieping, specialisatie en AI)
MOCuitgevers
11
mei
Online cursus Personeel en AVG/privacy
MOCuitgevers
12
mei
Basiscursus loonheffingen en fiscaliteit
SD Worx
12
mei
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (verdieping)
MOCuitgevers
19
mei
SD Worx: arbeidsrechtelijke updates
SD Worx
20
mei
Online cursus Bedingen in de arbeidsovereenkomst
MOCuitgevers
21
mei
Online cursus Groene arbeidsvoorwaarden en de gevolgen voor de loonheffingen
MOCuitgevers
26
mei
Practical Diploma in Payroll Administration (PDL®)
Markus Verbeek Praehep
28
mei
Zieke werknemer: rechten en plichten
SD Worx
02
jun
Cursus WAZO – verlofvormen
MOCuitgevers
03
jun
Online cursus Zzp’er, de Wet DBA en schijnzelfstandigheid
MOCuitgevers
04
jun
Online cursus Verplichte toepassing cao en pensioen
MOCuitgevers
08
jun
Online cursus Verplichtstelling pensioenfondsen: risico’s en regie
MOCuitgevers
09
jun
Training: Durven zichtbaar te zijn & energie richten op wat jou motiveert en laat groeien
MOCuitgevers
09
jun
Training: Durven zichtbaar te zijn en je stem te laten horen
MOCuitgevers
09
jun
Training: Energie richten op wat jou motiveert en laat groeien
MOCuitgevers
09
jun
Cursus DGA verlonen
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Copilot in Office (basis)
MOCuitgevers
10
jun
Cursus Wwft en AI
MOCuitgevers
11
jun
Online cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
12
jun
Online training Power Pivot (SUPER Draaitabel)
MOCuitgevers
16
jun
Online cursus Internationaal thuiswerken en vaste inrichting na 2025 OESO modelverdrag update
MOCuitgevers
16
jun
De werkkostenregeling
SD Worx
16
jun
Online cursus omtrent pensioenactualiteiten
MOCuitgevers
16
jun
Online training Power Query voor HR en salarisadministrateurs
MOCuitgevers
17
jun
Online cursus Disfunctionerende werknemer: wat nu?
MOCuitgevers
23
jun
Het Nederlands ontslagrecht
SD Worx
23
jun
Cursus Copilot in Office (gevorderden)
MOCuitgevers
25
jun
Online cursus Regeling vervroegde uittreding/zwaar werk en Wet bedrag ineens
MOCuitgevers
30
jun
Masterclass Arbeidsrecht en Sociaalzekerheidsrecht
MOCuitgevers
28
jul
Introductie van het Nederlands arbeidsrecht
SD Worx
28
jul
Introductie loonheffingen
SD Worx
24
aug
Summercourse Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen en loslaten & een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Een mindset die kansen ziet en vertrouwen geeft
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse: Kiezen wat bij je past, loslaten wat je niet verder helpt
MOCuitgevers
25
aug
Summercourse Werkkostenregeling
MOCuitgevers
28
aug
Online Vakopleiding Payroll Services (VPS)
MOCuitgevers
01
sep
Cursus Van salarisadministrateur naar beloningsadviseur (basis)
MOCuitgevers
09
sep
Cursus Samenwerken financiële- en salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Online cursus Auto, fiets en OV in de salarisadministratie
MOCuitgevers
17
sep
Cursus Samen sterk: efficiënte samenwerking tussen HR en salarisadministratie
MOCuitgevers
24
sep
Online Excel training voor de salarisadministrateur (basis)
MOCuitgevers
29
sep
Cursus Inkomstenbelasting voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers
08
okt
Online cursus Update loonheffingen en arbeidsrecht
MOCuitgevers
26
okt
Cursus Cafetariaregelingen/uitruilen arbeidsvoorwaarden
MOCuitgevers
26
okt
Online cursus Ontslag van A tot Z, voorkom fouten en kosten
MOCuitgevers
27
okt
Cursus Internationaal/grensoverschrijdend werken
MOCuitgevers
04
nov
Cursus Werkkostenregeling
MOCuitgevers
26
nov
Online Excel en AI training voor de salarisadministrateur
MOCuitgevers

Vacatures

Financieel administratief medewerker – Zwolle
PIA Group
Salarisprofessional – Raamsdonksveer
aaff
Salarisadministrateur
HIJN scholengroep
Payroll Specialist
Vitalis
Salarisadministrateur
Cornelis Vrolijk
Zelfstandig Administrateur Elysee
PIA Group
Consultant Legal Arbeidsrecht in Amsterdam
Grant Thornton
Salarisprofessional
aaff
Salarisadministrateur (20–28 uur per week)
Vakadi
Salarisadministrateur – Bauhaus Bunnik
Strictly People
Ervaren Payroll Professional in Alphen aan den Rijn
Grant Thornton
Senior salarisadministrateur – Meyn Oostzaan (regio Amsterdam)
Strictly People
Salarisprofessional – Den Bosch
aaff
Junior medewerker loonadministratie (starter)
PIA Group
Salarisprofessional  – Uden
aaff
Salarisadministrateur | Detachering
a•s WORKS
Teamleider Salarisadministratie – Salta Group Hilversum
Strictly People
AFAS Payroll Specialist
Visser & Visser
Senior Payroll Officer
Forvis Mazars

Vriend van Salaris Vanmorgen

abonneer nieuwsbrief FV

Salaris Vanmorgen (SV) is het platform voor salarisadministrateurs met nieuws en verdieping op het gebied van salarisadministratie.

Salaris Vanmorgen is een uitgave van MOCuitgevers.

 

Categorie

  • Nieuws
  • Blogs
  • Opleidingen
  • Incompany
  • Summercourses
  • Excel cursussen
  • Partners
  • Vacatures
    • Kantoren
  • Salarisdag
  • Dossiers
  • Specialisten

Info

  • Over ons
  • Adverteren
  • Contact
  • Algemene voorwaarden MOCuitgevers Vanmorgen
  • Annuleringsvoorwaarden
  • Privacybeleid
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Mail
logo FV